Daum-Taiwo Tartışması

Süper Lig'in 23.haftasında deplasmanda Akhisar Belediyespor'a 2-1 mağlup olan Bursaspor'da Nijeryalı sol bek Taye Taiwo'nun performansı büyük eleştirilere sebep olmuştu. Tecrübeli futbolcunun ani form düşüklüğünün teknik direktör Christoph Daum ile yaşadığı sorunlar olduğu iddia edildi. Taiwo ile Daum arasındaki gerginliğin ilk olarak Galatasaray karşılaşması öncesi patlak verdiği belirtildi.

 

KADRO SEÇİMİ TARTIŞMASI

Alman çalıştırıcının 6-0'lık mağlubiyetle sona eren maçın öncesinde Nijeryalı oyuncuyla kadro seçimi konusunda konuştuğu ve Taiwo'nun Daum'u eleştirmesi üzerine de tecrübeli çalıştırıcının; "Bu takımın patronu benim. Kadro tercihlerime saygı göstermelisin" dediği öğrenildi. Bunun üzerine Taye Taiwo'nun da; "O zaman bana niye soruyorsun" diyerek sert çıktığı gelen haberler arasında.

 

NASIL ALMAZSIN?

Daha önce de Civelli ve Batalla ile sorunlar yaşayan Daum'un son olarak Beşiktaş karşılaşmasında Taye Taiwo'yu kadroya almaması üzerine sıkıntı yaşandı. Nijeryalı sol bekin Daum ile sert konuşup; "Senin benim kariyerimden haberin yok galiba. Beni kadroya nasıl almazsın, sen ne yapmak istiyorsun?" dediği, Daum'un da cevap olarak; "Kadroyu ben yapıyorum" diye cevap verdiği öğrenildi.

 

Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu