Daum “Bursaspor’da görev yapmak benim için onurdur”

Bir dönem Bursaspor’u da çalıştıran Alman teknik adam Christoph Daum, Bursaspor günlerine dair açıklamalar yaptı.

Bursaspor’un eski teknik direktörlerinden Christoph Daum, yeşil-beyazlı takımdaki günlerine dair TRT Spor’a açıklamalarda bulundu.

Alman çalıştırıcı, “Bursaspor günlerimde çevremde harika insanlar vardı. Harika bir gençlik akademisi mevcut. Bu kulübe en iyi şekilde katkı sağlamaya çalıştım. Ne yazık ki beklenen sonuçları alamadık ama Bursaspor’da görev yapmak benim için bir onurdur. Bursa’da yaşam harikadır. Mudanya’daki akşamları asla unutamam. Benim için özeldir. Şu an harika bir stadyumları var ve umarım en kısa sürede Süper Lig’e dönerler” dedi.

25 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @gufran yorumuna yanıt olarak

   Daum’un şarap içmesi sadece kendisini ilgilendirir. Bursaspor taraftarı kadar “kendi ayağına sıkan” bir taraftar topluluğu dünyada var mıdır acaba? Uluslararası platformda tanınan bir teknik direktör olan Daum Bursaspor ve Bursa hakkında olumlu ifadelerde bulunuyor, Bursaspor taraftarı burada öfke kusuyor. Oysa geçmişten bugüne Bursaspor üzerinden prim yapıp Bursaspor’a hiçbir şey vermeyen öfkenin yöneltilebileceği onca yönetici ve görünürde Bursaspor’lu kişi varken…. Daum, Bursaspor için maddi değeri yüksek bir tanıtımı ücretsiz ve kendisinden talep edilmeden yapıyor. Bursaspor taraftarı burada yorum yaparak geçmişte Batalla ile Daum arasındaki çatışma nedeniyle yaşadığı duygusal incinmenin öfkesini boşaltıyor (ifade etmek isterim ki, bu Daum’un Batalla’ya yaptığı davranışları benimsediğim ve kabul ettiğim anlamına gelmez). Zannediyor ki, Daum’un Bursaspor’dan gelecek paraya ihtiyacı var. Hatırlatmak isterim ki Piontek de 6 maçta sıfır puan çekmişti, ama bu durum Piontek’in iyi bir teknik direktör olduğu gerçeğini değiştirmez. Piontek Bursaspor’a gelen en kariyerli hocalardan birdir. “Her gün kötüye gidiyoruz” söylemlerinden sıkıldım, biraz kabuğumuz yırtıp yeni projelerle uluslararası platformda ses getirecek, Bursaspor’u dünyaya tanıtacak girişimlere ihtiyacımız var. Bu gerçekleştirmek için de Türkiye’de ve dünyada çok sayıda Bursaspor sevgisini içinde taşıyan kariyerinde üst basamaklarda yer alan kişiler var. Yönetim bu kişilere ulaşıp, destek bekliyoruz demesi yeterli olacaktır. Saygılarımla.

   92
   6
   1. @Mithat yorumuna yanıt olarak

    Keşke Daum gelebilse takımın başına ama yabancı yasak 1.ligde daima laf edenler futbolu çok bilenler Batalla olayının iç yüzünü bilmiyoruz zaten o dönemin başbakanı da zan altında Erkan körüstan beyfendi

    1
    1
   2. @Mithat yorumuna yanıt olarak

    Süper yorum, kalemine sağlık, böyle aklı başında taraftarlarımız olduğunu görmek gelecek adına umutlandırıyor beni.

    20
  1. @king yorumuna yanıt olarak

   Öyle ya elin yabancısı, sözleşmesine özel tazminat maddeleri koydurup kendini garantiye alır. alacaklarını günü gününe ve tıkır tıkır alır.
   Bizim sübyanlarımuza gelince “SEN BİZİM ÇOCUĞUMUZSUN! Ötelesende istemesen de hatta hiç almasanda olur denir.
   Sonuç olarak, bu kadar yabancı hayranlığı, bu kadar kompleks, ve bu kadar kendine yabancılık pes vallahi…

   2
   4
 1. arkadaş paralarını tüketmiş sanırım, sinyal çakıyor… PMB gibi bir değeri hiç eden sen değilmiydin Dunkof…Neyse ki PMB adam çıktı da evine geri döndü ve düşecek takımı 2 sene ligde tuttu… Daum, Denizli, Terim, Güneş… Bu fosillerin artık futboldan ve özellikle memleket futbolundan elini eteğini çekmesi şart….

  38
  19

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu