Dahi mi?

Hamza Hamzaoğlu maça çıkardığı kadro ve sonrasında yaptığı değişiklikleri en baştan planladıysa açıkça yazıyorum bir futbol dâhisidir. 

Yok eğer maça başladığı kadronun başarılı olacağına inanıyorsa yine açıkça yazıyorum futbol bilgisini sorgulamalıdır.

 

Futbolda mevki denen bir şey var. Her mevkiinin de oyuncuları var. O mevkilerin sahiplerini yanında oturtup, başka isimlerle fanteziye kaçmak belki bir maçlığına falan tutabilir; ama futbolda böyle bir şey yok. Mecburi durumlar harici futbolun kitabında bu yok.

 

İkinci yarı sahada olması gereken oyuncular yer alınca maç da kazanıldı. Ben bunun Hoca’nın yerinde müdahaleleri ile gerçekleştiğini düşünmek istiyorum. İfade ettiğim gibi dilerim bu Hamza Hoca’nın bir planı olsun!

 

HARUN

 

Diğer yandan deplasmanda maç kazanıyorsunuz, golleri sonradan oyuna giren oyuncu atıyor. Ama sahanın en iyisi yine kaleciniz !

Maçın kırılma anlarında hep Harun’un imzası vardı. Eğer o toplara dur demeseydi, Jorquera’nın golleri ancak farkın kapanmasına yarardı.

 

Futbolda ceza alanı içini karıştıracak organizasyonlar her zaman sonuç verir. Bursaspor kadro yapısı hem kanatları iyi kullanmayı hem de rakip kale önünü dağıtıp rakibi hataya zorlamayı başaracak oyuncuları var. Bunu yaptığında skoru da alabiliyor. Bunu maçın kısa bir bölümünde yaptı ve yine başardı.

 

Takımın beyni Pablo’nun yerine sahada o görevi üstlenen Bilal Kısa’ydı; 90 dakika içerindeki performansıyla adeta kendisine yapılan eleştirileri pekiştirmek için elinden geleni yaptı !

 

Sahada kalması ise Hamza Hoca’nın Ona bir lütfuydu diyelim.

 

Serdar Kurtuluş da performansını sorgulaması gereken isimlerden. Bu şekilde devam ederse Erdem  daha fazla şansı hak ediyor görüşündeyim.

 

Tatmin edici olmayan bir futbol vardı; ama çok önemli bir üç puan kazanıldı. Bu nedenle tüm hatalara rağmen tebriği de hak ettiler.

 

TARAFTAR

 

Önce Alanyalı taraftarlardan başlayalım. Alanya’ya yerleşen özellikle Almanlar vefa ve aidiyet dersi vererekAlanyaspor formaları ile tribündeydiler.  O dersi Türkiye’de kendi şehrinin kulübü yerine İstanbul kulüplerini destekleyenlere verdiler tabi ki. Hepsine helal olsun.

 

Bursasporlulara gelince… Önce kısa bir tatil yaptılar sonra da maça çıktılar. Evet “çıktılar” diyorum çünkü tamamının üzerindeki Bursaspor formaları, yaptıkları tezahüratlar ve şovlarla yeri göğü inlettiler. Göğsümüzü kabarttılar. Hepsine helal olsun. Eski bir abileri olarak bir bir noktayı da vurgulamak istiyorum.

 

Kılıçlı Teksas Pankartı Bursaspor Tribünün, geleneğidir, klasiğidir. Kıyıda köşede değil, tellerde en ortada yer alması gerekir.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu