Çünkü, gittiğiniz yol, yol değil…

Olay Medya Spor Müdürü Orhan Güney'in köşe yazısıdır.

Artık kesin olarak şu kanaate vardım; kulübün içinde ya uğursuz birileri ya da büyük bir ah var…

…Ve inanın bu “uğursuzlar” veya “Ahlartemizlenmedikçe de, Bursaspor’un maç kazanma olasılığı çok düşük…

Biz şimdi Konyaspor maçıyla ilgili ne konuşup, yazabiliriz ki?

Ben penaltının beceriksizlikten veya şanssızlıktan kaçtığına inanmıyorum… Topun başına Umut değil de Messi’yi koysan yine olmazdı…

O nedenle Samet Aybaba ve öğrencilerinin mücadelelerine şapka çıkartıyorum. Bundan daha iyisini, bu kadroyla yapma şansın zaten yoktu…

Ancak, Ali Ay ve arkadaşlarının yapmaları gereken çok şey var… Hem de acilen

Bir kere; taraftarın “İstifa seslerini iyi okumalılar… İstifa belki bugünü bağlamayabilir ama önümüzdeki sezonla alakalı açık bir mesajdı

Yani, size artık güvenmiyorlar ve bunu da bağıra bağıra söylüyorlar…

O nedenle, Başkan Ay da bugünden itibaren, kulübün marka değerini yerlere indiren, kendisini yanlış yönlendiren ne kadar uğursuz/bencil varsa kapının önüne koyup Samet Aybabaya sarılmalı Ve ona verdiği sözleri günü gününe tutup, en azından takım içinde güven ortamını sağlamalı… Bir de, daha önce görevine son verilen personelin tazminatlarını, mevcutların maaşlarını bir an önce ödeyip, stadyumda kurban kesmeniz de çok makbule geçecektir… Eğer bir Ah aldıysanız ki, öyle gözüküyor, temizleyin, insanlar artık, beddua değil hayır duası etmeye başlasın.

Her gün kulübe gitmekle, deplasmanlarda 40 kişiyle takımın oteline doluşmakla bu işler olmaz, olmayacak da…

Bugün radikal kararlar alamazsanız ve takımla bağınızı tekrar kuramazsanız, yarın telafisi olmayan durumlarla karşılaşabilirsiniz… Daha önce ifade ettim, tekrarlayayım; düne kadar yaptığınız ne varsa, artık tam tersini uygulayın. Çünkü, gittiğiniz yol, yol değil…

Yazdıklarımızı da yanlış okuyup, değerlendirmeyin, bizimkisi bir dost eleştirisi

Futbolcularla iletişimi Sıfır noktasında olan, orta katta play-station oynamaktan başka vasfı bulunmayanyaptığı hatalar Uludağ’ı aşmasına rağmen sümen altı yapılan, görevi sadece metin yazmak olan onu da yüzüne gözüne bulaştıran, İstanbul’da gittiği bir 2.Lig maçında bile tanınmayan ve stada binbir ricayla alınan vatandaşlarla ancak bu kadar kendini bitirme noktasına gelirdin…

Şunu sana söyleme cesareti gösteremeyebilirler ben yazayım bil; Bursaspor’un marka değeri bu vasıfsızlarla yükselmez…

Seni kandırmalarına daha fazla izin verme…

17 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bu sözlerin altına imzamı atarım fakat senin patronun belediye başkanıyla beraber ali ayı desteklerken senin aklın nerdeydi?

  87
  2
  1. @Hakan yorumuna yanıt olarak

   Zamanında Ali Ay için bir yerlerini yırt şimdi ise bütün suçu ona at.Bu takımın kurulmasında katkısı olan Samet Aybaba’yı sütten çıkmış ak kaşık gibi olaylardan sıyır.Saive yerine adam gibi 10 numara aldırsaydı, Tunay yerine o paralara daha iyisini aldırsaydı veya 800bin $ lık Virginiye o paraları verdirmeyip daha akıllı transfer yaptırsaydı.Furkan Soyalp,Atasanov,A.Ademoğlu gibi genç topçuları kazanmasını bilseydin.Suç hiçbir zaman tek taraflı olmaz.Bizim kadromuz Konya’dan kesinlikle iyi fakat sen almışsın 4 galibiyet ve olayları süper gösteriliyorsun.Bursaspor algı operasyonlarından kurtulamadığı müddetçe doğruyu bulamaz.Kurtuluş yeni yönetim, yeni hoca, yeni basın spor müdürleri, yeni beyaz yakalılardan geçer.Yani zamanında Vakıfköydeki kedileri bile değiştireceksin diyenleri şimdi daha iyi anlıyorum.Bu başarısızlık sadece başkanın değil Orhan efendi!

   6
   5
   1. @Değişim her yerde olacak! yorumuna yanıt olarak

    Teyzeminde şeyi olsa dayım olurdu.Olsaydılarla etseydilerle peynir gemisi yürümez.Azicik birlik olsak bu takım iyi yerlere gelecek ama çorbadan başını kaldırmadığı için önünü göremeyen bir güruh var.Bu da bizi kendi aramızda birlik olmaktan alıkoyuyor.O yüzden boşuna olsaydı etseydi demeyin zira biz küme düştük.

    1
    2
  2. @Hakan yorumuna yanıt olarak

   Kişi kendinden bilir işi.Bu takımın üstüne uğursuzluğu çeken ilk kişi Ali ay sonra da olay medya.Orhan Güney bence Ali ay la birlikte sen de git.Bu takıma Ali ay kadar zarar veren birileri varsa onlarda olay medyadan başta Orhan Güney ve kalemşörleridir.He bu yazdıklarım yanlış anlaşılmasın.Suha Gürsoy un da Orhan güneyden farkı yok ancak Cavit Çağlar’ın Fenerbahçeli kimliği vs kaynaklı Orhan Güney daha güçlü.Bundan dolayı da olay medya Bursa’ya ve Bursaspor’a daha fazla zarar veriyor.

   9
   1
  3. @Hakan yorumuna yanıt olarak

   Ali Ay Bursaspora ihanet etmiştir, Sakho’nun sakatlık durumu bellidir 4 hafta takımda olmayacaktır ama bu olay transfer döneminin bitimine kadar saklanmıştır. Aksi halde taraftar baskısı artar, durup dururken transfer yapmak gerekir Transfer tahtasını açtırmak için de alacaklı futbolcularla konuşmak gerekir,ne gerek var diye düşünmüşlerdir. Transfer dönemi biter bitmez bir açıklama gelir Sakho 2 hafta fransada tedavi olacak, bu bile yalan çünkü Sakho 4 hafta yokum diye açıklama yapmıştır. O yüzden apartopar Kubilayı geri çağırmışlardır. Ali Ay dönemi Bursasporun kabus yıllarıdır ve hiç hatırlanmak istenmeyecek seneleridir.Ali Ay a şimdiden istifa baskısı gerekir, Allah muhafaza seneye de kalır ve önümüzdeki senemizi de yakar..İyi ve güçlü, iddialı Bursaspor Ali Ay döneminde olamayacaktır, bu açık ve nettir.

   17
  4. @Hakan yorumuna yanıt olarak

   Orhan Paşa hala Ali dede kalsın çevresi değişsin derdinde.. Senin anlayacağın patronu ile beraber Ali dedeyi desteklemeye devam ediyorlar , değişen birşey yok

   18
 2. Sen ne zaman defolup gideceksin peki orhan? En az o ali kadar sen de zararsın uğursuz ve cenabetsin beyto ile beraber. Ali Ay istifaaaa!!!!

  12
 3. Uçk dosyalarında arayın “AH” durumlarını !!! Klübün personeline sorun bedduaları … ilk defa doğru birsey yazmıssın orhan güney işk defa tebrik ederim keşke aynı hassasiyeti seçimlerde de yapsaydınızda bu adamı desteklemeseydiniz!

 4. Maç bitti Orhan Güney efendinin mesaisi başladı. Bombala bakalım şimdi her zaman yaptığın gibi. Bursaspor’un en büyük düşmanı medyası. Bu bu kadar net. Bir de demiş ki takımın içinde o sorumlular kimse temizleyin başkan diye. Biraz başkanlıktan anlasa sizi temizleyecek de anladığı yok bir halttan.

  8
  1
 5. O ahı alanların en başında Ali Ay’ı başa getirmek için atmadıkları takla, yutmadıkları lokma kalmayan işim olsun da biz her türlü yola varız diyen Orhan ve saz arkadaşları da olmasın sakın. Şimdi vicdan yapıp biri personel maaşlarını yazıyor, biri başkana sallıyor ya bir gidin kendinize çeki düzen verin…

 6. Paralarını ödemezsen herkes yatar. Kulübün içinde bir tane kulübü düşünerek hareket eden personel var mı? Play-Station da oynar yan gelip de yatar. Kulüpte proje üreten ekip var mı? O da yok. Genel Müdürü bile yok bu kulübün daha neden bahsediyoruz.

  6
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu