Colo Colo’nun Jorquera ısrarı sürüyor!

Kış transfer döneminde Bursaspor’un kapısını çalan Colo Colo, Hamza Hamzaoğlu’nun Jorquera’yı takımda görmek istemesi nedeniyle transferi gerçekleştirememişti. Bu süre içerisinde Jorquera, Colo Colo’yu çok sevdiğini ve bir gün mutlaka geri döneceğini belirtmişti.

10 numara ihtiyacını bir türlü dolduramayan Colo Colo Bursaspor’a Jorquera için yeni bir teklif ile gelebileceği belirtiliyor. Özellikle teknik direktör Jose Luis Sierra tarafından ısrarla istenen Jorquera’nın Colo Colo’ya transferinin önünde iki engel bulunuyor. İlk engel Jorquera’nın yıllık kazancı Colo Colo’nun Jorquera’ya Bursaspor‘da kazandığı ücreti vermesi mümkün görünmüyor. Bu durumda Jorquera’nın yıllık kazancında indirim yapmadan, Şili‘ye transferi zor görünüyor. İkinci engel ise Jorquera’nın çocuklarını Batı’da yetiştirmek istemesi. Jorquera çocuklarının eğitimini Şili’de değil, Avrupa‘da yaptırmak istemesi transfer önündeki ikinci engel olarak görülüyor.

Jorquera bu sezon çıktığı 22 müsakabada 1 gol ve 4 asistlik bir performans gösterdi.

Bursasporluyuz.org

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu