Çok zorlu bir süreçti

Bursaspor Kulübü CEO’su Adnan Ersoy, Bursaspor YouTube kanalında gündeme dair değerlendirmede bulundu.

İşte Ersoy’un açıklamalarından satırbaşları:

Transfer tahtası sürecinde, taraftarlara neleri başardık neleri başaramadık anlatmamız gerek. Hangi yerlerde ne kadar yol kat ettik bunları bilmeleri açısından iyi olur. Seçimin başından beri kısa bir özet geçmek istiyorum.

Mevcut yönetime seçildikten sonra sayın başkan benden rica etti. Futbol dünyasının dışında olduğum için başta istekli değildim. Başkanın ricası ile başladım. Ama yaşadığımız şehrin kulübü olunca elimizden geleni yapmak durumundayız.

Süreç başladığında ilk problemimiz transfer tahtasıydı. Dünyanın dışından olduğum için başta tahtayı kendi görev tanımım içerisine almadım. Bu işin paydaşlarının çözümleyebileceğini düşündük. Bu arada biz de boş durmadık. Borçlar için ön çalışma yaptık. Neler yapabiliriz bunun üzerinde çalıştık.

Bir on gün sonra, sayın başkan bu görevi bana verdi. Bu konuda ben de bir ekip kurdum. Transfer tahtası ile ilgili bir oda kurduk. 45 dosya için çalışmaya başladık. Çok zorlu bir süreçti.

Maalesef geçmiş dönemde yaşananlar ile ilgili olarak çok olumsuz bir algı vardı. Ama ekibimiz büyük bir çalışma gösterdi. Kimi nereden yakalayabileceksek oradan yürüdük.

Kulübün saygınlığını tekrar kazandırdığımızı düşünüyorum. Tahtanın paydaşları hala beni arıyor. Durumumuzu ve yapabilecekleri bir şey olup olmadığını soruyorlar.

Çok derin ve hummalı bir sreç oldu. Bir yandan da çok eğlenceliydi. Herkes önüne düşeni yaptı ve olmaz deneni yaptık.

Hukuk departmanımızda yığılmış davalarımız var. Bununla ilgili envanter çalışması yaptık.  Bununla ilgili de fark ettik ki bu şehrin insanı olup, bu kulübe dava açmaktan imtina edecek insanlar saygı görmedikleri için, dava açmışlar.

Dava ile ilgili durumlar hala çok kötü durumda. Hala uğraşıyoruz. Büyük bir yük birikmiş. Bir hukuk departmanı ile anlaştık. Bu davaların tasfiyesi ile ilgili neler yapabiliriz ona bakıyoruz. Kulübün üzerindeki bu yükü mümkün mertebe azaltmak üzerine çalışıyoruz.

Futbol tarafında garip olaylarla karşılaştık. Futbolcunun parası ödenmiş ancak tekrar dava açılış, alacak başa dönmüş, mükerrer  ödeme yapmak zorunda kalıyoruz. Transfer tahtası ile meşgul olduğumuz için çok üzerinde duramıyoruz. Bu sefer ‘anlaşmıyorum’ oluyor. Bunu FİFA’dan ilgili birimlerle konuştuğumuzda uzun süreceğini ve çok kolay olmayacağını söylediler. Taraftarlarımız ve camiamız müsterih olsunlar. Bununla ilgili planlamamızı yaptık. Transfer tahtası sorunumuzu çözelim, Sonra bütün dosyalarımızı açalım, dersimizi çalışalım. Ortaya çıkan duruma bakıp, gerekiyorsa tekrardan bir aksiyon alalım dedik.

Bankalar tarafında oldukça önemli mesafe kat ettik. Yapılandırma konusunda bir noktaya eriştik. Ziraat ve Denizbank’ın kulübümüz için ortak verdiği kredide garip bir durum ile karşılaştık. Kredimizin bakiyesini göremiyoruz. Bankalar yeteri kadar tevazu göstermişler. Yıllardır ödeme alamamışlar. En büyük sorunumuz bu şu anda.

Kulübün çok adım atabilecek bir alanı yok. Onu amaç edindik. Kulübü yürür hale getirmemiz gerek. Bunun yolu gelirleri arttırmak ve temlikleri kaldırmak. Bu işin doğru yönetimle hareketle, çözülüp ilerletilebileceğini düşünüyorum.

Bu süreçte zorluklar da yaşadık. Transferler çok kolay olmadı. Bürokratik süreç çok zor ve uzun sürdü. İşin paydaşları hepimiz paralel hareket etmeye çalıştık. 35-40 gülük süreçte transferlerle ilgili yol alamayınca, transferlerin yapılma zorunluluğu doğdu.

Her yerden transfer edilebilecek futbolcular ortaya atıldı. Ben tahta ile meşgul olurken, Sayın Başkanımız bu sürece dahi oldu ve transferlerin büyük bir kısmı bitti. Ama maalesef bu süreçte iletişimsizlik yaşadık. Burada Mustafa Hocamız ile iletişimsizliğimiz oldu. Mustafa Hocamızın bir listesi var. Listeden başkanımızın haberi yok. Tabi ki her transferden önce soruldu. Açık ve şeffaf olmak gerekiyor. Onay vermedikleri oldu. Ama her hocanın her istediği olamayabiliyor. Bazen futbolculara da uymayabiliyor.

Biz transfer sürecini böyle götürmek zorundayız. Ama seneye böyle yapmamalıyız. Yöntem olarak değişikliğe gitmeliyiz. Ara dönemin transferlerine şimdiden iletişim kurarak, her şeyi hazırlayarak yapmalıyız. Çok  iyi transferler yaptığımızı düşünüyorum Süper Lig kalitesinde transferler yaptığımızı düşünüyorum.

Hocamız ile de böyle bir şey yaşadık. Ben problemlerin çözüleceğini düşünüyorum. Benim bu işin taraflarını söylemek istediğim şu:

Bir şeyler çok yolunda giderken, çok yanlış, komik konular konuşulmaya başlandı. Burada süreci çok dikkatli olarak götürmemiz gerek. Acayip şeyler konuşuluyor. Bizim ile ilgili olumsuz haber yapanları da tespit ettik. Çünkü burada bir ekonomi dönüyor.

Bu işi bir kamu görevi gibi yürüyeceğimizi zaten paylaştık. Birileri bir haber yapıyorsa, altında başka bir şey vardır. Biz bunların yasal olarak takipçisi olacağız. Kulüpte şeffaflıktan kastettiğimiz buydu.

Çok güzel işler başardık bunları ilerleyen süreçte tamamlayacağız. Transferlerimize ilerleyen dönemde hazırlanmak amacımız. Öncesinden  birikmiş olan yükü kademe kademe azaltmak.

En önemlisi sabırlı ve sakin olmak. Yeri gelecek kaybedeceğiz, yeri gelecek berabere kalacağız, yeri gelecek umutsuzluğa kapılacağız ama sonunda başaracağız.

36 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bu güzel atmosfere çomak sokmak isteyenler olacak. Bunun önüne geçilmeli. Bizler taraftar olarak sabir edilmeli. Yeni transferlerin en az 4 maç uyum süreci var. Eminimki gün geçtikçe daha güzel bir futbol ve seyir zevki yüksek maçlar olacak. Ofossu ya top geldiyinde neler yapabilecegini az cok gorduk.. dahada fazlasi icin sabir gerektiriyor. Uyum ve sinerji yakalaninca galibiyet kaçınılmaz olacaktir.

  66
  6
   1. @Yusuf yorumuna yanıt olarak

    Ooo , kulübümüze CEO’da başlamış. Hadi hayırlı olsun bakam. Abim koltuğa da kaykılmış. Ohh. Gören de Doğuş Holding CEO’su Ferit Şahenk sanacak amk. Yakında 30 senedir Bursaspor’da çalışan kulüp müdürü Nihal hanımı falan da kovar bu.

    2
    7
   1. @9. Köy yorumuna yanıt olarak

    Kimsenin hocayı gönderdiği falan yok, hoca kendi baskıyı kaldıramayıp gitti. Geçen sene de tahta açık olsa, transfer yapılmış olsa, beklentiler yüksek olsa daha önceden giderdi. Mustafa hoca iyi hoş ama büyük takım yönetebilecek, beklentileri karşılayabilecek bir hoca “şimdilik” değil. Daha doğru düzgün antrenörlük lisansı bile yok, çok çalışıp tecrübelenmesi lazım. Sonrasında mutlaka yolumuz tekrar kesişecektir, ben Mustafa hocamda potansiyel görüyorum. Aslında hoca denemek isterdi ama bu nankör taraftar Batalla’yı dövdü, Ertuğrul Sağlam’a ana bacı küfretti, baktı olmayacak 3-4 kötü sonuçtan sonra anama bacıma küfür yiyeceğime şimdiden istifa edeyim, dedi. Bu istifa senaryosunda sorumlu olan bizleriz kısacası. Kimse başkana b*k atıp nankörlük etmesin, çuvaldızı kendimize batırmamız lazım.

    3
    4
   2. @9. Köy yorumuna yanıt olarak

    Atlatiğın bir konu var kardeşim. Mustafa er kendi istifa etti yönetim göndermedi. Aksine emin başkan konuştu sonrasinda araya arabulucu koydu. Dönmek istemedini söylemiş. Israr ısrar ısrar olmaz. Bu zamana kadarki katkılarindan dolayı tşk edip konuyu kapatmak gerekli.

    4
    2
    1. @Deli_Arnavut yorumuna yanıt olarak

     Kardeşim oldukça mantıklı yorumlar yazmışsın.
     Katılıyorum.
     Konu çok fazla uzadı.
     Takımı bir üst lige atabilecek bir ekip ile anlaşalım ve devam edelim.
     Kaybedecek zamanımız yok.
     Şampiyon olacağız.

  1. @Deli_Arnavut yorumuna yanıt olarak

   Çok güzel yazmışsın ama ama ama bizim taraftar ilk maçtan kelle istedi hatta her gün takip ettiğimiz yazarlar bile bu beraberlik günahı kime olacak gibi söylemlerde bulundu,ben her zaman istikrardan yana oldum ama hava bizde o kadar puslu ki istikrarı hazmedemeyen hemen değişiklik isteyen güruh maalesef çok süreçte buralara kadar geldi….Mustafa ile olmaz Yalçın ile olmaz vs ile olmaz diyenlerin çoğu tff 1nci lig te yabancı hoca çalıştırılmadığının farkında bile değil ama fikir beyanı klavye ucunda….!!!!

   17
   1. @Chiefofficer yorumuna yanıt olarak

    Guzel yorumlarin için öncelikle tşk ederim.. genel olarak değilde bazı kısım taraftarı esip gürlüyor boş yapıyolar anlican. Ilk maçtan bunları yapanlar sonraki haftalarda neler yapmaz diye düşünmeden edemiyor insan. Bu yeni yönetimde bişiler yapmaya çalışıyor ve bana göre fazlasını bile yapıyorlar. Bundan onceki yönetimleride gördük. Tabiki hatalar olacak hatasiz kimse olmaz. Fakat önemli olan dirayetli ve güçlü durmak. Ortalığı kartiştirmanin bir anlami yok bazıları gibi. Bu bize değil BÜYÜK BURSASPOR kulübune yazar verir.

    1. @Deli_Arnavut yorumuna yanıt olarak

     Akıl dolu mantıklı yorumlara imzamı atarım , ama mantık dışı ve nedense duygusallıkla da bağlantısı olmayan yorumları görünce dayanamıyorum ,abi her görüş farklı olabilir ona da eyvallah ama salakça oldumu ıyyy yani:) hatalar insanlar için hata oldukça tecrübeye çabuk ulaşırsın!!! bu yönetim evet muazzam işler yaptı hata da yaptı yapacakta ama dirayet ve güç bizim taraftarda maalesef yok , Mustafa gitsin öteki gelsin ,öteki geldi napacaksın sanki elinde kulubun sistemi varda adam beğenmiyor , senelerdir derim gene diyorum herkes şapkasını alsın düşünsün şapkası olmayan 2 el arasına şakaklardan kafayı koysun düşünsün , Taraftar olarak ben ne verdim , X bir şahıs giderse yerine gelecke olan daha mı başarılı olacağı kesin…..BlaBlaBla….Buradan hakaret etmekle yürümez , buradan istememekle yürümez ,buradan sallamakla Adam olunmaz………..!!!
     Teşekkürler sana da ,eyvallah……..

 2. Bursaspor bu yaz Emin Adanur seçildikten sonra resmen Kurtuluş Savaşı verdi. Emin bey ve ekibi uçan kuşa bile borçları kapatıp takımın transfer tahtasını açtı. Gaziantep, Karabük, Mersin İdman gibi takımların durumuna düşmekten kurtardılar Bursaspor’u. Önceki yönetimlerin dede denilecek futbolculara verdikleri kontratları kapattılar. Öyle veya böyle enkazı kaldırdılar. Lig başlayınca gördük ki teknik ekip aynı mücadeleyi vermemiş. Rakipten daha üstün olduğumuz, seyirci desteğiyle oynadığımız maçta çok sıkıcı bir futbol sergiledik. Tabii ki Emin bey bu kadar mücadele ettikten sonra takımın da sıçrama yapmasını istiyor. Bu hayal kırıklığıyla yaptığı açıklamayı normal karşılamak gerekirken Mustafa Er olayı kişiselleştirip ilginç bir yazılı açıklamada bulundu. Transferle ilgili yönetimi suçladı. Olayı çok başka yerlere taşıdı maalesef.

  Geçen sezon hedefsiz ve gençlerle çıkıyorduk maçlara. Bu yüzden Mustafa Er’in üzerinde baskı yoktu. Bu sezon ise hedef şampiyonluk ve süper lig ama görüyorum ki Mustafa Er bu hedeflere uygun isim değil. Hedefsiz takımda çalışmak kolay. Geçen sene aldığımız dengesiz sonuçlara rağmen kimse elestirmedi. Bir maç lideri yenerken, diğer maç sonuncudan 3 yiyorduk ama kimse “bu ne iş” demiyordu. Bu sene bu tarz dengesiz skorlara tahammül yok. İstikrar şart. Mustafa Er gidip bi ilçe veya belediye takımı çalıştırabilir. Bursaspor bu. İlla ki baskı olacak. Kendisine başarılar ama mümkünse artık bu konu uzamasın.

  25
  3
 3. Hayırdır Bursaspor AŞ oldu da bizim mi haberimiz yok? CEO nedir? Elli yıllık kulüp müdürü olmuş CEO. Bunlar özgüven eksikligini makam ismiyle gidermeye çalışan adamlar. İlk haftadan insan yönetimi konusunda ne kadar bilgisiz olduklarını cümle aleme gösterdiler zaten.

  19
  95
  1. @Ziya yorumuna yanıt olarak

   N ekulüp müdürü be ya? Bu adam kulüp müdürü falan değil. Yabancı bir tip. Baksana, abiyi sanki sahneden indirip getirmişler. Saçlar desen simsiyah kuzguni boya. (İgora 7 numara)

   3
   4
  2. @Ziya yorumuna yanıt olarak

   Sanane be bak dalgana.adamlar imkansızı başarmış hala bık bık ediyosunuz..size elektrik borcunu bile ödeyemeyen,sürekli mangal yelleyen laylaycı başkanlar lazım.defolun gidin bu camiadan.rahat bırakın artık.dogru dürüst çalışan,sistemli,planlı,programlı çalışan,Bursaspor’a maddi manevi değer katan profesyoneller senin gibi tiplere 10 gömlek üstün gelir.kendini rezil etme buralarda.

   27
   3
   1. @Selim yorumuna yanıt olarak

    Imkansızı başarıp basaramadiklarini görevi bıraktıklarında anlarız. Ali Ay da ilk başta fırtına gibi esiyordu. Bu arkadaşlar menajer kucağına oturmuş bunu da gizli kapaklı yapmışlar. Yolsuzluk komisyonu kurdular hesapta tek bir icraat yok. Içlerinde “para verdim ama çok şükür geri aldım” diyeni gördüm ben kendi gözlerimle. Iki ayda parasını geri alan var. Siz devam edin yanlış insanlara yanlış krediler açmaya.

    3
    14
    1. @Ziya yorumuna yanıt olarak

     Bak sen de diyosun işi bıraktığında görürsünüz diye ama sonra yargısız infaza basliyosun.belli ki bı garezin var adanura..belli ki bı yönlendirmenin elemanisin.kötü niyetlisin.

     2
     2
    2. @Ziya yorumuna yanıt olarak

     Kime açalım ziyacım recep bölükbaşı, körüstan, ali ay, mesut mestan, erkan kamat bunlara mı açalım. Bursasporun arsalarını, fabrikalarını, genç futbolcularını, otoparklarını belediyeye peşkeş çekip kendi cebini dolduranlara mı açalım. CEOnun açılımını biliyor musun? İlla şirket olmak zorunda değilsin ya da CEO diye bir pozisyon ile dışarıya bu kulübün profesyonel şirket olma vizyonunu gösteriyorlar. Ama sende haklısın vizyonsuz taraftara fazla geldi bu yönetim

     3
     1
  1. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   Ne sabırından bahsediyorsun adam futbol anlayışı defansta top çevirip ileriye gönderip atmak bu mu şimdi güzel futbol onun yüzünden geçen sene defans topu çevirip duruyordu bir sürü gol yedik ayrıca aykut , cüneyt sevdası bitirdi bu adamlarla hiç anlaşılmamalıydı taha altıkardeş altyapımızta a milli u17 , u18 , u19 a seçilen oyuncular var neden denemedi kerem kök , eren tunalı bak sağ bekte cüneyti oynatacağına hamza baran varan yiğit alp sevinç(yeterli değil diye gönderildi) var böyle iyi oyuncuları mustafa hoca gibi cahil bilgisiz adamlar harcıyorlar zeki çelik , mert hakan yandaş , altay bayındır vs daha çok sayılır karakter kurtarmıyor karakterli oyuncu eyvallah ama verimsizler geçen sene ismail çokçalış , onur atasayar , emirhan , burak altıparmak , burak kapacak ve o kaçan malum şahıs olmasaydılar hayatta başarı sağlayamazdı ilk 11 oyuncular korona geçirdi afalladı skor dahi alamadı şu adami korumayin yok bursalıymış arkadaş bursalı olması farkeder mi sonuçta bursa türkiyenin bir şehri diğer illerden hocalar türkiyeli değil mi ayrıştırmayın bursadan çıkan teknik direktörlerin çoğu 2-3 lige veya boştalar faydaları yok giden gider kalıcı bursaspordur siz kırşehirspordan kovulan mustafa denen adamı bursaspordan üstün tutuyorsanız o ayrı gidin mustafa erspor açsin destekleyin onu ahmet gider veli gelir bu hep böyle olmuştur ha bu şu değil yönetim burada haksızdır öyle yazılar yazılması doğru değildir.ama şunu unutmayın emin adanur lige çıkamazsak parayı bırakıcağım demişti eğer teknik direktör yüzünden çıkamazsa yanacaktı o yüzden harcadı buna hocanın verdiği röportajda dahil diğer bir neden ise sosyal medyada mustafa istifa etsin gitsin diye söyleniyordu eminde bunu baz alarak dalavereyle gitmesini sağladı ben şahsen başarılı olacağını düşünüyorum nedeni ise mustafa defansif oynatan adam bu sene düşürtmezdi ama çıkartacakta kabiliyet yoktu

   13
   3
  2. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   Yeter lan kim mustafa takım maça çıkacak kim mustafa hocamı bırakın namkörlüğü bitmiş takımı diriltti bu yönetim bu yönetimi eleştiren zaten bursa bursaspor düşmanıdır hangi takım mustafaya hocalık teklif etti rahat bırakın bu takımı

   14
   3
 4. Herkes zorlu süreçten geçti. Bursaspor adına gözle görünür adımlar atıldığını gördük yalan değil. Ancak transfer meselesinde beklediğimden çok çok geride kaldık. Birde mustafa hocanın gram takıma dokunuş yapmış diyebileceğimiz bi durum yok. Ellerine sağlık bursasporlu mustafa hocam inşallah biz yeni hocamızla devam edelim ve mümkünse eldekiler az efektif futbol oynasında bizi de bursaspor u da uğrastirmasin artık

  7
  2
 5. “Burada Mustafa Hocamız ile iletişimsizliğimiz oldu. Mustafa Hocamızın bir listesi var. Listeden başkanımızın haberi yok.”
  Transfer tahtasını transfer yapabilmek için açma çabasında olduğunuz bir pozisyonda, transfer için teknik direktörün listesinden başkanın haberinin olmaması mümkün müdür?
  Maçtan sonra profesyonellikle ilgili tweet atan başkan, menajeri tanıdıktan sonra çok sevdiğini ve düğününde nikah şahidi olduğu gibi şeyler söylemiyle profesyonelliğin ne tarafında durmaktadır?
  Başkanın bu süreçte çabaları takdir edilmeli evet ama transfer konusunda pis kokular olduğu gerçeğini göz ardı etmemek gerekir. Çünkü tüm sorunlarımızın kaynağı transferlerde yaşanan yolsuzluklar değil mi?

  5
  4
 6. Bu açıklamalardan da anlaşılıyor ki seçilenler ve atananlar liyakat sahibi yöneticilerimiz.
  Birinci transfer dönemi bitmeden ara transfer dönemini düşünerek hareket etmek tam anlamı ile profesyonellik.
  Dokuz senedir biriken davaları ve birbirinden sıkıntılı dosyaları çözebilmek için bir oda kurmak ve aciliyet sırasına göre her bir dosyayı çözmek için ele almak ayrı bir profesyonellik.
  Zira adı geçen problemli dosyalar dokuz yıldan bu yana sürekli sümen altı edilmiş.
  Daha açıkçası halının altına süpürülmüş.
  Tabiri caizse ötelenmiş.
  Şimdi yorumlara gelince diyeceğim tek söz çok sığ olması.
  Taraftarlar böyle bir yönetim bulmuşken hâlâ eleştiriyorlar.
  Beyler kulüp dernek statüsü ile yönetilmek zorunda ve insanlar derneği kağıt üzerinde bırakıp şeklen A.Ş. gibi yönetiyorlar ve siz hala CEO nedir falan yazıyorsunuz.
  İşte bütün sorun aslında bundan ibaret.
  Şirket olmayı şirket gibi yönetilmeyi bilmeyen kardeşlerimiz şirketleşelim dediğinde oluyor fakat kulüp yönetimi idari işlerin başına bir CEO atayınca olmuyor.
  O zaman kişiye şöyle derler.
  Hadi bakalım yetki sende git kur şirketi.
  Hadi kur bakalım.
  Geç otur o koltuğa ve başla.
  Karşına çıkacak ilk prosedür dernek olman.
  Hadi bakalım kurulu topla derneği fesih kararı al dernek defterine seni iptal ettim yaz ve tüm yetkililere imzalat.
  Sonra doğru yetkili makamlara başvuru aşaması.
  O oraya gönderecek, bu şuraya gönderecek.
  Bir sürü evrak belge istenecek.
  Hadi onları da topladın diyelim.
  Kurdun şirketi.
  Ne oldu dön bir bak bakalım ne yaptın.
  A.Ş kurdun.
  Bravo büyük iş yaptın.
  Ne faydası var.
  Sadece herkesin dediği şirketleşmeyi gerçekleştirdin.
  Hadi şimdi halka açıl bakalım öyle denildiği gibi hemen açılabilir misin görelim.
  Hayır açılamazsın.
  Neden.
  Çünkü asıl prosedürler yeni başlıyor.
  A.Ş. ni belirli bir büyüklüğe getireceksin.
  Yeteri kadar karlılık oluşacak ve ancak ondan sonra bir aracı kurumla anlaşıp halka açılma işlemine başlayacaksın.
  Gördüğün gibi kardeşim.
  Ne ha deyince kulüp dernek statüsünden çıkıp şirket olabiliyor.
  Ne de şirket olunca hemen para kazanmaya başlıyor.
  Şirket olup halka açılarak bir ihtimal finansal olarak karlı duruma geçebilmek en az beş sene ortalama yedi sekiz sene sürecektir.
  Bu yüzden böyle bir yönetim bulmuşken yok öyle yok böyle demeden destek olalım.
  Baş tacı yapalım.
  Siz kulüp tarihinde şimdiye kadar birinci transfer dönemi devam ederken biz ara transfer döneminde neler yapacağımızı düşünüyoruz diyebilen bir yönetime şahit oldunuz mu.
  Haydi beyler hepimizin işi gücü rast gelsin.
  Bırakın yönetimle uğraşmayı.
  Destek verin yeter.
  Başka Bursaspor yok.
  Zaman destek olma zamanı.
  Kusuruma bakmayın biraz uzun oldu fakat gerçekler de bunlar.
  Saygılar.

  2
  1
 7. 1-Bu yazıdan anladığım ve maalesef korktuğumda bu ifadelerdeki gerçeklerdi.Bugüne kadar sorun çözmek değil sorunları biriktirmekle idarecilik yapılmış.
  2-Geçmişte oyuncuya ödenmiş amma resmi belgesi ya eksik alınmış yada karşılıklı mutabakat imza olmadan sözle halledilmiş ve tekrardan bunlara ödeme yapılmak zorunda kalınmış.Bu durumda tahtanın kapalı olmasına neden olan dosyalar olmuşki bu nasıl kulüp yönetilmiş suali akla geliyor.
  3-Adnan beyin ifadeleri bizimde aklımıza gelen ve duyduklarımız,başka zamanalrda basından okuduklarımızla örtüşmektedir.KULÜP CİDDİYETTEN UZAK,KULÜBÜN BAŞINA GELENLER OLURSAAA OLUR,OLMAZSA KAPIYA KİLİT VURULUR MANTIĞI ile bir kısmı en azından hareket etmiş.,
  4-TÜM AÇILLIĞI İLE GERÇEK OLAN ŞU:BURSASPOR İÇİN İHTİLAFLARA DÜŞME ZAMANI DEĞİL.

  HERKES SORUMLU DAVRANMAK,KİŞİSEL EGOLARINI BIRAKMAK,İÇ ÇEKİŞME DEĞİL,BÜTÜNLEŞEREK OMUZ OMUZA VERİP HUKUKİ DOSYALAR DAHİL TÜM HAK SAHİPLERİNE HAKLARINI VERİP ANLAŞMAK VE KULÜBÜ N GELİR-GİDER DENGESİNİ KURUP,AYAĞIMIZI YORGANA GÖRE UZATMAKTIR.

  Eğer ayağı daha fazla uzatmak istiyorsak mutlaka çook çalışmak ve planlı işlere imza atmaktııır.

 8. Aramızda ne’kadar gazete yazarı meraklısı
  Varmış okadar uzun yazıyorlar diyecekler’ki
  Okuma aynen bende onları es geçiyorum.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu