Çok önemliydi

Olay Medya Spor Yazarı Recai Uysal'ın Olay Gazetesi'nde yayınlanan Balıkesirspor - Bursaspor maçı değerlendirmesidir.

Dün Hatayspor ve Büyükşehir Belediye Erzurum’un kaybetmesinden sonra oyundan çok alınacak skor oldukça önemliydi…

Neyseki yeşil beyazlılar, geçtiğimiz haftalardaki savurganlıklarını bu kez sergilemediler de zirve umutları yeniden tazelendi. Yoksa Balıkesir’de alınacak aksi bir skor zaten çökmeye meyilli camiayı iyice dibe vurduracaktı.

Maça beklendiği gibi Bursaspor daha istekli başladı. Balıkesirspor’un tutuk görüntüsü de yeşil beyazlıların ekmeğine yağ sürdü. Bunun sonrasında gelen erken goller takımı iyice rahatlattı. Yoksa gollerin gecikmesi işleri iyice arap saçına döndürebilirdi. Zaten stresli futbolcular, skoru elde edemedikçe daha da strese girebilirlerdi.

İlkyarıda gelen 2 gol işi tamamen Bursaspor’un lehine çevirdi. Golleri atan isimlerin de son haftalarda oldukça eleştirilen oyuncular olması da işin farklı bir yönü oldu.

Tabii ki gollerin hazırlayıcısı açıkçası sevinci ikiye katladı.

İlk golde asist öncesinde topu kapan, ikinci golün ise asistini yapan Ali Akman, adeta “Beni unutma hocam” dedi…

2-0’la birlikte takımın Teknik Direktör İbrahim Üzülmez’in ısrarlarına rağmen geriye çekilmesi de geçtiğimiz haftalarda yaşanan travmadandır diye düşünmek istiyorum. Allah’tan Balıkesirspor’da hiçbir yaşam belirtisi yoktu da sıkıntılı bir durum ortaya çıkmadı.

İkinci yarıda ise daha kontrollü bir oyun tercih etti Bursaspor…

Balıkesirspor’un cılız ataklarında kalesinde tehlike yaşamayan Timsah, Shehu’nun golüyle iyice rahatladı. Bu golde de günün başarılı isimlerinden Kubilay-Traore ikilisinin katkısı büyüktü.

Bu arada bir maçı daha gol yemeden tamamlayamayışımız da ayrı bir konu galiba…

Neyse bu 3 puan çok iyi oldu. Şimdi geçtiğimiz haftalarda kaçırılan fırsatları düşünme, ağlanma zamanı değil. Olan oldu. Artık ileriye bakma zamanı…

Çünkü artık her didişmenin, çekişmenin kimseye faydası olmayacağı bir gerçek. Tartışmayla, didişmeyle oluşacak ortam kaybedilecek her puan bundan sonra Süper Lig yoluna engel olacak.

1 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. İyi gün de kötü gün de her zaman arkandayız bursasporum…
    Güzel günler bizleri bekliyor inşalllah. Rehavete kapılmadan mücadeleye devam.
    Serdar Özkan dışında eksiğimiz de kalmadı bu maç itibariyle sanırım…
    YENİDEN ZİRVEYE.. Hep destek tam destek.

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu