Civelli: ”İyiye Gidiyoruz”

Civelli takım olarak daha iyiye gittiklerini söyledi.

 

"TEDİRGİNLİKLER AZALIYOR"

"Sonuçlar kötü olduğunda bazı tedirginlikler ortaya çıkar" diyen Arjantinli defans oyuncusu, "Bizler profesyonel olarak bunları kontrol etmek zorundayız. Ben de buradaki yenilerden birisiyim. Birbirimize alışıyoruz ve daha iyiye gidiyoruz. Adaptasyon sürecinin gerisindeydik. Sonuçlar güzelleştikçe insanların tedirginlikleri azalıyor" dedi.

 

"KIYASLAMA YAPAMAM"

Bir gazetecinin, "Daum ve Karaman arasında fark var mı?" sorusuna Civelli, "Ben böyle bir değerlendirme yapmam. Böyle bir değerlendirme de yapılmaz. İkisi de çok kısa süre tanıdığım bir insan. Böyle bir kıyaslama yapmanın da doğru olduğunu düşünmüyorum" cevabını verdi.

 

"TAKIM DAYANIŞMASINA ODAKLANMALIYIZ"

Medical Park Antalyaspor maçıyla ilgili değerlendirmede bulunan Civelli, "İlk yılım olması nedeniyle Türk futbolunu çok iyi bilmiyorum. Antalyaspor'u da çok iyi bilmiyorum ama teknik ekibimiz bize bilgi vereceklerdir. Ekip olarak, performans olarak ve takım ruhu olarak ilerlememiz gerekiyor. Puan ve puanlar bizim için çok önemli. Biz takım dayanışmasına odaklanmamıza gerekiyor. Bunu halledince puanlar da gelecektir" diye konuştu.

 

"TÜRK FUTBOLU KALİTELİ"

"5-6 yıldır Türk futboluyla alakalı düşüncelerim oldu" diyen Civelli sözlerini şöyle sürdürdü:

"Gelen giden futbolcularla konuşuyorduk. Kaliteli olduğunu biliyordum. Galatasaray gibi kulübün Real Madrid'le karşılaşıp belli bir yere gelmesi de Türk futbolunun kalitesini de gösteriyor. Bursa'yla alakalı evime yeni taşındım. Bizler futbolcularız ama ondan önce insanız. Eve taşınmam zaman aldı. Ama şu anda gayet mutluyum. Bursa çok güzel bir şehir" şeklinde konuştu.

 

"KAYBETMEYİ SEVMİYORUM"

Kaybetmeyi sevmediğini söyleyen başarılı futbolcu, "Cüssemle alakalı yaptığım her hareket agrasif görünüyor olabilir. Ben kaybetmeyi sevmiyorum. Bunun tehlikesini hissedince davranışlarımın değiştiğini kabul edebilirim" dedi. Takım arkadaşı Batalla ile övgü dolu sözlerle bahseden Civelli şöyle devam etti:

 

"Size Batalla ile ilgili çok farklı şey söyleyemem. Kalitesini zaten biliyorsunuz. Yapabildiklerine bakacak olursak da, Avrupa'nın önde gelen futbolcularından biri demek yanlış olmaz bence."

 

"MADALYONUN İKİ YÜZÜNÜ DE GÖRDÜK"

Galatasaray maçında taraftarın coşkusundan çok etkilendiğini söyleyen Civelli, "Vojvodina maçında da taraftarlarımızı görmüştük. Galatasaray maçında da harikalardı. Arjantin'de de futbol böyle yaşanıyor. Ama madalyonun iki yüzünü de gördük diyebiliriz. Taraftarlarımızın iyi oynadığımız zaman nasıl pozitif etki yaptığını, ve kötü oynadığımız zaman nasıl tepki gösterdiklerini gördük" dedi.

 

Kaynak:Emre KOŞAK/BURSA,(DHA)

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu