Çirkin tiyatro…

Cuma gecesi çok çirkin bir tiyatro sergilendi Türk Telekom Arena’da.

Başrollerinde Ali Ay, Le Guen ve futbolcuların oynadığı.

 

Ali Ay;

Le Guen ile sezon sonunu göremeyeceğini adı gibi biliyor.

Lakin iki sebepten ötürü Fransız’ı kapının önüne koymayıp, birlik-beraberlik mesajları ile rol yapıyor.

 1. Camianın tepkisini yönlendirebileceği, son noktada hamle yaparak kendine zaman kazanmak.
 2. Le Guen’i acaba tazminatını vermeden, ucuza gönderebilir miyim?

Maalesef taraftarlar bu oyunları çok gördü Sayın Başkan.

Bu kötü senaryoyu oynamayı bırakın lütfen.

 

Le Guen;

Sezon başında belki gerçekten yeni bir başlangıç adına hedefleri vardı.

Fakat o da üç sebepten ötürü Bursaspor defterini çoktan kapattı.

 1. Ali Ay ve ekibinin kulüp yönetimi konusunda amatörlüğünü gördü. Böyle bir yapıdan ileriye dönük herhangi bir sistemin kurulmayacağını fark etti.
 2. Ekonomik zorluklar nedeniyle futbolcuları motive edemeyeceğini biliyor.
 3. Futbolcular ile arsındaki tüm bağların kopmuş olması.

O sebepten ötürü son haftalarda adeta taraftar ve yönetim ile dalga geçer gibi tercihler yapıyor.

G.Saray karşısında;

John ile oyuna başlaması,

Stancu yerine Sinan Bakış’ı tercih etmesi,

Batalla’yı çizgide oynatması,

Haftalardır düşünmediği Furkan’ı sahaya sürmesi.

Tüm bunlar ile verdiği mesaj çok net;

“Paramı verin, ben gideyim”…

 

Futbolcular;

Onlar da Cuma gecesi oynanan çirkin tiyatronun başrol oyuncularıydı.

Bu güruhun böylesi kötü senaryoda rol almalarının da 3 sebebi vardı;

 1. Ekonomik sıkıntılar
 2. Le Guen ile aralarındaki bağların kopması ve hocaya güvenmemeleri
 3. Camiadan gelen bazı aşırı tepkiler

Sebep ne olursa olsun, böyle büyük bir camiada oynayan bu oyuncuların adeta bilerek kendilerini ve Bursaspor’u rezil etmeleri çok kötü bir görüntüydü.

Muhtemelen Türk futbol tarihine kara bir leke olarak  “Ceza sahasına girmeden maç tamamlayan tek takım” unvanına sahip oldular.

Sonuç olarak İstanbul’da çok çirkin bir oyun sahneye konuldu.

Ama şunu bilin ki;

Bursaspor taraftarı ortaya konulan bu çirkinliğin farkındadır.

Gereken eylem ve söylemi, zamanı geldiğinde gereken kişilere verecektir…

 

Dip Not: Türk sporu için önem arz eden kişilere karşı yapılan davranış, sebep ne olursan olsun yakışmadı. Umarım böyle bir olay bir daha tekrarlanmaz…

32 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Türk futbolu için önemli kişiler derken size göre öyle bize göre değil madem değer veriyorsun ist fetihindee surlara bayrak diken ulatbatli hasan osmanlının başkenti ve evliyalar şehri bursa salatasayar taraftarı başlıyor ay ayol valan kimse boş konuşmasın gereği yapıldı ve doğru yapıldı bizim değerlerimiz ve tarihimiz metin oktay ve ali samiyenden daha değerlidir kahbe bizans

  58
  20
  1. @Atilla ataseven yorumuna yanıt olarak

   Metin Oktay’a küfür etmek nedir ?

   Bir nevi ; ( rahmet olsun) Biyediç’e küfür etmekle aynıdır.

   Yakışıksızdır, ayıptır, günahtır.

   Üstelik futbol cahillerisiniz…!!!

   Metin Oktay dediğin futbol abidesi….
   Bursaspor takımının teknik direktörlüğünü yapmış adamdır..

   ( 16 Şubat- 1973 / 30 Mayıs 1973)

  2. @Atilla ataseven yorumuna yanıt olarak

   Hata var ise hata diyebilmemiz gerekiyor. Metin O. ve Ali SY onların değerleri olduğu için değil ölmüş kişiler olduğu için yanlış yapıldı. Ay ayol gibi sözlerle Osmanlı başkenti Ulubatlı Hasan felan ne alakası var. O zaman en büyük Taraftar grubumuzun adı Texas?! Hem o tezahüratı son zamanlarda her takımdan duyuyoruz. Açık bir şekilde Bursasporum yöneticileriyle, t. direktörüyle, oyuncularıyla ve nihayetinde şampiyonluk öncesi ve bir kaç yıl sonrasında olduğu gibi; şovlarıyla Türkiye’de saygı duyulan taraftarıyla her şeye bir “restart” vermeden, ölçüp tartıp bir karar vermeden halimiz vahim.

   20
   1
  1. @Iznik. 16. yorumuna yanıt olarak

   Bak ali ay, bu işi yapamadin ve sezon sonu gideceksin.bari takımı düşürmeden git.sana senden nefret eden biri olarak sırf Bursaspor um için sana yalvarıyorum,bu fransız pustu gönder, onla bi maç bile alamayız, bu takım düşmesin.takımın düşmesi o deyyus e verilecek tazminattan daha kötü birşey.taraftara kulak ver kayseri maçından önce onu gönder.bir mağlubiyete bile tahammülümüz yok,hemde iç sahada.o yüzden inadı ve serefsizligi bi yana bırak ve gerekeni yap.sezon sonu da değil kulübü şehri bile terk et.ALLAH Aşkına Yaradan RABBİM hatrina bunları yap.yoksa elimden bi kaza çıkacak..

 2. Sinan efendi iki kelamda bursaspora hakaret.kufur ve asagilayici tezahurat yapanlara ediverseydin ya.bursasporuma kufur ve hakaret eden kim olursa olsun cevabini alir ve almalidir.tek basima olsamda bunu yaparim.birakin sosyal mesaj vermeyi.olusunude.dirisinide anlayin gari

  26
  9
  1. @Naci yorumuna yanıt olarak

   edemez. sebebini sen de biliyorsun, ben de.
   ayrıca hocama! şu soruları sormadan edemeyeceğim.
   1- kulüp bu durumda iken böyle bir yazı kulüp için gerçekten yol gösterici ve yararlı mı?
   bence değil. tam tersi bu yangına körük ile gitmektir. hala ligde kalma ümidi varken küme düşmeyi sağlar. eğer düşüncelerinizde samimi iseniz, o zaman durum daha da vahim. çıkan sonuç, futbolu bilmiyor ve futboldan anlamıyorsunuz demektir. sanatçı (aktör, müzisyen, heykeltraş, ressam, futbolcu, vs) olmak için mürekkep yalamak yeterli kriter değil. öncelikle Allah vergisi yetenek ve ön görü şart.

   2- Hamzaoğlu ve le guen, iki farklı hoca ve iki farklı kadrolar ilk yarıları neden başarılı şekilde tamamladılar? ikinci devreler neden başarısız geçiyor? oysa her iki sezon ve devrede değişmeyen unsurlar sadece taraftar ve medya. başarısızlık ta bu ikilinin de bir rolü var mı? taraftar ve medya baskısına inanıyormusunuz? bilinçli bir şekilde birileri tarafından takımın kimyası mı bozuluyor? tıp da ya da futbol da kaos-üzüntü-stres, ve de moral-motivasyon-öz güven kelimeleri sizce ne ifade ediyor?
   bence, taraftar ve medya, eleştiri yapıyorum, katkı koyuyorum adı altında takımının formasını sürekli arkadan çekiyor. takımın enerjisini tüketiyor. tahammül ve dayanma gücünü zorluyor. maalesef takımda ki ruh hali, tamamen, akıntıya karşı kürek çekmenin verdiği zorluk ve yorgunluk.

   3- sizin kadar olmasa da size yakın iyi bir Bursasporlu olduğunu iddia eden biri olarak konu ile alakalı olarak dilimizin döndüğü ölçüde sürekli buralarda yazmaya çalışıyorum. ama artık yoruldum. lütfedip okuma zahmetine katlanırsanız bu sitenin dünkü, ali ay ”ne gerekirse yapacağız” önceki gün, le guen ”başkan bana güveniyor” ve ”batallayı bağlasalar bursa da durmaz” ya da daha da eski haberlere TERS KÖŞE nick i ile yaptığım yorumlardan fikirlerimi anlayabilirsiniz.
   4- sonuç olarak, ”İstanbul da çok çirkin bir oyun sahneye kondu!” buyurmuşsunuz. gerçekten bu bir oyunsa ve iyi bir Bursasporlu iseniz lütfen bu çirkin oyunu bozacak, örneğin ”zafere giden yol” isimli bursasporu kurumsallaşmaya götürecek yeni bir oyunun senaryosunu yazar, aktörlerini de belirtirseniz camia ya en büyük iyiliği yapmış olursunuz. böylece başarı gelir, kaos, eleştiri ve protestolar son bulur. bursa, futbol kenti kimliğine tekrar kavuşur.
   5- ya da bu şehirde ”sinan çavun başkan” ismine kimse hayır demez. bu yasal olarak mümkün değilse bir isim işaret edin onu başkan seçelim.

   5
   4
 3. amacım hocayı savunmak değil de stancu yerine sinanı tercih etmedi. adam sakatlandı çıktı. ki sinan da kapasitesi kadar oynamaya çalıştı. koştu, çabaladı.

  21
  15
 4. Maca giden otobusu durdurup yine utanmadan arlanmadan takimla konusmak isteyen haysiyetsizlere niye kimse birsey demiyor ? Buna tekrardan musade eden yoneticiye niye kimse bir kelime bile yazmiyor ? Sonra takimdan motivasyon bekle galibiyet bekle , hadi canim sizde gecin bu ayaklari

  21
  2
 5. İnatla söylüyorum gs macından önce bazı kendini bilmezlerin gidip kaptanlarla konusmak istiyorum diye kapıyı zorla actırtmak istemesi böyle önemli bir öac öncesi yalnıstı harun ve battalanın mac boyu motivasyonu ve morali 0 dı bilmem farkettinizmi ? Bu iki önemli oyuncu ne olursa olsun hep ayakta duran adamlar ikiside mental olarak çöküktü takıma taraftarda yönetimle bilikte zarar vermekte bunlarda insan bunu unutmayalım! Belki aynı syleri yasamaktan korktukar ki bence cok belliydi korkmuslardı camdaki görüntüleri oydu her ikisinin ben taraftarında (BAZI KENDİNİ BİLMEZLERİN) takıma cok zarar verdiği inancındayım.

  19
  2
 6. Gs kulubu 7 aydır ödeme almıyor ama oynuyor yüreyüğle herseyi paraya bağlamayın futbolcunun yüreginde olucak futbol oynama aşkı

  9
  2
 7. Bu takımda hocadan bol hoca yok onun için ilk önce biz arka sahnedeki hacıları hocaları ajansları akrabaları yollayayım sonra bırakın diğer hocayı göndermek kolay

  8
  2
 8. Durumun yazıda belirtildiği gibi olduğunu düşünüyoruz. Burada önemli olan Bursaspor’un daha fazla zarar görmemesidir. O yüzden le guen ile gecikmeden yollar ayrılmalıdır. Ali ay yönetimi bu takımı kümede tutup mayısta veda etmelidir. Acilen sezon sonuna kadar bizi hayatta tutacak bir teknik ekip, tercihen yerli, bulunmalıdır

  8
  1
 9. Benim anladığım bazı topçular ödeme alamadıkları için tepkileri sert oluyor oynamak istemiyor böyle oluncada hoca iyi olmayan oyuncuları oynatmak zorunda kalıyor takım da güven bitiyor bir türlü ritim yakalanamıyor oyun olmayınca topçuda oyundan düşü kaç haftadır ekonk dökülüyor kembo oynamıyor bagu dökülüyor sıkıntı hocadan ziyade ödemelerde diye düşünüyom bide takım güçlü değil

 10. En büyük suclu 1.yönetim 2.hoca 3.taraftar 4.basın 5.futbolcular.bende futbolcu olsam böyle sehirde top oynamak istemem bu ara bursasporlu değilim !

 11. Sevgili basın futbolcuların hatalarını yazıyorsunuz bu otobüs olayının ne kadar büyük bir yalnıs oldugunu neden hiç bir köşe yazarı dile getirmiyor??? Bu adamların gecen seneden zaten büyük bir hasarı var ne diye göz dağı verildi gs macı öncesi ? Ondan sonra performans bekle harunun moralinin ne kadar bozuk oldugunu görmeyen anlamayan yoktu sanırım. Bu adam bu maça kadar böylemiydi? Takımını ateşleyen bagıran adam şoka girmişti.battala artık salmıs durumdaydı.bizim basın bu taraftar kitlesibe hizmet ediyor bilmeyen yok ödleri kopuyor tararftarla ters düşecez diye böyle oldugu sürece biz küme düşmenin en büyük adayıyız.yönetimden bahsetmek bile istemiyorum gelmiş gecmiş en rezil yönetimdir.

 12. Futbolcuların alacaklarını verin, yoksa bizi küme düşürürler. Maddi manevi kaybımız çok büyük olur. Birde teknik heyet değişikliği şart. Takıma heyecan verecek bir hoca ile 3-4 maç kazanmalı ve 11-12 puan toplamalıyız. Ve Ali Ay kongrede yönetimi bırak, daha fazla kulübü ve kendini yıpratma. Yeni yönetim vizyon sahibi bir sportif direktörle işe başlamalı. Bu saçma yönetim biçimi daha fazla sürdürülemez.

  4
  2
 13. Harun
  Barış Ertuğrul Titi Aziz

  Delarge Badu Bostock Yusuf

  Batalla

  Kembo

  Ya da kembo yerine stancu. Böyle oynamadıkça gol atmayı bırak pozisyon bile bulamamaya mahkumuz!!!

  3
  3
 14. Takımdan 3 5 kişi hocayı istemiyor okadar basit gelsin ersun yanal ilk iç saha maçında 3 tane atarlar rakibe…

  2
  5
 15. Bakın beyler takımda hiç kimsenin bilmediği bir bölünmüşlük var batallayı istemiyorlar böyle bir söylentivar ve hepimiz biliyoruz ki duyumlar kulaktankulaga duyulur siz kimsiniz BATALLA gibi göruyorsunuz kendinizi kim oldu onun kadar cefakar kim oldu onun gibi dürüst BURSASPOR için kafanızda patlasa siz onun yerini tutamayacaksınız Biz onu hepinizden başka seviyoruz
  Birisi çıkar ben sakatım oynayamam ama paramı verin der
  Birisi tribe girer ben hazır değilim der
  Ya kimse Bu armadan büyük değil ve kimse BATALLA OLAMAZ bunu bilin
  O kadar güvenmiyoruz ki size o kadar umutsuz geldik ki istanbula ama dedik ki biz onlardan söz aldık sadece savaşın dedik o ışığı görmek istedik yenilin ama ezilmeyelim istedik o kadar çok mu bişey istedik inanmamamıza ragmen çok güzel karşıladık sizi stada giderken değdi mi bence değmedi sonuç yine belli YAZIKLAR OLSUN BURSASPORUN HAKKINI YEMEYİ BIRAKIN BU ŞEHİR HEPİMİZİN YETERRRR.

 16. Geçmiş olsun renkdaşlar paraşütsüz düşüyoruz, olur da kalırsak bu lig de her şey yeniden başlamalı;

  A-PLANI olarak Yeni Başkan- yeni yönetim- Sportif Direktör- Yeni Teknik heyet- yeni futbolcular olmalı,
  Elimizde yabancı oyuncu olarak; TİTİ, DELARGE, KEMBO, BOSTOCK, STANCU kalacaktır sezon sonu onlar da TİTİ hariç diğerleri kulübe topçusu olmalıdır bu takımın, (5-YABANCI)
  Yerli oyunculara kadro da ağırlık verilmeli; OKAN KOCUK, MUHAMMED ŞENGEZER, BARIŞ YARDIMCI, EMRE TAŞDEMİR,ONUR ATASAYAR, ERTUĞRUL ERSOY, RÜŞTÜ HANLI, İBRAHİM SERDAR AYDIN, ALPER ADEMOĞLU, EMİRHAN AYDOĞAN, FURKAN SOYALP, YUSUF ERDOĞAN, OZAN CAN KÖKCÜ, ENES ATA, KUBİLAY KANATSIZKUŞ (15-YERLİ)
  Demek ki bu takımın yetiştirdiği, gelecek için kadrosuna kattığı genç, hedefi olan yerli oyuncu havuzu çok geniş, bence artık gençlere şans verilmeli, iyi bir yapılanma ile de bu kadroya 5-6 tane kaliteli hazır takımı alıp götürecek yabancı oyuncu alınırsa en azından daha iyi iş yapacaktır.
  Kadromuzda ki; HARUN TEKİN, W. TORST EKONG, AZİZ BEHİC, ABDULLAHİ SHEHU, TOMAS NECİD gibi oyuncular da satılıp bunlardan gelecek para ile eni kadroya en azından bir kaynak oluşturulabillir.
  Yeni gelecek yönetime bir önerim aranızda para toplayıp en azından 50-60 MİLYON TL ile gelmeniz gerekiyor, kötü günde her zaman lazım olur

  2
  4
 17. Senelerdir bu arkadasin yazilarini okurum bu kadar kotu mekale hic okumadim sanirim taraftarda yonetime ayak uyduruyor.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu