Çirkin iddialar!

Akşam gazetesi iddialardan yola çıkarak yaptığı ismi geçmeyen takım kim? adlı haberi ile Bursaspor'un da şike kapsamında olduğunu belirterek camiamızı zan altında bırakıyor.

 

Akşam Gazetesi'nin İsmi geçmeyen takım kim? adlı haberi

 

Şike iddialarıyla F.Bahçe, Trabzonspor, Beşiktaş, Sivasspor, İstanbul B.Ş. Belediyesi ve Eskişehir'in dışında bir kulübün daha isminin geçtiği ortaya çıktı. Federasyon Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın '6-7 kulüp var' şeklinde ipucu vermesinin ardından herkes 7. kulübün kim olduğunu araştırmaya koyuldu. AKŞAM da dün bu kulübün Bursaspor olduğu konusunda çok önemli bilgilere ulaştı.

Federasyon Başkanı M.Ali Aydınlar, 'Biz hangi kulüplerin bu işin içinde olduğunu biliyoruz. Kulüplerin isimlerini de biliyoruz. İçlerinde hiç ismi geçmeyen kulüpler de var. Biz savcılıktan iddialarla ilgili bilgi aldık, delil almadık. Elimizde delil yok. İddianame hazırlandıktan sonra delilleri göreceğiz' açıklamasını yapmıştı.

OPERASYON SÜRECEK Mİ?

AYDINLAR'IN bu açıklamaları operasyonun devamının olduğu şeklinde de yorumlandı. Bu sözler gözaltına alınacakların 200 kişiyi bulacağı iddialarını da bir hayli kuvvetlendiriyor.

Başbakan'a RAPOR!

Kulüpler Birliği Vakfı ve Federasyon Yönetim Kurulu toplantısının ardından Başkan Mehmet Ali Aydınlar, alınan kararları ve toplantıda ortaya çıkan fikirleri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la da paylaştı. Yaşanan süreç hakkında Başbakan'a bilgi veren Aydınlar, UEFA ve FIFA nezdinde bu konuda yaptıkları girişimlerden de söz etti. Aydınlar, bundan sonra da gelişmeleri Başbakan'a bildirecek.

M.ALi AYDINLAR'IN TELEGOL MESAJLARI:

MEHMET Ali Aydınlar, Kanaltürk'te telefonla katıldığı Telegol programında son derece önemli şu mesajları verdi:

– Tutukluluğu devam eden kişiler hakkında işlem başlatacağız. Bu kişileri futboldan men etme hakkımız var. En ağır cezaları vereceğiz. Tutukluluk halleri kesinleşince tedbirli olarak Disiplin Kurulu'na göndereceğiz.   

– Herkesi mutlu edeceğimiz sihirli bir değnek yok. Sihirli bir karar da yok. Böyle kararı bilen varsa uygulayalım.

– Türk futbol tarihinin en kritik günlerini yaşayacağız. Futbol tarihinde böyle bir olay yok. Bu olayda en çok zorlayan olay yok, başlı başına olay zor zaten. En doğru kararı vereceğiz. Bütün kamuoyunun desteğini rica ediyoruz.

– Şike olayının ifade etmek isterim ki birkaç boyutu var: 1. Sosyal, 2. Ekonomik, 3. Sportif. Bütün boyutlarını birlikte değerlendirerek karar vereceğiz. Bir de mevzuat var uymamız gereken.

– Benim için 'Elinde bomba var' benzetmesi yapılıyor. Bu işi birileri çözecek. Bugün o pozisyonda biz varız, biz çözeceğiz. Bu kararı hep birlikte vereceğiz, bu kararın arkasında herkesin durması lazım. Daha iyi futbol için elimizden geleni yapalım. Kendime de ekibime de yönetim kurulu üyelerime de kurullarıma da güveniyorum. Çok iyi kurullarımız, yönetim kurulumuz var. Üstesinden geliriz. Yeter ki bizi destekleyin.

ŞİKEYİ 10.00'DA ÖĞRENDİM

– Soruşturma çok boyutlu bir olay gayet tabii ki… Sponsorlarla, Digiturk'le görüşüyoruz, görüşmeye de devam edeceğiz. El birliği ile bu işin içinden çıkmamız gerekir.

– Bu olay olmasa Türk futbolunda gerçekten iyi şeyler yapacaktık.

– Biz bir taraftan bu işi çözeceğiz diğer taraftan farklı çalışmalarımız olacak. Bunları yaptıkça göreceksiniz.

– Mahmut Özgener'in aday olmamasının şikeyle ilgili olması söz konusu değil. Benim bu olayları bilerek geldiğim söyleniyor. Gerçek dışı bunlar. Pazar sabah 10.00'da operasyonu öğrendim.

ZİYARETİM TÜMÜYLE İNSANİ

– Ahmet Çelebi yedek üyemiz, Haldun Şenman çalışanımız. Orda kongre akşamı üzerinde durmadan isimler geldi bize, biz de yazdık, tanımıyorum da… Yedek üyeliği otomatik olarak düşmese bile bizim için düşmüştür.

– 3 tane hakemin gözaltına alınacağı ile ilgili bir fikrim yok.

– Durum maalesef hala çok vahim.  

– Aziz Yıldırım'a ziyaretim insani bir ziyarettir. Kulüp başkanıdır, benim de kulübümün başkanıdır. Tamamen geçmiş olsun ziyaretidir. Başka bir şey görüşmedim.

 

Akşam

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu