Cinoğlu’na cevap: Savcılığa suç duyurusunda bulunacağız!

Bursaspor Kulübü'nün eski başkanlarından Remzi Cinoğlu'nun mevcut Bursaspor Başkanı Recep Günay’ın kendisi hakkındaki iddialarına verdiği yanıta cevap Bursaspor Kulübü resmi internet sitesi üzerinden verildi.

Kulüp Başkanımız Sayın Recep Günay’ın geçtiğimiz günlerde katılmış olduğu bir yayında, önceki yönetimlerce satılan taşınmazların geri alınması adına açılan davalara ilişkin yapmış olduğu açıklamalara karşılık olarak Remzi Cinoğlu tarafından asılsız, mesnetsiz ve gerçek dışı olduğu yönünde kabulü mümkün olmayan söylemlerde bulunulmuştur.

Kendisinin Başkanlık yaptığı dönemde alınmış olan 05.05.1997 tarihli yönetim kurulu kararı ile taşınmazın satışına karar verilmiş olup başkanımız Sayın Recep Günay’ın belgelere dayalı açıklamalarının “asılsız, mesnetsiz ve gerçek dışı” olarak nitelendirilmesi nedeni ile ilgili yönetim kurulu kararını kamuoyu ile paylaşmak zarureti doğmuştur.

Bu kararı alan yönetim kurulunun seçildiği Genel Kurul’da, Kulübün taşınmazlarının satışına ilişkin bir gündem maddesi bulunmadığı gibi Genel Kurul tarafından Yönetim Kuruluna verilmiş herhangi bir taşınmaz satış yetkisi de bulunmamaktadır. Genel Kurulca verilmiş bir yetki olamamasına rağmen taşınmaz satışı yapılması nedeni ile açılmış olan ve yargılaması devam eden hukuk davasının yanı sıra, gerekli araştırma ve soruşturmanın yapılması için ayrıca yarın itibariyle Savcılığa suç duyurusunda bulunulacağı hususunu kamuoyunun bilgisine sunarız.

1 Yorum Onay bekleyen 3 yorum var

  1. Zaten hangi yönetici yönetim başkan borçsuz bıraktık Bursaspor kulübünü desede bunun artık doğru olmadığını bu tür atışmalardan öğrendik Şampiyon olduğumuz senelerde bile kulübün yok olan mal mülk ve 30 milyon Euro o zaman borç altına sokulduğu söyleniyor o kadar gelirleri olduğu vakit böyleymiş ve bu sonlara doğru 30 tane transfer yapıp ortadan tüyen vekâlet başkanlığı yapanlara kadar devam etmiş yani 70-80 milyon Euro borç ve 3’cü ligde donduz meteliksiz çoluk çocuğa kalana kadar ve hala bu yaptıklarını inkar ediyorlar ve kendilerini dokunulmaz elit görüyorlar hayır efendim sizleri şu anki başkan gibi insanlar ifşa edecekki gerçekler ortaya çıksın konu Bursaspor ve Mirası tabiki sahip çıkacak doğru insanlar!

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu