Cinoğlu “Camianın desteğiyle aday olurum”

Remzi Cinoğlu Bursaspor Kulüp Başkanlığına aday olacağı iddiaları, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe olan görüşmesi ve yeşil-beyazlı kulübün mali yapısı ile ilgili merak edilenleri anlattı.

Cinoğlu “Bursaspor’un son dönemdeki kriz ortamı ile ilgili araştırmalara katılma nedenim taraftarımızın kulübün mali yapısı hakkında bilgileri olmadığını ifade ederek bu konuda yardımcı olmamı istemelerinden dolayı oldu. Maddi durum Bursa’da artık biliniyor. Şimdilik borç 270 Milyon tl ancak yılbaşında bu rakam 300 Milyon tl’ye çıkacak. Takımın tüm borçlarının ise yaklaşık olarak 400 veya 450 Milyon civarında bir rakam olması bekleniyor.

BEN ADAY OLABİLİRİM

Ben kendi adıma taraftarın ve camianın istemesi halinde Başkanlık için aday olabilirim. Aday olabilecek başka eKipte de yer alabilirim. Ara kongre yapılması gerekiyor ki Yeminli Mali Müşavirler ile bir hesap kitap içine girilmeli. Bu değerlendirme yaklaşık olarak 3-4 ay sürebilir. Altepe ile olan görüşmelerimizde “Güven tazeleyin” kararı alınmıştı. Şu anda bu yönetime bir güven olmadığı aşikar. 

DİVAN KURULUNDA BORÇLARI BEN AÇIKLATTIM

Divan Kurulu‘nda açıklamayı yapan arkadaşımız net açıklamalar yapmıyordu. Ben söz alıp daha açık ifadelerle konuşmasını belirttim. Borcu benim bildiğimi ve bunu açıklamasını ifade ettim. Daha sonra belirli bir şekilde açıklama yapıldı. Bursaspor belirli bir dönemden sonra bankalardan kredi çekilerek yönetilmeye başlanmış. Eskiden yönetim aralarında para toplar o şekilde kulüp yönetilirdi. Öncelikle kulübün elir gider tablosunu tersine çevirmek lazım. 

CAMİDAN DESTEK GELİRSE GÖREV ALABİLİRİM

Bursaspor’a çok emek verdim. Bana görev verilmek istenirse camia layık görürse bunu değerlendiririm.

Bursa.com

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu