Chavanon ve Erdem imzaladı

Tanıtım toplantısında konuşan Bursaspor Kulübü Medya Direktörü Suat Paçacı, Bursaspor Kulübü olarak hem idari ve hem de sportif açıdan önemli olduğunu düşündükleri hamlelerden ikisini atmak için burada olduklarını ifade ederek şöyle konuştu:"Futbola Bursaspor altyapısında başlayan, son derece başarılı ve uzun bir hikayenin kahramanı sağımda, Fransa'da futbol adına önemli işlere imza atmış değerli bir teknik adam solumda yer alıyor. Sayın Taygun Erdem, bundan böyle Gençlik Geliştirme ve Proje Koordinatörü olarak görev yapacak. Taygun Erdem ismini Türkiye'de bilmeyen yoktur. Ancak genç taraftarlarımıza kendisi geçmişiyle ilgili bilgi verecektir. Hocamız, isminin yanı sıra çok değerli bir soy isme de sahip. Bursaspor tarihine çok büyük hizmetler vermiş, efsaneleşen isimlerden sayın Haluk Erdem'in de oğlu… Kardeşi Algun Erdem ise Türk futboluna antrenör olarak hizmet veren bir isim. Yani kendilerini futbola ve Bursaspor'a adamış bir aileden geliyor.

Olivier Chavanon ise Fransa futbolunda çok önemli bir kariyere sahip. Kendisi bundan böyle tüm bilgi birikimini Bursaspor'a bir değer katmak için kullanacak. Bursaspor'un adını kendi özkaynak düzeni çerçevesinin yanı sıra Avrupa'yı kapsayan geniş bir yelpazeye yayabilmek için bu hamlelerin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Değerli hocalarıma sözü bırakmadan önce, geçmişte ve günümüzde altyapımıza emeği geçen ve geçmeye devam eden tüm antrenörlerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Bursaspor Kulübü olarak bir ilke benimsedik. Her açıdan iyisini yapıyorduk ama bundan sonra en iyisini yapma noktasında arayış içinde olacağız. Bu arayış noktasında attığımız iki önemli adımdı bu. Bursaspor'daki görevleri süresinde iki değerli teknik adamımıza da sonsuz başarılar diliyoruz."

Daha sonra söz alan Altyapı İzleme ve Geliştirme Birim Sorumlusu olarak Bursaspor'da göreve başlayan Olivier Chavanon, Türkçe olarak "Herkese merhaba" diyerek sözlerine başladı ve şöyle devam etti: 

"Fransa'da yıllarca çalıştım. Orada çok fazla birikimim oldu. Ben de zamanında bir oyuncuydum. Ardından birçok misyon üstlendim. Gençleri yetiştirmek gibi, bir dönem teknik direktörlük yaptım. Son olarak Fransa'da gençlere yönelik bir porjeyi üstlendim. Burada da benzer bir projeyi üstleneceğim. Bundan böyle Bursaspor'da çalışacak olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Taygun hoca ile işbirliği içinde olacağım için de çok mutluyum. Çok önemli bir proje üstleniyoruz. Geçmişte yaptıklarımız bize burada hayata geçireceğimiz projeyi gerçekleştirme aşamasında yardımcı olacaktır." dedi.

Gençlik Geliştirme ve Proje Koordinatörü Taygun Erdem ise yaklaşık 13 sene şerefle taşıdığı formasına bugün eğitimci olarak dönmenin gururunu yaşadığını belirtti. Erdem, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Benim felsefemde saygı ön planda olduğu için öncelikle bu görevi yürüten Mesut hocamızın devam edip etmediğini sordum. Mesut Hocamızın U-21 takımına geçmek istediği ve yarışmacı tarafta olmak istediğini öğrendim. Bunun ardından da yönetim kurulumuzun tasarrufuyla bu göreve geldim.

13 yıl minik takımdan, A takımına kadar Bursaspor formasını giydim. Tarihimizde iki büyük başarı var. Biri Lig şampiyonluğu ve diğeri şimdiki Türkiye Kupası olan federasyon kupası. Amatör olarak o kupayı kaldıran ender futbolculardan biriyim. Benim için hakikaten çok güzel bir seneydi. Geçen sene de olması için çok dua ettim ancak kısmet değilmiş. Ama en kısa zamanda o kupayı kaldıracağız. 20 yıl Türk futboluna çeşitli kademelerde hizmet ettim. Hem kulüp hem milli takım formaları giydim. Babamla tek farkımız ben hiç A Milli olamadım. Bilhassa İstanbul'da teknik direktörlük görevlerim oldu. Aynı zamanda Uludağ Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği mezunu olduğum için antrenörlük ile öğretmenliği beraber yürüttüm. Rahmetli Gündüz Tekin Onay hocamla Herkes İçin Futbol projesinde Bölgeler Eşgüdüm Yönetmeni olarak çalıştım. UEFA'nın kursları başladı. O kursların ilk öğrencilerindenim. Futbol Federasyonundaki direktörlerin çok sık değişmesinden dolayı farklı görevlerde bulundum. Esas işim antrenör eğitmenliği. Hocam olan Tahsin hocamın Pro-lisansta kurs hocası oldum. Bu da benim için ayrı bir mutluluk ve gururdu. Kadın futbolunda U15, U-19 takımlarıyla Avrupa şampiyonasına gittik. Çocuk okulu futbol direktörlüğü gibi görevler üstlendim. Bugün artık buradayım. Geçmişi mutlak yeni jenerasyona hatırlatmam gerekiyor. Türkiye'nin en büyük özkaynak düzenine sahip Bursaspor'un kapısından 1977 yılında girdim. Bu kulübün çok değerli hocaları ile çalışma imkanı buldum. Hepsine sevgilerimi saygılarımı iletiyorum. Aramızdan ayrılanları da rahmet ve saygı ile anıyorum. Bu bir bayrak yarışı ve en üste çıkarmak için Olivier Chavanon ile beraber çıkaracağız. Merkezde çok çocuk ve genç var. 40-45 kadar da dışardan çocuğumuz var. Sadece futbol değil eğitim ile ilgili de bazı programlar yapmamız gerekiyor. Bunların planlamasını en kısa zamanda yönetim kurulumuza sunacağız." dedi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu