Cezaya Faiz Bindi!..

Bursaspor Kulübüne aynı gün içinde bir kötü haber de PFDK'dan geldi. Kurul bugün yaptığı toplantıda, yeşil-beyazlıları, Spor Toto Süper Lig'de 7 Mayıs'ta oynanması gereken Bursaspor-Beşiktaş maçında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 1 resmi müsabakayı tarafsız sahada seyircisiz oynamakla cezalandırdı.

 

Bursaspor bu cezayı, Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun bugün açıkladığı cezalara ilave olarak çekecek.

 

Federasyon yönetim kurulu, bugünkü olağanüstü toplantısında, Beşiktaş maçı öncesi çıkan olaylar nedeniyle Bursaspor'u 3-0 hükmen mağlup, Beşiktaş'ı 3-0 hükmen galip sayarken, yeşil-beyazlılara 5 maç tarafsız sahada seyircisiz oynama cezası vermiş, ayrıca 3 deplasman maçına da Bursaspor seyircisinin alınmamasını kararlaştırmıştı.

 

PFDK'nın aldığı karar ve gerekçesi şöyle: "BURSASPOR Kulübünün, 07.05.2011 tarihinde oynanması gereken BURSASPOR – BEŞİKTAŞ A.Ş. Spor Toto Süper Lig futbol müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 1 RESMİ MÜSABAKAYI TARAFSIZ SAHADA SEYİRCİSİZ OYNAMA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir"

 

Kaynak:Ajansspor

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu