Çeyrek finaldeyiz T.E.D. 54-89 Bursaspor

Edirne ve İstanbul’da okuyan ve yaşayan yaklaşık 50 taraftar maç boyunca Bursaspor ‘abüyük destek verdi.

Baş antrenör Şemsettin Baş sahaya KereM Gülmez, Serhan Kavut, Onur Sonsırma, Salih Uğraşan ve Melih Kapucu 5’ini sürdü. Evsahibi ekip T.E.D. baş antrenörü Bora Yıldırım ise İbrahim Demircioğlu, Nasuhi Kaba, Alican Kocabalkan, Alp Er Tunga Gör ve Murat Akdoğan beşiyle başladı.

Müsabakaya Bursaspor oldukça tutukl başladı. Evsahibi ekip Nasuhi Kaba ve Nejat ile bulduğu sayılar ile bir anda öne çıktı ve ilk periyodu 23-15 önde tamamladı. Bu periyotta Melih ve Onur Sonsırma 4’er sayı ürettiler.

Müsabakanın ikinci periyodunda Bursaspor etkili savunma ile rakibini zor atışlara zorladı. Özgür Şahin, Onur Sonsırma ve Salih ile bulduğu sayılar ile farkı kapattı ve çeyreğin bitiminde 2.25 kala Onur Sonsırma’nın basketiyle 32-31 öne geçtik. Bu dakikadan sonra Onur’un etkili oyunuyla Bursaspor soyunma odasına 2 sayı farkla 39-37 önde girdi  

Bursaspor ikinci yarıya da çok iyi başladı. Salih Uğraşan ile üst üste sayılar bulan Potanın Timsahları daha sonra Can Uzun, Onur Sonsırma ve Özgür Şahin ile bulduğu basketler ile farkı giderek açtı ve son periyoda 28 sayı farkla 65-47 önde girdi.

Son periyoda da Bursaspor çok iyi savunma yaparak başladı. İlk 5 dakikalık bölümde Potanın Timsahları, T.E.D. takımına sadece 2 sayı atma şansı verdi son 5 dakikaya Salih, Mete Doğan ve Melih Kapucu’nun attığı sayılar ile  76-49 önde girdi. Geri kalan dakikalarda rahat bir oyun sergileyen Bursaspor sahadan 35 sayı farkla 54-89 galip ayrıldı. 

Karşılaşmanın en skorer ismi 28 sayı atan Onur Sonsırma oldu. Onur’u 16 sayı ile Salih takip etti. 

Bursaspor bu sonuçla Play – Off 1.Turunda ikinci galibiyetini alarak adını çeyrek finale yazdırdı. Bursaspor’un çeyrek finaldeki rakibi Yalova Belediyesi – Kepez Belediyesi eşleşmesinin galibi olacak.

 

MAÇMETRE

SALON: Bayrampaşa

HAKEMLER: Baş Hakem Murat Arıkanlı , Yrd. Melih Yanardağ Sabri Gündüz

TED: İbrahim Demircioğlu 2, Mehmet Kerem Ertekin, Süheyl Çakmak 3, Salahiddin Karış, Ahmet Demirhan 6, Nasuhi Kaba 7, Alican Kocabalkan 2, Enes Gezer 2, Nejat Erselcan 10, Mustafa Cem Demirok, Alp Er Tunga Gör 8, Murat Akdoğan 10

Baş Antrenör: Bora Yıldırım

BURSASPOR: İsmail Kerem Gülmez 3, Can Uzun 7, Serhan Kavut 2, Özgür Şahin 7, Onur Sonsırma 28, Cihad Şahin 2, Salih Uğraşan 16, Mesut Kadir Çipa, Mete Doğan 10, Melih Kapucu 11, Oğuzhan Sungur 3, Mehmet Ali Yatağan

Baş Antrenör: Şemsettin Baş

Periyotlar:

1.Periyot T.E.D. 23-15 Bursaspor

2.Periyot T.E.D. 37 (14)-(24) 39 Bursaspor

3.Periyot: T.E.D. 47 (10) – (26) 65 Bursaspor 

4.Periyot: T.E.D. 54 (7) – (24)  89 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu