Cevdet Yıldız: Bursaspor Medya’yı bana verin!

Sportif Ajans sahibi Cevdet Yıldız, “Her ay 50-60 bin lira zarar ettiği söylenen Bursaspor Medya Grubu’na aylık 50 bin TL kira ile talibim. Bize verin, üstelik aynı sayıda personelle çalıştırarak Bursaspor’u medya işletmeciliği konusunda kâra geçirelim” dedi.

 

Cevdet Yıldız Kongre konuşması: Hırsızlığın Belgesi Olur!

KULÜPTE İĞNEDEN İPLİĞE TEDBİR!

Bursaspor Kulüp Başkanı Ali Ay, göreve geldiği 19 Ocak tarihinden itibaren geçmiş dönemlerden gelen ağır borçların azaltılabilmesi için çok çeşitli tedbirler almaya devam ediyor. Kulübün gider kalemlerinin azaltılması için iğneden ipliğe her türlü tedbirleri alan Başkan Ay’dan bir tedbir paketi de Bursaspor Kulüp Medyasına geldi.

 

BAŞKAN’DAN KÜÇÜLME KARARI!

Bursaspor yönetimi, kulübün medya organlarında küçülmeye gidiyor. Bu karar tartışılırken, son kongrede başkan adayı olan Sportif Ajans Sahibi Cevdet Yıldız’dan öneri geldi. Bilindiği gibi Cevdet Yıldız gazete sahipliğinin yanı sıra aynı zamanda basın ve ajans çalışmaları ile tanınmakta. Geçmişte Radyo ve Televizyon yöneticiliği de yaptığını ifade eden Cevdet Yıldız tepkisini şöyle dile getirdi:

 

ŞAMPİYON TAKIMDA OLMAZ!

“Bursaspor medya organlarında yapısal küçülme ve sayısında da daraltılmaya gidilmesi gerçekten tam anlamıyla en son yapılması gereken ve akıl almaz bir karar. Çünkü şampiyonluk yaşamış bir kulübün tv, radyo ve dergiden oluşacak bütünlüklü bir medyasının olmaması düşünülemez. Aslında kapatma ya da küçülme kararları alınmadan önce medya grubunun neden efektif kullanamadığını ve nerede hata yapıldığının araştırılması gerekirdi.”

 

BURSASPOR MARKASI ZARAR ETMEMELİ!

“Bursaspor Medya Grubu’nun her seneyi ciddi bir zararla kapattığını hepimiz biliyoruz. Fakat her ne hikmetse yönetim bir türlü bunun sebeplerine odaklanmıyor. Hiç bir şirket zarar etsin diye kurulmaz. Kaldı ki ortada Bursaspor gibi bir marka var. Elinizde şampiyonluk görmüş bir marka var ve siz ciddi zararlar ediyorsunuz. Peki o zaman diğer medya grupları böylesine güçlü bir marka olmadığı halde nasıl kazanç sağlıyorlar? Nasıl yaşıyorlar? Demek ki ortada ciddi bir yönetimsel sorun var.”

 

AYLIK 100.000 TL TEKLİF!

“Zarar ediyor diye bazı yayın organlarını da kapatmaya karar vermişsiniz. Ben buradan Sayın Başkanımız Ali Ay’a ciddi bir teklif yapıyorum. Ayda yaklaşık 50.000 TL zarar ettiğinin altı çizilen Medya Grubunu aylık 50.000 TL bedelle kiralamaya talibim. Ortadan kalkacak 50.000 bin TL’lik zararı göz önüne aldığımızda buyrun Bursasporumuza gerçek anlamda aylık 100.000 TL’lik bir katkı. Bursaspor’un marka değerini daha da yukarılara çekmek için bundan daha iyi bir çözüm olabilir mi?”

 

BAŞKAN ALİ AY’IN KARARI BEKLENİYOR

Zarar ettiği öne sürülen Bursaspor medya grubundaki televizyon, radyo ve dergiyle ilgili olarak Sportif Ajans Sahibi Cevdet Yıldız’ın kulübe yaptığı teklife Bursaspor Başkanı Ali Ay’ın ne cevap vereceği merak konusu. Bu konuda Başkan Ali Ay’ın en kısa zamanda bir açıklama yapması bekleniyor.

Bursahaber.com

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu