Cesur yürekler kazanır!

İskoçya’nın özgürlük öyküsünü anlatan “Braveheart”filminde aktör Mel Gibson, müthiş birözgürlük savaşçısı profili çiziyordu. Ama şimdi kimin daha ‘Cesur yürek’ olduğunu gösterme sırası yeşil beyazlı cengaverlerde…

 

Bucaspor maçı sonrası Ertuğrul Sağlam'ın, 7'li rotasyonunu maç ertesi yazımda “cesaret ve risk” olarak özetlemiştim. Öyle ya; Böylesine geniş çaplı bir rotasyonun her babayiğidin harcı olmadığını bir kez daha vurgulamak gerek.. Şu bir gerçek ki, Sağlam, Glasgow maçını düşünerek, aslarını dinlendirmeyi tercih etti. Bu hamle, Ertuğrul Hoca'nın İskoçya'dan en kötü beraberlikle dönmek istediğinin bir göstergesi aslında… Zaten, grupta en kötü üçüncü olmak istiyorsan, bu yoldaki rakibin olan Rangers'tan dış sahada mutlaka 1 veya 3 puan almak durumundasın. Aksi halde sen sıfırda kalırsın, Glasgow 4 puan olur ve aradaki makas daha da açılır. Onun için, Bursaspor'un bu maçta hızlı hücum silahını çok iyi kullanması ve cesurca oynaması gerektiğine inanıyorum. Çünkü; Valencia maçı tarihi bir maçtı ve o gece takım üzerindeki gerilim nedeniyle gerçek oyununu sergileyemedi. Ama artık Timsah, o stresi üzerinden attı ve geleceğe daha da umutlu bakıyor. Şimdi gelelim ilk deplasmana… İskoçya'nın özgürlük öyküsünü anlatan “Braveheart” filminde aktör Mel Gibson, müthiş bir özgürlük savaşçısı profili çiziyordu. İşte, şimdi kimin daha 'Cesur yürek' olduğunu gösterme sırası yeşil beyazlı cengaverlerde… Tabii ki, tedbiri elden bırakmadan oynamak ve Ada çıkarmasında başarılı olacağına inanmak gerek öncelikle… Kaptan Ömer Erdoğan'ından İvankov'una, Sercan'ından Volkanı'na, Ozan'ından Batalla'sına ve bütün neferlerine kadar Bursaspor'un mangal yürekli savaşçıları, geçen sezon ligde yüreklerini ortaya koyup nasıl zafere ulaştılarsa, yarın da aynı kararlılıkla savaşmaları halinde, tarihi bir zafere daha imza atabilirler. Yeter ki inansınlar, inanalım!.. Çünkü, serinkanlı oynamaları halinde içlerindeki o potansiyeli ortaya çıkaracak güce ve yeteneğe sahipler… Nejat Hoca'nın her zaman dediği gibi, “Rakipler uzaydan gelmedi ki! Onlar da senin benim gibi insan.” Rakip, kendi liginde 6'da 6 yaptı ve yenilgisiz lider diye kesinlikle çekinmeye gerek yok. Zaten, İskoçya'dan gelen haberler de, Rangers ekibinin Süper Lig'in yenilgisiz lideri Bursaspor'dan çekindiğini gösteriyor. WIMBLEDON ÖRNEĞİ VAR Unutmayalım ki, Musisi'li, Baliç'li, Ercüment'li Timsah, bundan tam 15 yıl önce İntertoto Kupası'na Wimbledon deplasmanında 4-0 gibi tarihi bir skora imza atarak, kupaya müthiş bir başlangıç yapmıştı. O zaman, biz dahil kimse, Nejat Biyediç ve talebelerinden böyle bir zafer beklemiyordu? Ama, isimsiz kahramanlar 1995'te öyle bir destan yazdı ki, bugün hala o maçları izliyor ve konuşuyoruz. İMKANSIZ YOKTUR Biliyorsunuz; futbolda imkansız diye bir şey yoktur. Sadece imkansızı başarmak biraz zaman alır, o kadar… Bu felsefeden hareketle, hazır bütün objektifler üzerimize çevrilmişken, Türk'ün gücünü göstermenin şimdi tam zamanı… Korkunun ecele faydasının olmadığını herkes biliyor. Öyleyse, çıkın Ibrox Arena'ya ve Bursaspor'un nasıl bir takım olduğunu cümle aleme gösterin.

Hem de öyle bir gösterin ki, bu sarsıcı zafer; Ada'nın Glasgow'a oranla daha güneyinde bulunan Manchester'da da duyulsun! Duyulsun ki, biz Ibrox Stadı'nda, yeşil beyazlı renklere gönül verenler de ekranları başında bu unutulmaz geceye tanıklık etsin/edelim.

NOT: Siz bu satırları okurken, biz Olay Spor ekibi olarak Bursaspor'un özel uçağıyla birlikte Yenişehir'den İskoçya'ya uçuyor (veya inmiş) olacağız. Güzel haberlerle buluşmak dileğiyle…

 

Serkan Yetişmişoğlu

 

Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu