Cesaret ve risk!

Oysa, bu tür randevular kolay değildir. Hem de Şampiyonlar Ligi deplasmanı öncesi denk gelirse daha da zor olur!..

Nitekim, Timsah, Sağlam'ın 7'li dev rotasyonu ile çıktığı maçın başında bulduğu tek golle de olsa kazanmayı bildi ve Gaziantep maçı hariç, galibiyet serisini 11'e çıkardı.

Rotasyona bakınca, açıkçası gözüm korkmadı değil!

Kaleci Yavuz, Vederson, Hüseyin, Bekir Ozan, Steinert, Turgay ve Nunez, Gaziantep maçının ilk 11'inden farklı 7 oyuncuydu.

Öyle ki, kadrodaki 9 yabancıdan 3'ü (Batalla, Ergiç ve Kirita) tribünde, Sercan, Volkan ve İnsua da kulübedeydi.

Sağlam'ın bu; cesur ama aynı zamanda riskli büyük rotasyonu, takım kazandığı için sorun yaratmadı. Peki, ya tersi olsaydı?!

Yavuz Özkan maç eksiği nedeniyle 2 sezonda hata yaparken, 2 net gol pozisyonunu da başarıyla önledi.

Daha 4. dakikada gelen golden sonra 4-4-2 düzeniyle oynayan Bursaspor beklenen üretkenliği ve ısırganlığı gösteremeyince, ikinci yarıda sağ açık Steinert ve hayalet forvet Nunez'in yerine İnsua ve Sercan'la başlayıp, 4-2-3-1 sistemine döndü.

Turgay sağ kanada, Sercan ileri uca, İnsua da forvet arkasına geçti.

Bu şablonda gözler Volkan Şen'i aradı. Çünkü Turgay, sağ kulvardaki yerini yadırgadığı için o kanattan yeterli bindirmeler gelmedi. Nihayet Volkan da 73'te Turgay'ın yerine girince, Bursaspor topu daha çok rakip kaleye taşıdı.

Öyle ki, Sercan o müthiş slalomları ile gole çok yaklaştı. Hatta birinde de İnsua'ya “al da at”diye uzattı, ama Tangocu kale ağzından öyle bir vurdu ki, kargalar son anda kaçtı!

Şu bir gerçek ki, taraftar golden sonraki 86 dakikada resmen diken üzerinde oturdu.

Her şeye rağmen, kazanan daima haklıdır.

Tabii, son 1,5 sezonda 3. kez kafası sarılı maçı bitiren Gazi Ömer Erdoğan'ı da özellikle kutlamak gerek. Havadan geçit vermeyen kaptan, partneri İbrahim'le birlikte hem savunmanın hem de takımın en iyisiydi. Bravo kaptan, darısı Glasgow maçına…

Bekir Ozan da, formasını ne kadar özlediğini o müthiş çalışkanlığıyla çok güzel gösterdi. Ozan İpek ise eski takımına karşı savunmanın kucağında kaybolup gitti.

Glasgow demişken, Timsah'ın İskoçya'dan en az 1 puanla döneceğine inanıyorum. Bu puan; Bursaspor'un Avrupa'da kalma şansının devam etmesi anlamına gelir.

Son bir söz de, taraftara;

Takımın lider, 5 puan farkla zirvede ve sen 25 bin kişilik stadı dolduramıyorsun. Hem de Rangers seferi öncesi takıma moral vermenin tam zamanıyken… Çok ilginç!..

 

Serkan Yetişmişoğlu

 

Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu