Cenk oyuna devam edebilseydi

Olay Medya Spor Yazarı ve Bursaspor Muhabiri Emre Kurtbay'ın köşe yazısıdır.

Son 3 maçta topladığı 7 puanla çıkışa geçen Bursaspor’un yenilmezlik serisi evinde seyircisiz oynadığı ilk maçta Ankaraspor karşısında sona erdi. En son söyleyeceğimi baştan söyleyeceğim. Açıkçası maçın hakkı bu değildi. Evet, Bursaspor belki çok iyi bir performans gösteremedi ancak bulduğu birkaç net pozisyonlardan da sonuç çıkaramadı. Onlardan biri gol olsaydı farklı şeyler de konuşabilirdik. Keza Ankaraspor da 84. dakikaya kadar öyleydi.

1 puan iki tarafı da üzmeyecekken son bölümde Deniz’in yan topta hatalı çıkış yapması ve akabinde gelen golle Başkent ekibi önemli bir 3 puanı hanesine yazdırdı. Futbol hatalar oyunu elbette. Aynı durum Bursaspor için de geçerli. Her ne kadar hatalı golle yeşil beyazlılar sahadan mağlubiyetle ayrılsa da Deniz Aydın’ın puanları getirdiği maçları da hatırlıyoruz. O sebeple genç kaleci hatalarından ders çıkaracaktır.

Yoğun maç trafiğinde yorgunlukların baş gösterdiğini hep birlikte görüyoruz. İlk yarıda iki taraf için de rölanti bir şekilde geçerken ikinci yarıda Ankaraspor daha diri kalan taraftı. Kaptan Cenk Şahin’in oyuna devam edememesi bana göre maçın kırılma anı oldu. Eğer kaptan oyuna devam edebilseydi, Ankaraspor’un kilidini açıp Bursaspor’a galibiyeti getirebilirdi. Umarız Cenk’in durumu daha ciddiye gitmez ve cezası nedeniyle forma giyemeyeceği Tarsus maçının ardından eski Cenk olarak geri döner…

Hakemlerle ilgili konuşmayalım diyoruz ancak ne hikmetse konu hakemlere geliyor. Bu, galibiyette de mağlubiyette de böyle. İyi niyetli olanları ve sadece maç yönetmeye çalışanları tenzih ediyorum ancak dünkü hakem bana iyi niyetli gelmedi. Bariz pozisyonları es geçti. Bu maçı çabuk unutup Tarsus ve Bayburt ile oynanacak maçlara odaklanmalıyız. Zira iki maçta 6 puanı almak ve önümüze daha net bakmak zorundayız.

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu