Cavit Çağlar, Sinan Bür ile buluştu

Cavit Çağlar, yeşil beyazlı kulüp için tüm şehrin aynı dili konuşması gerektiğini söyledi. Bursaspor’un içinde bulunduğu zor durumdan ortak akılla çıkabileceğini ifade eden Devlet eski Bakanı Cavit Çağlar, “Ben de bugüne kadar hiç kaçmadım bundan sonra da elimden ne gelirse yapacağım” dedi.

Devlet eski Bakanı Cavit Çağlar, Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir’i ziyaretinde karşılaştığı Bursaspor Başkanı Sinan Bür ve yönetici arkadaşlarına üstlendikleri zor görevde başarı diledi.

“Ben her zaman yanınızdayım” diyen Çağlar, “Sizin fedakarlığınızı tebrik ediyorum. Zor durumdaki kulübe sahip çıktınız, süreci götürmeye çalışıyorsunuz. Merak etmeyin, moralinizi de bozmayın önümüzdeki süreçte bir yere gelinecek” dedi…

BURSASPOR DÜZLÜĞE ÇIKACAKTIR

Yeşil beyazlı kulübün yeniden ayağa kalkması için sürecin biraz sancılı ilerlediğini ancak Bursa’nın bu işin üstesinden gelebileceğini ifade eden Cavit Çağlar, “Bursaspor konusu masaya yatırılacaktır. Belediye başkanlarımız da göreve yeni başladılar. Onlar da durumu bir görsünler. Ortak akılla kulübümüz düzlüğe çıkacaktır. Ben de, bugüne kadar hiçbir zaman kaçmadım, bundan sonraki süreçte de elimden ne gelirse yapmaya devam edeceğim” diye konuştu.

TFF YÖNETİMİ ACİLEN DEĞİŞMELİ

Türkiye Futbol Federasyonu yönetiminin acilen değişmesi gerektiğini vurgulayan Devlet eski Bakanı Çağlar, “İstenmeyen kişiler şu an görevde duruyor ve Türk futboluna zarar veriyorlar. Her türlü şikayet var. Kulüpler Birliği ve kulüpler birleşip bir an önce yeni başkanı seçmeli. Yeni kararlar alınmalı, değişecek bir şey varsa değiştirmeliler. Kulüpler için bir af çıkartılıp, ligden düşme bir kereliğine kaldırılabilir” şeklinde konuştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TÜRK SPORU İÇİN ŞANS

Türk sporunun en büyük şansının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu kaydeden Çağlar, “Spora çok yakın birisi… Sporu sevdiği için sadece futbol değil tüm branşları çok yakından takip ediyor. Yalnız, böylesine sporu seven bir Cumhurbaşkanımız varken, Bursa’nın bu kadar yoksun olmaması gerekirdi. Biz de artık, sesimizi her ortamda daha da fazla yükseltmeye başlayacağız” ifadelerini kullandı.

28 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Diren Bursa yorumuna yanıt olarak

   yönetimi, medyası ve taraftarıyla dökülüyoruz.
   eğitim şart diyeceğim ama ona başlamak, devamı ve meyvesini almak yıllar alır.
   bu halimizle işimiz çok zor çok.
   aslında ”un-yağ-şeker” var ama helvayı yapacak usta yok.
   koskoca futbol ve sanayi kenti her nedense bir türlü organize olamıyor.
   yazık, çok yazık…

   7
   2
 1. Cavit amcacım boş yapma lütfen
  Öyle işkembeden sallayacagına
  Gel aday ol da görelim, bu işler
  Kolaymıymış, zormuymuş diye
  Aziz amcayla Fenerin divanina
  Katilip goygoy yapmaya benzemez
  Kulüp yönetmek

  63
  8
  1. @ŞİPTAR yorumuna yanıt olarak

   Boş konuşmaya devam FB li Cavit, kaçmaz mış , istanbul a Bizans kongresine kaçmayı biliyorsun.Gel aday ol o zaman kaçmadığını görelim.

   35
   5
 2. Bu camianın karnı tok , hikaye , masal , roman anlatma kaçmaz mış kaçmıyorsan gel aday ol.Sen ancak istanbul bizans divan kuruluna gidersin ordan kaçmazsın birtek.oturduğunuz yerden konuşacağınıza öncülük yapıp bir toplantı yapacağına konuşuyosun boş boş yazık

  38
  2
 3. biz akıllanmıcaz oglunu ankaraya fedarasyona gönderdik ne yaptı hiç cavit çaglar bursaspor külübüne ne yarar sagladı hiç bu beyefendiye neden giderler anlamadın sinan bür böyle baskanlık bende yaparım inan.işte böyle davranıslar bizi bu hale getirdi AKILLANMADIK.cavit çaglarmıs PÖÖÖÖÖHHHH

  38
 4. Bu bal yapmayan arı’yı önümüze iki de bir getirmeyin, bi yaralı parmağa işediği yok, gelene gidene onure edici şeyler söylüyor, ortada bi icraat yok, neymiş yardımdan kaçınmazmış!.. Bursaspor’a en son ne zaman yardım ettin acaba ?.. Her nasıl olmuşsa 80’li yıllarda başkanlık yapmış, kötü bir sezon geçiren Bursaspor küme düşmüş ama bi şekilde Türkiye kupasını aldığı için lig’de bırakmışlar, hala onun ekmeğini yemeye devam ediyor.
  Anca gitsin Fenerbahçe kongresinde boy göstersin.

  26
  1
 5. internet öncesi çağda, yerel basının da gazıyla bunları adam sanardık. şimdi yorumlara bakınca biraz gelişme görülüyor.

  24
 6. Kendilerine mani faturalar ile 500 milyon TL borç gösteren eski yönetim ve başkanlar borçlarını silsin bağışlasın kulübe , şirketleşme gerçekleşin kongrede hisselerin 75% Cavit beye devredilsin Şart ile o diğer 1 milyar TL’yi yapılandırma ödeme şartı ve transfer tahtasını açma şartı ile diğer 25% Bursaspor Spor Üniversitesi diye şirket kurup kazançlar ile üniversite kurulsun.

  11
  3
 7. Herkes birşey söylüyor fikir ve önerilerini anlatıyor lakin bu fikir ve önerileri birleştirici bir unsur koymak.Bugün 7 den 70 herkes konuşur fikrini söyler öneri sunar önemli olan icraata harekete geçirmek.Sizlerden konuşmanızı değil birleştirici harekete geçirmeye yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

  10
  1
 8. Cavit sen FB ye , Celal sönmez GS ye , Levent kızıl FB ye diğerleri sıralanır … Cavit çağlar dan bir medet umulmasın o ancak konuşur Bursaspor a faydası olmaz İstanbul sevdalıları…

  8
  2
 9. 99 yılında bunun banka battı. Bu imaj düzeltmek için Bursaspor başkanlığına aday olmak istedi. O zaman, ismini hatırlamıyorum delikanlı adamın biri çıktı ve sen önce devlete olan borçlarını öde dedi. O gün adaylıktan vazgeçti ama Bursaspor’u el altından karıştırmaya devam etti. Hayri Yazıcı’nın aday olmaması ve Ali Ay’ın ikinci defa seçilmesinde zamanın belediye başkanı ile birlikte bunun parmağı vardır. Senden ricamız, bahsettiğin ortak akla sen ortak olma artık.

  8
  1
  1. @Eduardo yorumuna yanıt olarak

   Onu soyleyip aday olanda recep gunaydi. Kongre gunu oradaydim. Isi ehline birakacagiz gibi bir cumle ile kongre salonunda liste yapip baskan olmustu.

 10. Bu Saatten sonra Sn:Çavit Çağlar Değil
  Feriştahı gelse bu Kulüp Ayağa Kalkmaz
  Tek Başına Geçti O’günler Bozbey’li falan
  Hikaye Şimdiki Gençler bilmezler
  Zamanında neler yaptığını Ama Öyle
  Ama Böyle Bursaspor Dedinmi ses
  Getiriyordu bunu ancak 60 yaş üsttü
  Olanlar bilir
  Rahmetli İbrahim Yazıcı Dedinmi
  O İstinsa Allah Rahmet eylesin
  Benim bildiğim Bursaspora
  İki Başkan Geldi Geçti biri Rahmetli
  Yazıcı Biride Çağlar Allah uzun ömür versin

  3
  4
  1. @Vertblan yorumuna yanıt olarak

   Cavit Çağlar ile İbrahim Yazıcı yı aynı cümlede kullanmak ayıptır,yazıktır,günahtır..
   Biri Bursaspor için canını vermiş,biri şikeci fenevli…
   Biri Bursaspor u zirveye taşimiş,diğeri dalgasını geçmiş..
   Merak eden Google ye girsin yeter!

   8
   1
 11. Sayın Çağlar Cumhurbaşkanımızı zikretmiş sporu çok seviyormuş doğru ama hiç spor bakanını yanına çağırıp ne oluyor bu süper ligde niye bu kadar İstanbul’un semt takımları Süper ligde neden Anadolu takımları borç içinde neden alt liglerde diye soruyormu acaba İstanbul’un semt takımlarını kimler destekliyor mahalle aralarında stadlarda üç veya beşyüz kişiye nasıl maçlarını oynuyorlar kimler bahis şirketleriyle ortak çalışıyor.Spor Bakanlığı’nın bu TFF yi sorgulaması gerekiyor.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu