CAS’tan müjde gelecek mi?

Bursaspor yönetimi, kalıcı transfer yasağıyla ilgili Lozan’da verilecek kararı merakla bekliyor…

Büyük uğraşlar sonucunda Ulusal Kulüp Lisansı’nı alarak 3 puan silme cezasını ortada kaldıran Bursaspor’da, tüm gözler İsviçre’nin Lozan kentinde bulunan Spor Tahkim Mahkemesi’nin (CAS) vereceği karara çevrildi. Luka Capan dosyası nedeniyle FIFA tarafından iki dönem kalıcı transfer yasağı alan yeşil-beyazlılar, bu cezaya itiraz etmişti.

ARABULUCU DEVREYE SOKULDU

Yapılan itirazın ardından, yeşil beyazlı forma altında 30 maça çıkan Hırvat savunma oyuncusu Luka Capan ve avukatlarıyla anlaşma sağlayan Bursaspor yönetimi, arabulucu avukatlarını devreye sokmuştu. Noel nedeniyle tatile giren CAS, pazartesi itibariyle yeniden işbaşı yaparak çalışmalarına start verdi.

KARAR TAKVİMİ BEKLENİYOR

CAS’ın göreve başlamasıyla birlikte Bursaspor’un iki dönem kalıcı transfer yasağıyla ilgili davanın karar takviminin belirlenmesi beklenirken, yeşil beyazlı yönetim sürecin hızlanması için temaslarını yoğunlaştırdı. UEFA yönetim kurulu üyesi Servet Yardımcı’yı da devreye sokan Bursaspor, dava sürecini transfer dönemi sona ermeden tamamlamak istiyor.

8 ŞUBAT’TA SONA ERECEK

FIFA ve CAS nezdinde yürütülen çalışmalardan Bursaspor’un lehine karar çıkarmayı hedefleyen yeşil beyazlı yönetim, diğer yandan TFF’de bekleyen transfere engel dosyaları temizlemek için görüşmelerini sürdürüyor. Ömer Furkan Banaz yönetimi tahtayı açıp kadroya gerekli takviyeleri yapmak istiyor. 12 Ocak’ta başlayacak ara transfer dönemi 8 Şubat’ta sona erecek.

11 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Allah yardımcımız olsun alınacak kötü bir karar kulübün sonunu bile getirebilir ama olumlu bir haber gelirse takıma katılacak kaliteli ayaklarla çıkarız bu lanet ligden

  54
  4
  1. @Kelesliii yorumuna yanıt olarak

   gerçekten Allah yardımcımız olsun.
   dikkat ediyorum bu habere yapılan doğru, haklı ve mantıklı yorumlar hep eksilenmiş.
   dikkat ediyorum, ülkemizin ve kulübümüzün menfaatleri kişisel kin, nefret, hırs ve egoların çok gerisinde kalmış.
   dikkat ediyorum, beyazlar, kara! doğrular, yanlış! gençler çöp! yaşlı-papaz! futbolcular umut! olmuş…

   1
   1
   1. @sarı çizmeli yorumuna yanıt olarak

    dikkat ediyorum, yorumcuların sayısı çok düşmüş, buna paralel olarak da yorumların yayınlanma süreleri çok uzamış.
    aslında şer! gibi duran bu durum kulüp adına bir hayır, bir umut da olabilir.
    yani ilginin azalması, kulüp üzerindeki baskının da azalacağı anlamına geleceğinden,
    YÖNETİM, kulübün geleceğini daha rahat planlar.
    TEKNİK EKİP, gençlere daha fazla sayıda şans ve süre vererek gelişimi önceler.
    FUTBOLCU, oyun içinde daha fazla sorumluluk alır ve inisiyatif kullanır.
    hepsinden önemlisi bilgi, birikim ve donanım sahibi insanlar gelecek süreçte başkan adaylığı için cesaretlenip ortaya çıkabilirler…

    1
    1
  2. @Kelesliii yorumuna yanıt olarak

   “Müjde” hayat böyle Bursaspor’u öyle bir çıkmaza soktular 1.5 milyar TL borç ile eski başkanlar yönetimler 3’cü ligde transfer tahtasını bile “Müjde” diye satıyor gazete ve yazarı! Allah korusun bu yazarlardan gazetelerden çünkü bunlar başa PKK ve FETÖ’yü getirmeye çalışıyorlar düşünebiliyormusunuz muhalefet başkanı Demirtaş’ı hapisten salacakmış Türkiye’yi bölüp teröriste özerklik verecekmiş Allah belanızı versin.

   3
   9
  3. @Kelesliii yorumuna yanıt olarak

   CASTAN OLUMLU BI HABER GELIRSE BU SAATTEN SONRA KALITELI ADAMLAR GELSE BILE CIKAMAYIZ LIGDE KALSAK YETER ALACAGIN OYUNCULARLA 2 3 YILLIK SENELIK ANLASMA YAPARIZ SENEYE ALLAH KERIM

   4
   6
 2. Gerçek müjde, medya ve taraftarın skorcu bakış açısından kurtulduğu, sabretmeyi öğrendiği, ve bunları hayata geçirmeye başladığı gün olacak.
  Bunun dışındaki kurtuluşların tümü günlük ve geçicidir…

  4
  3
  1. @Kaveci rıza yorumuna yanıt olarak

   Bursaspor taraftarı yalnız ülkemizde değil yurtdışında da tanınıp biliniyor. Dediğiniz anlamda gerçek gücümüzü kullanarak çok sevdiğimiz kulübümüzün tekrar güzel günlere kavuşmasına yardımcı olabiliriz. Bizi arayıp Bursaspor nerede diyenlere gönlümüzde diyoruz. Çünkü tekrar ayağa kalkıp Gönüllerimizi fethedeceğine inanıyoruz.

   2
   1
 3. Sevgili Bursasporlular tüm şehir farkında mı 12yıl önce şampiyon olmuş sonraavrupa kupalarına katılmış takım değeri 70 milyon dolar üstünü geçmiş Bursaspor dan bu günlere geldik nasıl ki şampiyonlukta rahmetli yazıcı yı Ertuğrul hoca yı futbolcuları siyasetçi RA yi taraftarı unutulmaz ise bu günlere gelinmesinde ki EK ı RB nı AA ı MM ı EK ı EA ü ve onlar ile el ele olan taraftar gruplarını amigoları RA yi yapılanları unutmayalım camiada ki en büyük yanlışlar sevgisizlik çıkarçılık bilgisizlik düzensizlik taraftar tirbün gücü yerini bırakıp kulüp yönetmeye kalkar ise durum kaçınılmaz olur camia küçüldükçe küçük insanların çıkarları büyüdü şimdi ise 2008 li jenerasyon nun büyümesini bekleyeceğiz elimizde bir onlar kaldı onlarada iyi bakmaz isek yok olup gideceğiz sevgiyi birliktelik bilgi olmaz ise daha kötü günlere gideceğiz bakın iki yıl futbol oynamamış futbolcumuzdan medet umuyoruz Özer i asla küçümsemek için değil ne duruma geldiğimizi görelim

  3
  2
 4. iNŞAALLAH HAYIRLISIYLA HABER ALRIZ.
  Yönetimin iyi,başarılı olması,işinin hakkını vermesi ile her kulüp,işyeri,rahatlar.
  Biizm problemimiz yıllarca yanlış yönetimlerin bize ödettiği bedeller ve faturlar bunlar.
  Yerli yada yabancı futbolcular bize zorla,cebirle gelmedi.BİZ RIZAMZLA VE İMZALADIĞIMIZ SÖZLEŞMELERLE BUNLRI OYNATTIK.
  Y a sözleşmeleri yaparken düzgün yada transferde doğru tercih yapmış olsalardı bugünleri asla konuşmaz,bunları asla yaşamazdık.

  2
  2
 5. Gelecek kotu haber Bursaspor’un tarihe gomulmesine yeter. Luka Capan ve onu transfer edenlerde bu tarihe imzalarini atanlar olarak yerlerini alirlar. Canlari sagolsun…!

  1
  3

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu