Carson’un Gelmesi Büyük Olay!..

Bursaspor’un prensip anlaşmasına vardığı ve bugün gelmesi beklenen Scott Carson’dan kaleci antrenörü Öztürk Tanrıbilir övgüyle bahsetti. İngiliz file bekçisinin önemli bir isim olduğunu belirten Tanrıbilir, “Carson, İngiltere Milli takımının 3 kalecisinden bir tanesi. Böyle bir ismi Türkiye’ye getirmek büyük bir olaydır. Bize çok faydası olacağını düşünüyorum” dedi.

 

Dinamik bir kaleci aradık

 

Carson’un teknik özelliklerinden de bahseden Tanrıbilir, şunları söyledi: “Transfer döneminde tespit ettiğimiz 3 tanesi isim vardı. Carson bunlardan biriydi. Fiziği kuvvetli. Yan topları çok iyi. Biz İvankov’un yerine daha genç, daha dinamik bir kaleci aradık. Carson aradığımız özelliklerin hepsine uyuyor.”

 

Bu kalitesini gösterir

 

“Geçen sezon İngiltere’de alt sıralarda yer alan takımda oynadı ama milli takıma her zaman çağrıldı. Bu onun ne kadar kaliteli bir isim olduğunu gösteriyor. Ayrıca Liverpool kariyeri de var. Böyle takımlarda forma giymek kolay bir iş değil. Premier Lig tecrübesiyle Bursaspor’a çok şeyler katacağına eminim.”

 

Kaynak:Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu