Canberk Yurdakul’u Galatasaray istiyormuş!

Canberk Yurdakul’u Galatasaray’ın istediği iddia edildi.

Fotospor’un haberi şöyle;

Galatasaray’da Muslera birinci kaleci olarak devam edecek… Giresunspor’da gösterdiği performansla Uruguaylı efsanenin formasına tehdit olarak dönen Okan Kocuk ise kaleyi devralmaya geliyor.

MUSLERA, CANBERK’İ YETİŞTİRECEK
Galatasaray’da üçüncü kaleci olarak Fatih ya da İsmail’le devam edilmeyecek. Jankat’a ise şimdilik güven yok. Hem Okan’ın kiralık gitme ihtimali olması hem de Muslera’nın yetiştirmesi için üçüncü bir kaleci gündemde. O isim olarak 1. Lig’den düşen Bursaspor’un genç file bekçisi Canberk Yurdakul ilk sıra adayı.

CANBERK YURDAKUL KİMDİR?

21 yaşındaki Canberk 1.90 boyunda. 2017/18 sezonunda Erciyesspor Alt’tan Bursaspor U-17’ye transfer olan Canberk, bu sezon A takıma çıkmıştı. Genç file bekçisi bu sezon toplamda 14 kez kaleyi korurken 22 gol yedi.

27 Yorum Onay bekleyen 2 yorum var

  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Sevgili Bursasporlular şehirimin güzel insanlarının Bursaspor hakkında düşünce ve planları nelerdir yoksa Bursaspor yine rantçı yöneticilere çakal tirbüncülere amigolara çakallara mı bırakılacak onlar kene sülük gibi bırakmazlar çünkü leşçillerdir kılı tüyü bitirinceye kadar bırakmazlar şimdi şehrimde dürüst ahlaklı insanlar bu sırtlan çakal ve akbababalardan daha mı cesur daha mı güçlü olacağız ona karar vereceğiz küllerimizden yeniden diriliş mi taşıyacağız yoksa tarihin sayfalarında kaybolup gideceğiz mi bu şehir buna karar verecek ahlak akıl inanç plan bu işin çıkışı budur

   14
 1. Kökten değişim şart ! Berat’ tan başka kimseden aidiyet ve kararlılık sözleri duymadık ! Bu gencler alt yapıda hangi kültürle yetiştiriliyor ?!

  42
  6
  1. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Neyin kültüründen bahsediyorsun sen
   Eser kardeşim aç tavuk Ambar deler
   Topa vurmasını bilmeyen kişilere milyon
   Ero’ları verirsen ne alt yapıda ne’de üst yapıda
   Kimseye söz geçiremezsin bütün kabahat gençlerdemi?
   Kimse değerinin altında ne top oynar nede Çalışır

   11
 2. Süper lige bedelsiz futbolcu yetiştirmek için kurulmuş bir klüp olduk, gelir zaten yok bide klübe nefes aldıracak bonservisleride kazanamıyoruz ne acı.

  39
  2
  1. @msbsholl yorumuna yanıt olarak

   Bedelsiz değil . Yetiştirme bedeli alınır . Dikkat ediyorum bu durum her zaman gözardı ediliyor yorumlarda . Biz Yetiştiriyoruz
   Bedelsiz gidiyor deniliyor . Halbuki öyle değil . Ataberk Dadakdeniz den de İKİ MİLYON liradan fazla Yetiştirme bedeli alındı . Zâten kulübün Canberk e altyapıda iken yaptığı masraf ne ki toplasan birkaç yüz bin lirayı geçmez . En az İki milyon liraya yakın Yetiştirme bedeli alınacak .

   8
   6
   1. @ARKAN yorumuna yanıt olarak

    yetiştirme bedeli ile bonservisiyle satmak aynı şey olmadığı için bedelsiz diyoruz. oyuncu satışından piyasa ederiyle kazanmak var iken karşımızdakinin bize kaşıkla ikram ettiğini mecbur kabul ediyoruz.

  1. @Efsane16 yorumuna yanıt olarak

   Bndırma’da yidiği gollaeri görsünler. Muslera ile 54 yaşına kadar mukavele yapmazlarsadiksinler. Üstelik orda bi de Okan Koçuk var be yaa. Tuğbey cincon’da anca malzemeci yardımcısı olur, antireman tişortlarını yıkayıp, soyunma odasındaki çngellere asar.

   1
   1
 3. Sen kendi çocuklarına hiç bir dönem ve hiç bir zaman güvenme. Onları daha iyi yetiştirmek, geliştirmek için uğraşma, sistemini geliştirme, teknik ve taktik ekiplerini geliştirme, yenileme vs vs….. Yönetimler,kendi çocuklarını bir bir yerken, yerlerine yeni oyuncular alırken, bu sayede menajerler ve kendileri ihya olurken, kulüp batarken,alkış tut,geliyoz naraları ile kendinden geç.Sonra da gel,burada genç oyuncular da aidiyet yok diye ahkâm kes. Ne güzel dünya,ne güzel……

  12
  3
 4. 50 tane muslera bir araya gelse canberki yetiştiremez. Kaleci kumaşı yok çünkü canberkte. Boyu da modern kaleciler için kısa.

  11
  2
  1. @Ufuk1117 yorumuna yanıt olarak

   Modern kaleciler derken? Daha kültürlü, entellektüel falan mı oluyolar? Bizim Okan Koçuk mesela hiç modern bi kaleci değil. Koca Kemalpaşa’lı be yaa. Langıdı lungudu dolaşıyo ortalıkta. Utanmadan bi de GS’ye gitti, formyaı öptü. Dikeyim öyle moderni.

 5. Vakıfköy’e yapılan yatırıma, emeğe ve alın terine yazık. Süperlige futbolcu yetiştirmek mi bizim görevimiz. İstanbul’un semt takımları malulen emekliliği gelmiş futbolcu eskilerine milyon Euro’ları bir çırpıda verirken, bizim altın madeni çocuklarımızı bedavaya kapatsın. Yok böyle bir dünya. Kapatın Vakıfköy’ü gitsin.

  9
  3
 6. Yası 18, 19 olsa bu performansına normal derdim ama 21 yaşında canberk. Biz daha bir kac sene once benzer yaşlarda okan kocuk, şengezer, ataberk falan gördük canberk ve deniz performans olarak çok altta kaldılar. Erhan tecrubeli falan dersende onuda caglar sahinle kıyaslarım ama o da yerini dolduramadı.

  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Sizin en güzel yaptığınız iş zaten AH etmek …kazandırana da , şampiyon yapana da , emek verene de , çalışana da , doğru ya da , AH ede ede , işte bu hale geldik SAYENİZDE … ah, a devam …çünkü en istikrarlı olduğumuz konu bu …👏👏👏

 7. Geçen sene aynı havalara giren kardeşimizin durumu ortada bu adamda bu kötü gün de bırakıp gitsin hiçbir şey olmaz

  6
  1
 8. Bence bu arkadaşı kalecilik dışında başka bir mevkide denemek lazım. Stoper, on libero gibi çünkü kaleci olmadığını ispatladı bize. Buna kaleci diyenin ağzına kürekle vururum.

 9. Sana katılıyorum Mustafa 16 kale de iken hiç birşey yapamadı galata saray gibi büyük takım niye onu almak istiyor aklım almıyor

  1
  5

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu