Camia sizi el ele gönderir!

Olay Medya Spor Yazarı Ertan Erkuvvet'in köşe yazısıdır.

Bursaspor’da her hafta bir şeyler değişiyor ama değişmeyen tek şey kaos ortamı.

Ekip lideri Emin Adanur’un daha 1-2 hafta önce, “Gerçekten çok memnunuz. Bilgisine, birikimine çok güveniyoruz” dediği Teknik Direktör Özcan Bizati ile Manisa FK beraberliği sonrası yollar ayrıldı.

Aslında bu karar çok sürpriz değil, hatta olması gerekendi. Çünkü camiada hiç kimse Özcan Hoca’yla sezon sonuna kadar gidilebileceğine inanmıyordu.

İşin ilginci şu ana kadar üç hocanın da alınan beraberlikler sonrası görevi bırakması/bıraktırılması.

Tabii şimdi asıl sorun takımın başına kimin getirileceği.

Şu ana kadar yaptıkları icraatlarla futbol konusunda birikiminin ilkokul düzeyinde olduğunu gördüğümüz yönetim, yeni hocayı yine kendi belirlemeye çalışıyor. Ama bu sefer kapılar tek tek yüzüne kapanıyor.

Çünkü futbol camiası içinde güvenilirliklerini daha ilk haftadan kaybettiler.

Sonrasında yaptıkları ve yapmadıklarıyla ‘komik’ durumlara düştüler.

Transfer edilip oynamadan gönderilenler, sözleşmesi feshedilecek denilip bir hafta sonra sahaya kaptan çıkanlar, ‘O bizim birinci kaptanımızdır’ denilip ortadan kaybolanlar…

Bunların hepsi kulübün içinde futbolcunun ne hissettiğini, onlara karşı nasıl davranılması gerektiğini bilen bir ‘futbol aklının’ olmamasından kaynaklanıyor.

Mustafa Gönden ve Deniz Kolgu isimleri sportif direktörlük için gündeme gelince biraz umutlandık. Ama gelin görün ki 2 haftadır bu konuda da ne ses var ne seda.

Böyle olunca da onun tanıdığı, bunun tanıdığı isimleri aracı yaparak hoca arıyorlar. Ama şu ana kadar (çok da doğal olarak) kimseden olumlu dönüş alamıyorlar.

Öyle isimleri arayıp-aratıp ‘bizden haber bekle, döneceğiz biz sana’ derseniz onlar da ‘şu anki şartlarda görev almam mümkün değil’ şeklinde açıklama yapıp köprüleri atarlar.

Gelirim’ diyecek hocaları da taraftarın istemeyeceğini bildiklerinden arafta bekliyorlar.

Madem hiçbir hoca sizin yönetiminizden EMİN olamıyor, siz saha içini yönetemediğinizden EMİN olun ve artık şu takımın başına camiayı çok iyi bilen bir sportif direktör getirin.

O sportif direktör de bilgi birikimiyle Bursaspor’u hedefe götürecek hocayı bulup ikna etsin.

Ama insanlarla görüşüp, sonra da kulağınızın üstüne yatarsanız size hâlâ güvenen ve gittikçe azınlığa düşen kesimin de desteğini kaybedersiniz.

Bana göre yöntem belli; Ya tecrübesiyle, geçmiş başarılarıyla tüm Türkiye’de kulübün imajını düzeltecek tecrübede bir hoca, ya da bu kadroyu, camiayı çok iyi bilen tanıdık bir isim.

O da herkesin malumu. Biraz iyi niyetle herkesin gönlü alınır.

Ancak öncelikle siz bunu sağlayabilecek bir sportif direktörü belirleyin.

Yoksa bu kafayla, bu güvensizlik ortamında yine sezon sonunu göremeyecek bir hoca bulursunuz, sonra da camia sizi el ele gönderir.

18 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Vallahi de yazık billahi de yazık koskoca şehrimin güzide kulubunun başına gelenlere bak…90 lı senelerde Ajax modeli olacak dendi altyapıda hadi bir şeyler yetişti ( ama yanlış yetişti ) Ajax modeli dediğin alt yapı oyuncularının yanına gelecek vaadeden oyuncu alırsın genç bir takım ile oynarsın futbolcu satarsın başkası yetiştirir oynatır satarsın model budur…ama biz halen sportif direktör olmadan inşaatçı kafası ile gidiyoruz orada bile alt katı çıkmadan üst katı çıkamazsın altını oluşturman lazım nedir Emin kardeşim senin amacın de bize bu taraftar salak değil olmadı da !!!!

  35
  5
  1. @Chiefofficer yorumuna yanıt olarak

   Yazıklar olsun bu iş bilmez, amatörlere destek verenlere, Bursaspor tarihinin en kötü durumunda, düşme hattındayız ve gelecek adına hiçbir umut yok. “Hop dostok tom dostok, emin başgan seni Allah gönderdi” yazanlar, utanın !!!

   22
   8
 2. Bu kulübün borcu kaç para oldu bilen var mı?Merak eden var mı? Herkes düşmüş bir teknik direktör derdine. Zaten koro halinde,bu takımla olmaz,transfer isteriz diye bağırmaya da şunun şurasında ne kaldı? Olmayan parayla ve özellikle de menajer Pertev in katkılarıyla (!) ,getirilecek Teknik direktörün bize ne faydası olur.? Altyapıdan bir hocayı takımın başına koymak,madden ve manen bize daha faydalı olmaz mı? Aynı şekilde,oyuncu transferi yapmamak, faydası olmayanları gönderip yola devam etmek, kulübün menfaatine değil mi?

  27
 3. kuzgun leşe diye tivit atan zatı muhteremler. şuan itibariyle ateş hattındayız. kuzgun leşe diye tiviti şimdi kendileri için de atmalarını ve çektirip gitmelerini bekliyoruz. bir borç açıklanmıştı, tepkiler gelince hesapları bi inceleyelim de bakalım dediler. ses soluk yok hala hesaplar incelenmedi mi. hep yalama tam yalama emin başkan bursaspor şampiyon hulooğğğ:)

  20
  7
 4. bizim ülkede yanlışa yanlış diyememek gibi bir hastalık var. işi onur gurur meselesi yapıp ben buna destek verdim oy verdim deyip eleştirmeye korkuyorlar. eleştirmek desteklediğin takımı kurumu kuruluşu hatalarını düzeltmeye kendine çeki düzen vermeye iter, ayrıca edebiyle ve mantık çerçevesinde yapılacak her eleştiri ortamda pozitif hava yaratır daha yaratıcı işler yapılabilir. bu arada herşeyi ben bilirim ben yaparım para benim istediğimi yaparım mantığı ile hiçbir topluluğu sağlıklı yönetemezsiniz. işine gelince topluluğun sesini duyup ona göre hareket edip işine gelmediği noktada kendi bildiğini yapmakta LİDERLİK değildir. seçimi kazanmış başkana saygıdan dolayı desteklemek için çabalıyoruz lakin zaman zaman yazdığım gibi yaptığı icraatlar bende sürekli ali ay havası yaratıyor. para verdi tahtayı açtı peki SONUÇ ? bu takıma acilen futbol aklı olan bu şehrin bu klübün bu camianın ortamını bilen tanıyan bir sportif direktör lazım. o pertev denen arkadaşla acilen ilişkiler kesilmeli, teknik direktörü menajer değil sportif direktör seçsin. pertevle ilişkiyi noktalamadan önce matavz elton ve ofusu klüp bulması talimatıda verin kurtulalım şunlardan.

  18
  3
 5. Bu yazıyı yazan arkadaş gelsin de kulübü yönetsin…5 kuruş para verebilir mi acaba kulübe.. ağzı olan konuşuyo. sıkıysa indirin adanuru.hadi bakalım.yettiniz artık be

  15
  28
  1. @Selim yorumuna yanıt olarak

   Hüeeeyyt dağılın uleyyn, en büyük başkan bizim başkan. Elektrikleri açtırdı, paraları menejerlerle saçtı gençleri bitirdi.

   19
   10
 6. Bir tahta açtırmak bu klubün taraftarın üyelerin isteklerine önemsememek yilmaz vurali deyrlerini hiç arayıp umursamamak ben menejerimle önüne ne koyarsak yiyeceksiniz bursaspora işlemez bizati gibi yol verir gidersiniz

  12
  1
 7. kaosçular çıktı meydana yine siz göndermeye elele alısmıssınız ibrahim yazıcıyıda ertugrul saglamıda yalçın kosukavakıda elele göndermeye alstınız.siz bursasporlu olsanız şimdi degil lig biter ne söylerlerse söylesiniz bursasporu sevmiyenlerin yönetimi sevmiyenlerin oynuna geldiginiz gibi onlara çanak tutuyodunuz zaten bu taım mahf olmustu ne cabuk unuttunuz erkan kamat ne yaptı bu kadar erkan kamatın üstüne gitmediniz sebebi ne biliyomusunuz çünkü yönetimi sevmiyenler erkan kamata destek verdi neden bursaspor iyi olmasın neden iyi olmasın çünkü bursaspor onların inlerine şampiyon oldugunda çomak soktu. ALİ AYA bu kadar saldırmadınız neden saldırmadınız bursasporu bu duruma şimdiki yönetimmi getirdi ALİ AY getirmedimi? eee ona saldırmadınız bu kadar. bursasporu bu duruma baslangıcını recep bölük bası getirmedimi onada bu kadar saldırmadınız çünkü saydıgım bu 3 yöneticiyede bursasporu sevmiyenler destek verdi.buna bursasporluyum gibi görünen bursa basınıda dahil algı olusturmadılar.şimdi o sevmiyenler algı olusturarak sizleri yemliyolar sizde inanıp saldırıyosunuz .DİKKAT DİKKAT ediyosanız bu hep her mac öncesi oluyor yahu biraz aklınız yokmu kafanız calısmıyormu.sezon sonunu bekleyin zaten giderler basarısız olurlarsa. zaten bursaspor çoooooook kötü durumdaydı daha kötü ne olurki.kim para verir bu zamanda.klavya taraftarı olmuyalım. aldanmıyalım.BİR GERÇEK SİTE BU SİTE YORUMLARIMI YAYINLIYOLAR SAG OLSUNLAR.

  6
  9
 8. Sortie direktöre gerek yok adam gibi bir yönetim ve teknik ekip oldumu ama ne yönetim yönetim nede hoca tercihleri hep yanlış yapıldı mustafa er e adamlar bırakmadı kontrolü bursalı dürüst olmasına rağmen pertebi tercih etti emin efendi işin ucunu en başta patlattı futbolcular da yönetimden kesinlikle memnun deil evet para ödeme önemli ama bence kesinlikle ya ertuğrul sağlam mustafa er gibi sportif direktör ve menejer e bağlı olmayacak bir teknik adam ve tam yetki yönetim sadece dier işlere bakıcak onun dışında yapilacak her hamle zaman ve maddi manevi kayıptır çünkü bu yönetim bu işi beceremiyor

  3
  2
 9. Bursadan da Bursaspordan da bir halt olmaz. Olmasın da her halk hak ettiğini yaşar, Bursalının tercihleriyle hakkı bu hak ettiği yer tam da bu.

 10. Lan biz sizin gibi dönek yalak yalaka çorbacı şahsiyetsiz miyiz. Başarsıza başarız diyeceğiz tabiki. Yalan dolan içinize ruhunuza işlemiz. Para ödediyse faiziyle geri alacak ya da döviz olarak borç verdi kulübe geri alacak sanki hibe etti. Bu geri kalan her türlü başarısızlığın üstünü örtemez.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu