Camia dağılmış, taraftar bölünmüş…

Olay Medya Bursaspor Muhabiri ve Spor Yazarı Emre Kurtbay'ın köşe yazısıdır.

Şöyle bir son yılları gözden geçiriyorum da… Bursaspor camiası olarak en son ne zaman içtenlikle güldük veya mutlu olduk? Bursaspor özelinde, gülmek, mutlu olmak bizim için çok uzak kavramlar artık… “Ölmüşüz de ağlayanımız yok” derler ya…

Bizimkisi de o misal. Camia dağılmış, taraftar bölünmüş…

Yönetim desen başka bir olay. Karacabey maçından 8 gün geçmiş bir teknik direktörle dahi anlaşıp takımın başına getirememişsin. Taraftarla, basınla çatışıp, 5 dakika önce söylediğini yalanlayıp camiayla dalga geçiyorsun.

Şehir desen; Bursaspor’un ismini unutmuş olan veya hatırlamak istemeyen binlerce insan…

Büyük bir karamsarlık ve kabullenmişlik hakim camiada. Bu hava dağıtılır mı? Kısa vadede zor gözüküyor. Zira yapılan açıklamalar, ortaya dökülen icraatlar maalesef buna sevk ediyor. Bu kasvetli ortamın gölgesinde Bursaspor, ikinci sezonunu geçirdiği ligin üçüncü maçında 2’de 2 yapan Ankaraspor’u konuk etti Sütaş Timsah Park’ta.

6 ay sonra, bir iç saha maçında taraftarıyla buluşan Bursaspor’a yönetimin uyguladığı politika nedeniyle bir avuç taraftar destek verdi! Uygulanan bilet ve kombine bilet fiyat politikasının sonuçlarını dün net bir şekilde gördük. Kendilerini eleştirdi diye, ya da eleştirmeye devam edecek diye taraftarları sindirme politikasından derhal vazgeçilmeli. Zira gelenler yine protestolarını yapmaya devam etti. “Ben eleştiririm ama beni eleştiremezler” zihniyeti işlemez. Bu yapılan, Bursaspor’u ve sahada tüm emekleriyle ter döken ve taraftarın desteğinden mahrum kalmak zorunda bırakılan Bursaspor’un genç futbolcularını cezalandırmaktan başka ne işe yarar?

Bu ligde 1 puanın bile değeri çok önemli. Bunu geçen sezon acı bir şekilde gördük. Ancak bu sezon durum daha da farklı. Üç tecrübeli oyuncusunu takımda tutamayan ve son hafta ligde kalan bir takımdan bahsediyoruz. Bu nedenle alınacak her galibiyeti geçtim, 1 puan bile çok şey değiştirebilir.

Bunun ışığında Ankaraspor gibi dengeli bir rakibe karşı 2-0’lık galibiyet çok çok önemli. Karacabey Belediyespor maçındaki görüntüden sonra böyle bir tabloyla karşılaşılmış olması da bir mucize belki de. Hafta içinde Özlüce’de neler yaşandı bilmiyoruz ama oyuncuların göstermiş olduğu istek ve mücadele gücü galibiyetin anahtarı oldu.

Alınan 3 puan özgüveni de yerine getirecektir. Bir parantez de takımın başında sahaya çıkan Nedim Vatansever’e. Atılan gollerden sonra, son düdükten sonra oyuncularla nasıl bağ kurduğunu canlı gözlerle gördüm.

Acaba dünkü oyundan sonra Nedim hocayla devam etme kararı çıkar mı? Bence ihtimal dahilinde. Bekleyelim görelim.

14 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Abdullah1963 yorumuna yanıt olarak

   Neden sadece tarık beyin yazdığı köşe yazısı yorumlara kapattınız? Fazlasıyla eleştiri alacağından mi korktunuz.sacma sapan yazılarıyla yıllardır Bursasporumuza sadece köstek olmuştur kendileri.oncelikle yoruma açın köse yazısını görelim ne kadar tepki alacak gerçek taraftarımızdan

   10
 1. benim bu maçtan anladığım bu çocuklar kimse olmayinca daha sakin oynuyo panik yapmiyor kimse maca gitmesin play-off zorlalrlar kafa rahat bir şekilde…..

  10
  1
 2. Belli ki yazarımız Emre Kurtbay da Recep Günay ve yönetimini içine sindirememiş! Takımın ve camianın yıllardır birikmiş sıkıntılarını sanki bu yönetim yapmış gibi lanse etmiş. Yönetimle taraftar arası, hatta taraftarlar kendi arasında birbirine düşmüş yorumuyla karamsarlık havasını da bu yönetime yazmış. Sevgili yazar kardeşimiz, taraftarlar derken gerçek BURSASPOR lilari diğerlerinden ayırmalı! Karacabey maçında bağıranlar bu takımın asla ve asla taraftarı olamazlar. Onlar bu şehrin yüzkarasi. Hangi yönetimle araları iyi oldu ki? Her maç küfür, olumsuz propaganda, Başkan ve yönetim istifaa çağrıları. Kendini gerçek taraftar ve yönlendirici edalariyla takımın tek sahibi gibi gören bu kişilerin yaptıkları çirkin tezahürat sayesinde ceza ödemeyen bir yönetim var mı? Sevgili yazar kardeşim onların bu yaptıklarını gündeme getirmeden bu yönetimle aralarının bozulmasında taraf gibi görünüyor. Teknik direktör konusunda da yine yönetimi olumsuz eleştiriyor. Özer Hurmaci 9,5 milyon TL istiyor, yönetim buna rağmen kabul ediyor ve bir şekilde iş yine bozuluyor. Bu paraya değer mi? Yazık değil mi? Özer kardeşimiz bu takımı 1.lige cikarma garantisi mi veriyor. Yönetim kurulu tamamen haklı! Hem 9,5 milyon verecek, hem peşinden koşup yalvaracak. Yok böyle bir şey. Nedim hocamızdan farkı ne. Giden yönetim, tahtayı kapalı şekilde miras bıraktı, transfer yok yani. Bu durumda devre arasına hangi hocayı getirseniz de malzeme bu, iyi niyetle ve kapasitelerini zorlayarak oynayan bu Vakifköy gençleri sonuna dek desteklenmelidir. Yazar bey kardeşim, siz de biliyorsunuz, genel kurul üzeri başka aday vardı da genel kurul üyeleri mi seçmedi! Basınımızın güzide temsilcileri de tarafsız ve yapıcı olmalıdır diye düşünüyorum. Cavit Çağlar bey veya başka biri aday mı oldu da göremedik!

  9
  2
 3. Sizleri bilemem ama
  Ben Ankaraspor maç sonunda çok mutlu oldum gülümsedim
  Hele maçın hikayesini izlediğimde gençlerin teknik ekibin bütünleşerek o muhteşem sevinme ve kutlamaları tezahüratları tüylerim diken diken oldu.
  Neden çünkü çorba için değil doğuştan Bursasporluyum…

  8
  1
 4. Bursasipor bitiren bu transer merakı bakın transfer olmadan da oluyormuş eterki bu oyuncuların haklarini düzenli bir şekilde verilsin

  8
  1
 5. Yönetim iyi işler yapmaya çalışıyor, bazı iletişim sorunları ve yanlışları oldu ancak şu zamanda en iyi başkan Günaydır, yanındayız.

  7
  1
 6. Kardeş senin 7 Milyon TL’en varsa ver Enver’e veya 11 milyon TL’en varsa diğer 2 kazmaya ulooo uyan Bademli’ye geldik 1 puan ile ligde kaldık o 18-21 Milyon İstiyenlerle – ya aklınızı siz nerede vitaminliyorsunuz hepiniz Alzimer olmuşsunuz haberiniz yok!

 7. Neden yorumları paylaşıyorsunuz neden tarık capcinin köşe yazısı yorumlara kapalı?sizler yüzünden bu hale geldik

 8. Ne teknik direktörü ya bu takıma kimse gelmez receb denen iş bilmezler çalışın iki gün sonra yollancağını bilen adam takıma gelirmi

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu