Çağlar’dan Bursaspor’a destek!

Olay Medya Spor Müdürü Orhan Güney'in bugünkü köşe yazısıdır.

Bursaspor yönetimi, İstanbul’da TFF Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Çağlar’ı ziyaret etti.

Yeşil beyazlı yöneticilerden kulüp hakkında bilgi alan Çağlar, “Bursaspor’un ülke futboluna katkısını hepimiz çok iyi biliyoruz. Keşke bütün takımlarımız altyapılarına aynı önemi verse” dedi.

Başkan Ali Ay da, Mustafa Çağlar’a ilgisi ve desteğinden dolayı teşekkür edip, “Türkiye‘de örnek bir kulübüz. Bu sezon özellikle altyapıya döndük ve meyvelerini almaya başladık” diye konuştu.

Galatasaray’ı yenseydi daha da bereketli olacaktı…

Bursaspor için İstanbul seyahati…

Tanıklık ettiğim için yine de çok faydalı geçtiğini söyleyebilirim…

Bursaspor’un, aslında artık Türk futbolunun birinci önceliği ne? Tabii ki, altyapı… İşte görüyorsunuz, yeşil beyazlı takımın, Galatasaray karşısısına çıktığı kadroyu ve oynadığı futbolu… 8 futbolcu Vakıfköy’den yetişmiş olup, yaş ortalamaları 18’di… Bunların içine Galatasaray’da oynayan Serdar Aziz’i de katarsak, başlıkta kullandığımız ifade yanlış olmaz herhalde;

TÜRK FUTBOLUNUN LOKOMOTİFİ BURSASPOR… 

Serdar gibi, son 10 yılda Vakıfköy patentli bir çok oyuncunun yetiştiğini birazdan okuyacaksınız…

og-4.jpg

ANLAMLI ZİYARET

Bursaspor yönetimi işte bu noktada İstanbul’da önemli bir ziyaret gerçekleştirdi… Başkan Ali Ay ve arkadaşları, Türkiye Futbol Federasyonu’nun Genç Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi, Bursalı iş adamı Mustafa Çağlar’la bir araya geldi… Başkan Ay’la beraber, 2. Başkan Cem Öztürk, Altyapıdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Görkem Akbaş, yedek yöneticiler Hayrettin Gülgüler ve Mustafa Ermiş ile Gençlik Geliştirme Kurulu Üyesi Serhat Arı’nın da yer aldığı buluşmanın ana gündem maddesi doğal olarak Bursaspor altyapısıydı

og-1.jpg

10 YILDA 167 FUTBOLCU

Görkem Akbaş dersine iyi çalışmış, altyapıda neler yaptıklarını anlattı Çağlar’a: “Son 10 yılda Vakıfköy’den çıkmış 167 futbolcu profesyonel oldu. Yine son 10 yılda Milli Takımlar’a 70’in üzerinde oyuncu gönderdik. Sizin, Bursaspor’a bakış açınızı iyi biliyoruz. Her zaman desteğinizi hissediyoruz. Şimdi Vakıfköy’de bir yenileme çalışması başlattık. Her zaman olduğu gibi desteğinizi bekliyoruz.”

YAPTIKLARINIZIN FARKINDAYIZ

Mustafa Çağlar, Ali Ay ve ekibine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ettikten sonra, “Ben Bursalıyım, Bursaspor’un Türk futboluna etkisini, yaptıklarını, gücünü çok iyi biliyorum. Şuna inanın, Türkiye Futbol Federasyonu, hatta bütün spor camiası bunun farkında. Altyapısına önem veren, yetiştiricilik görevini en iyi şekilde yerine getiren ender kulüplerden biri. Hem benim hem de Futbol Federasyonu’nun, üzerine düşeni yapacağından şüpheniz olmasın” dedi.

og-2.jpg

ÜLKE FUTBOLU KAZANIR

Türkiye’de bir çok kulübün mali açıdan sıkıntıda olduğunu kaydeden Çağlar, “Bu durumdan çıkmanın tek yolu kulüplerin altyapılarına sarılması… Bursaspor bunu çok iyi yapıyor. Keşke bütün takımlarımız altyapılarına aynı önemi verse. Az önce söylediniz rakamlar mesela… Çok ciddi veriler bunlar. Kulüplerimiz altyapılarına biraz daha önem verirlerse, ülke futbolu kazanır, Milli Takımımız kazanır” diye konuştu.

ÖRNEK KULÜBÜZ

Başkan Ali Ay da, Türkiye’de örnek bir kulüp olduklarını belirtip, “İyi işler yaptığımızı düşünüyorum. Bu sezon özellikle altyapıya döndük ve bunun meyvelerini almaya başladık. Şu an ligde genç oyuncu oynatma noktasında açık ara lideriz. Gençlerin en büyük şansı Samet Aybaba. Biz bunu uzun zamandır planlıyorduk. Samet hocamızı tebrik etmek lazım. Biz Türk futbolu için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

GÜZEL GELİŞMELER VAR

Bursaspor 2. Başkanı Cem Öztürk de, Mustafa Çağlar’a her zaman yanlarında olduğunu hissettirdiği için teşekkür edip, “Aslında bizim mali yapımız biraz daha uygun olsa, cesaretimiz de artacak. Samet Aybaba yönetimimizin üzerindeki yükün bir çoğunu almaya çalışıyor. Aynı zamanda bir takım ortaya çıkartıyor. Şunu da belirteyim, mali açıdan güzel gelişmeler olacağını görüyoruz. Umarım herşey gönlümüze göre olur” ifadelerini kullandı.

***

og-3.jpg

Aybaba’ya teşekkür etti

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Genç Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa ÇağlarBursaspoır Teknik Direktörü Samet Aybaba’yla da bir araya geldi. Çağlar, genç oyunculara verdiği önemden dolayı Aybaba’ya teşekkür etti. Samet Hoca da, “Çağlar ailesinin hem Tükiye’ye hem de Bursa’ya olan katkısını, sevgisini hepimiz biliyoruz. Biz de sizlere teşekkür ediyoruz” dedi.

30 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Mustafa D. yorumuna yanıt olarak

   Bunlar kadar Bursaspor a katkısı olmayıp reklam yapan kimse yok. Kombine mi almış formamı almış ne katkı koymuş. Desem hakkını koruyor Bursaspor un o da yok. Aile boyu Fenerli bunlar.

   29
   1. @16brs16 yorumuna yanıt olarak

    Çağlar fabrikalarında çalışan binlerce işçisine takım forması alsa ya, forma reklamı verse ya, işçilerine bin tane kombine alsa ya! Ama o ne yapıyor, aynı Demirörenler gibi yapıyor. Lafı fazla uzatmaya gerek yok.

 1. “Ben Bursalı yım” demiş.”Ben BURSASPORLUYUM” diyememiş. Bunlardan hala ne fayda bekliyorsunuz ki.Anca Bursaspor’un yetiştirdiği değerleri üçüzlerin bedavaya kullanmasına çaba gösterirler.

  44
 2. Patron yalamaktan dilleri aşındı. Babası Cavit kulübü arayıp deplasmanlarda Benim otelde kalın der anca. Bursaspor’dan geçinmeyi bilirler. Ne desteği? Bursaspor üzerinden reklam yapan bu aile ve medyasına tepki koymayan bizde kabahat.

  44
  1
 3. Nerde koskocaman Bursamızda o büyük iş adamları…??
  Hani neredesiniz, futbolda iyi ol Bursamızın marka değeri de artar , bunları bilen yok mu.
  Herhalde sırf Bizanslı bunlar…

  37
 4. Çağlar Ailesine ne yapmışta teşekkür ediyorsunuz bize hiç bir faydası yok onlar anca Şike bahçeye yardım ederler ama Bursaspora bir göğüs reklamı vermezler loca almazlar MHK hakkımızı yiyor destek vermez birde kalkmış ben Bursalıyım diyor senin gibi Bursalı olmaz olsun yürüyün gidin goygoycular sizi kuru kuruya teşekkür olmaz yalakalık yapmayın

  36
 5. Nasil bir destek vermis? Kongrede bu tayfanin secilmesinin yegane sebebi caglargillerdir. Dussunler artik camianin yakasindan. Gitsinler belediyeyi yalamaya devam etsinler.

  26
 6. Yıllardır çağlar ailesi köstek olmaktan başka bir şey yapmadı. Rahmetli Şükrü Şankaya dan sonra özellikle.

  23
 7. Mustafa çağlar bursalı federasyon üyesi olarak Bursaspor için bir skandaldır. Doğrusu kulüp olarak bu kadarmağdur olduğumuz bir dönem olmadı. Çağlar ailesinin kulübe herhangi bir katkısı olduğunu gören ve duyan var mıdır? Örneğin bir loca almışlar mıdır? Taraftardan bu kadar olumsuz tepki aldıklarında hiç mi utanmıyorlar?

  22
  1. @Mert can yorumuna yanıt olarak

   Çağlar basını ve medyası yandaş, Mustafa Çağlar TFF üyesi, başka türlü olabilir mi? Aynı Demirörenler gibi.

 8. Vaybe diyecek hiç bir şey bulamıyorum.çekin arkadaş Bursaspor’dan ellerinizi bıktık be yeter senelerden beri memlekette adam mı yok bu herifler kurulduğu koltuktan bir daha kalkmıyor.aynı surat aynı sıfat bırakın bu işleri sizden bu ülke futboluna fayda gelmez

  18
 9. Ulan ne amacı gazetecisiniz. Destekmiş! Yalancı….ler. Ali Ay’ın yüzü herşeyi anlatıyor. Hiçbir faydası olmayan işe yaramaz insanlarsınız. Paranın köleleri. Siz Bursasporlu bile değilsiniz. Yapraklar…

  15
 10. Bu gazetenin bütün yazarları patronlarını yalamak için maaş alıyor. Ulan sanki biz neyin ne olduğunu bilmiyoruz Fenerli Cavit’in, Fenerli oğlu işte

  15
 11. Biri şu tüpcüyü uyarsın artık da bizim üzerimize oyunlar oynamayı bıraksın artık. Fesat. Bursaspor un altyapısındaki futbolcuların hakkına giriyor

  14
 12. ne diye ziyaret ettiniz kulübün en ihtiyacı olduğu zamanlarda yapabilecekken federasyonda kenera çekilip hiç bir şey yapmayan adamı ? Rahmetliden sonra şunların karşısında ceket önü iliklemiyecek bir başkanımız olmıyacakmı bizim

 13. Duyduk ki YEŞİM TEKSTİL, kendisine Hollandalı bir ortak almış,
  Yine deuyduk ki şu kriz ortamında, üretim tesisini arttırıp, istihdama yeni çalışan katkısı sunacak,
  Gözümüz yok, Allah iş rastlığı versin, Bursam da taş üstüne taş koyanı sırtımda taşıma razıyım,
  Bir de bu kadar nemalandığınız BURSASPOR Armasına bi katkınız olsun bee,
  Varsa Locanız yapın reklamını açıklayın niye reklam yaptınız demem, stadyumda sponsorluğunuzu
  görelim, mesela tribünlerden birine YEŞİM TRİBÜNÜ ismi aldırın, şık olmaz mı,
  Vermeden almak Allah’a mahsus, artık verin be arkadaş şu kulübe bi şeyler

 14. Ah be bursasporum kime el uzattiysan hepsini adam ettin
  Herkese faydan dokundu. senin sirtindan gecinen amigolar.is adami diye gecinen hirsizlar siyasete soyunan siyasetci gecinen zubukler.kendini gazeteci zanneden yalakalar.kendinden baska herkesi adam ettin vessalam.

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu