Çağlar “Sistemimiz değişti”

Çağlar Şahin Akbaba Bursaspor Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez’in en çok değer verdiği konunun mücadele yönü olduğunu söyledi.

Çağlar Şahin Akbaba “Kamp hepimiz adına güzel geçti. Kondisyon anlamında hocanın en çok önem verdiği konu mücadele yönümüzü geliştirdik. Oyunu eliştirip savaşmayı öğrendik kısa zamanda ikinci yarıda bunu sahaya yansıtıp bunun kazancını elde ederiz inşallah” dedi.

İSTEKLERİ SAHAYA YANSITACAĞIZ

Hocanın isteklerini sahaya yansıtmak istediklerini söyleyen Akbaba “Yalçın hoca zamanında biraz daha riskli oyun ve pasa dayalı bir sistem vardı. İbrahim hocanın sisteminde biraz daha mücadele ve savaşmaya yakın bir sistem var. Ara bu anlamda bize iyi geldi. Farklı hocaya alışma dönemi devre arasına geldiği için iyi oldu. İnşallah hocanın isteklerini sahaya yansıtıp taraftar desteğimizle hedefe ulaşabiliriz” şeklinde konuştu.

Daha sonrasında oyun anlayışı ile alakalı gelen soruya da yanıt veren Çağlar Şahin Akbaba “Oyun hızında hocaların da etkeni var. Her hocanın farklı sistemi var. En önemlisi altyapıdan gelen bir alışkanlık. Ne kadar altyapıda futbolu daha düzgün öğrenisrek bu profesyonel yaşama daha etkili oluyor” dedi.

6 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. şu kaleci seçimini kim yapıyorsa tüm transfer edilecek oyuncuları o yapsın. böyle nokta transferlere ihtiyacımız var. kimin duasını aldık bilmiyorum ama Bursasporum kalecilerden yana yüzü hep güldü. bu çocuğun önüne çok sağlam bir defans koyarsanız kalemizde gol nadir görürüz düşüncesindeyim.

    10
    1
  2. önümüzdeki sezon takimda kalmasi gereken futbolcularin en basinda Caglar..simdiden önüne sözlesmeyi koy baskan..

    6
    2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu