Büyük vefasızlık

Eski Bursasporlu Ediz Bahtiyaroğlu'nun cenaze törenine Yeşil Beyazlı kulübü temsilen sadece iki yönetici katıldı. Merhum son yolculuğuna Ankaragücü ve Eskişehirspor formalarıyla uğurlanırken, Bursaspor formasının unutulması büyük tepki topladı.

 

Ediz Bahtiyaroğlu'nun ölümü futbol camiasını derinden sarssa da Bursaspor Kulübü altyapısından yetişen merhuma büyük bir vefasızlık gösterdi. Türk futboluna Vakıfköy Tesisleri'nden ilk adımı atan eski Bursasporlu Ediz Bahtiyaroğlu için düzenlenen cenaze töreninde Yeşil Beyazlı kulüp adına sadece iki yönetim kurulu üyesinin yer alması taraflı tarafsız herkesin tepkisini topladı. Bursaspor'u cenazede İlhan Uslu ve Selçuk Eren temsil ederken, eski altyapı antrenörü Adnan Örnek de Ediz'i son yolculuğuna uğurlayanlar arasında yer aldı.

 

Bursaspor forması unutuldu Bursaspor'un Ediz Bahtiyaroğlu için duyarsızlığı bununla da sınırlı kalmadı. Türkiye'nin dört bir tarafından Ulucami'ye akın eden, yönetici, teknik direktör, futbolcu, menajer ve gazeteci Ediz için son görevlerini yetine getirdi. Merhumun tabutunun üstü top oynadığı Eskişehirspor ve Ankaragücü formalarıyla örtülürken, Bursaspor kulübünün bu duyarlı davranışı unutarak Ediz'i son yolculuğuna çok sevdiği Yeşil Beyazlı formadan yoksun uğurlaması, cenazeye katılan tüm futbolseverler arasında büyük tepki topladı ve vefasızlık olarak nitelendirildi.

 

Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu