Büyük kulüp olma özelliğini kaybetmişiz!

Olay Medya Spor Müdürü Orhan Güney'in bugünkü köşe yazısından alıntıdır.

Samet Hoca, şöyle bir tespit de yaptı: “Bursaspor evet ülkenin 5 büyük kulübünden biri… Dışarıdan bakıldığında öyle… Ancak, zaman içinde büyük kulüp olma özelliğini kaybetmiş maalesef. Biz niye özel uçağı kaldırdık. Oyuncularıma aynen şunu söyledim; -Sizler ne zaman buraya, tekrar büyük kulüp özelliğini kazandırırsınız işte o zaman yine özel uçakla deplasmana gitmeye başlarız.- Bu sezon yapılmak istenenleri iyi okumak gerekli. Belki çok klasik olacak ama, yarışırken aynı zamanda yetiştirilik de yapıyoruz. Ne için; Bursaspor kazansın diye.”

9 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Buyuk kulup olma ozelligimizi once Erkan Korustan sonra Recep Bolukbasi ve en sonunda bu ikisindende kotu Ali Ayi getirerek kaybettik,bu uclu Bursaspora enaz bi 10 yil kaybettirdi,bir daha guclu,vizyonlu,lider karakterli bir Baskan gelirse tekrar toparlanma yoluna gideriz,oda epey bi zaman alir !!!

  41
  3
 2. Kulüplerimizin idarecileri bir karar alır ve bir sözleşmeyi imzalarken KENDİ İŞİ İÇİN SÖZLEŞME YAPIYOR gibi dikkatli,hassasiyetli olurlarsa bu problemler olmaz,olanlar da çözülür.
  BURSASPOR’umuzun şöyle bir şansı ve avantajı var.ALTYAPI POTANSİYELİ YÜKSEK.ŞİMDİYE KADAR ONLARCA BAŞARILI OLAN OYUNCUYA SAHİP BİR CAMİAYIZ.Öyle ise hocamızında altyapı ve evlatlarımıza değer veren biri olması bizim artı hanemize yazılan bir pozitif farktır.
  Stadın çevresindeki BARİYERLERİN TÜMÜ KALKMALIDIR.
  BÜYÜK KULÜP-BÜYÜK CAMİA olduk ve öyle devam edecekse HİLKAT GARİBESİ-UCUBE BİR ŞEKİLDEKİ BARİYERLER OLMAMALIDIR.
  Stadın altındaki işyerleri bu şekliyle iyşi değerlendirilemez.

  Esasen ACEMLER-BURSASPOR İSTASYONUNDAN STADA EN KISA ULAŞIM İMKANI SAĞLANMALIDIR.Bu istasyonun GÜNEY CEPHESİNDEN BİR GİRİŞ-ÇIKIŞ ALANININ AÇILMASI VE İSTASYONDAN STADA KADAR 270 METRELİK MESAFENİN YAYALARIN YÜRÜYECEĞİ YOL OLARAK DÜZENLENMESİYLE MÜMKÜNDÜR.Bu yerin özel mülk olması asla engel olamaz.Bu alanın REKRAASYON ALANI OLARAK ŞEHİR PLANINA İŞLENMESİ VE BU MÜLK SAHİBİNİNDE GELİRİ OLACAĞAINDAN BUNA OLUMLU CEVAP VERECEĞİNİ %99 TAHMİN EDERİM.i

  17
  1
  1. @Hüseyin İlhan yorumuna yanıt olarak

   bir allahın kulu gazeteci olsun taraftarın önde gelen kanaat önderlerinden olsun çıkıpta biz metro ile stad arasın yürüyecek yol istiyoruz demiyor.

   16
 3. Çok doğal.
  Deveye sormuşlar neden boynun eğri?
  Deve cevap vermiş, nerem doğru ki.
  Bir kulübü kulüp yapan yönetim, taraftar ve medyadan oluşan üçlü sac ayağının hiç bir ayağı yere sağlam oturmuyor.
  Bursasporun sorunları kısa vadede çözülecek türden değil. Daha yapılması ve değişmesi gereken çok şeyler var…

  12
 4. Namık Kemal isimli kardeşim.Şehir planı,şehirleşme,ulaşım için zihnini yoran bir BURSA AŞIĞIYIM.RABBİME ŞÜKÜRLER OLSUN HEM ŞEHRİMİ,HEM İNSANIMI HEMDE BURSASPORU SEVME BAHTİYARLIĞI NASİP ETMİŞ.

  ACEMLER-BURSASPOR İSTASYONU ile STADIMIZ ARASINDAKİ ULAŞIM EN KISA VE EN RAHAT ŞEKİLDE OLMALIDIR.
  1-Taraftar boşu boşuna 1,5 km.yürümek zorunda kalmaz.KAR-KIŞ ve YAĞIŞLI HAVALARI nazara almak lazım.
  2-STADIMIZIN ALTINDAKİ İŞYERLERİ cacibedar olmalıki kiracı para kazansın ve fazla kiralarla kiraya verilebilsin.MEVKİ olarak Yeni hastahane karşısında,ticaret merkezine yakın yerde oluşu her daim burasının cazibedarlığını arttıran unsurlardır.
  Stada gelen,alış-verişe gelenlere BARİYERLİ GÖRÜNTÜ gerçekten çok itici ve nahoş görüntü veriyor.
  3-Stadın batı yönünde NİLÜFER ÇAYI kıyısındaki işyerleri özellikle restaurant-kafetaryalar harika iş yapar.Bursaspor yönetiminde olan mimarlar odası başkanı kardeşimizin,şehir plancısı dostların burası için peysaj mühendislerinin HARİKULADE PROJELER ÜRETECEĞİNİ ÜMİT EDİYORUM.
  ÖDÜLLÜ YARIŞMA AÇSINLAR BAKIN NE KADAR HARİK FİKİR VE PROJELER ORTAYA ÇIKACAKTIR.
  BASIN MENSUPLARI,YEREL SİYASETÇİ VE TARAFTAR GRUBUNDAKİ SÖZ SAHİBİ ARKADAŞLARIMIZDA İNANIYORUMKİ BU DÜŞÜNCELERİME KATILIRLAR.
  Başka BURSA ve BURSASPOR yok.24 saatimizden 15 dakikalık zamanı bunun için ayıralım bakın ne güzellikler ortaya çıkacaktıır.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu