Büyük kaptan Ömer Erdoğan..

3 Mayıs 1977 tarihinde Almanya'nın Kassel kentinde doğdu, doğduğu gün adam olacağı sanki o gün belli oldu. Saha içersinde tam bir savaşçı, saha dışında ise efendimi efendi

Türk futbolunda çıraklık dönemine Erzurumspor’da başlayan, kalfalık dönemini Galatasaray’da tamamlayan, ustalık dönemini ise tartışmasız Bursaspor’da yaşayan, iyi yürekli kocaman bir adam. O “adam gibi adam” bizim büyük kaptan Ömer Erdoğan.   Ömer Erdoğan’ın futbol kariyeri henüz 7-8 yaşlarında babasının ısrarlarıyla Almanya’da bir amatör futbol takımında oynayarak başladı. 18 yaşına geldiğinde ise Hamburg'un Saint Pauli takımına transfer oldu. Bir süre bu takımda oynadıktan sonra Türkiye’ye gelerek Erzurumspor'a transfer oldu. Erzurumspor’da başarılı bir sezon geçiren Erdoğan, daha sonra Diyarbakırspor'a transfer oldu. Diyarbakırspor’da oynadığı futbolla biranda tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Ömer Erdoğan, 2003-2004 sezonunda Galatasaray'a transfer olarak dönemin en büyük sükse yaratan transferinin altına imzasını attı. Galatasaray’da o dönem Frank de Boer ve Bülent Korkmaz'ın gölgesinde kalarak bir türlü forma şansı bulamayan Ömer Erdoğan, ertesi sezon Malatyaspor'un yolunu tuttu. Malatyaspor’da iki sezon geçiren Erdoğan, 2006 yılında Bursaspor'a transfer oldu. Aslında Bursaspor forması ona, o da Bursaspor formasına pek de güzel yakıştı.   Bursaspor tribünleri koca bir sezon onu böyle çağırdı tribüne, en büyük kaptan Ömer Erdoğan diye. Bakmayın siz onun yaşının 34 falan olduğuna sakın, o sahanın her yerinde terinin son damlasına kadar savaşır, gerektiği yerde de rakip forvete kene gibi yapışır. O bazen rakip takım futbolcusunun kramponunun altına kafasını sokacak kadar cesur yürekli bir adam, bazen de kaybedilmiş bir maçın sonrası hakemin elini sıkacak kadar da centilmendir.   O bazen kale çizgisinden topu çıkartırken alkış alır, bazen de bir kule gibi yükselerek çatala attığı kafa gollerinden sonra takımına 3 puan kazandırır. O Bazen takımın ağabeyi olur, bazen de Ertuğrul Hoca’nın en büyük yardımcısı. Onun takımda varlığı Bursaspor taraftarı için huzur, yokluğu ise ayrı bir yara oluyor. Onu Bu şehirde seven her zaman çok, arkasından konuşan bir Allah’ın kulu yok.   Bursaspor’da her geçen sezon seninle olmak çok özel, Bursaspor taraftarlarına yaşattıkların her şey ise ayrı bir güzel. Bursaspor taraftarları seni seviyor ve seninle yaşamaktan mutlu oluyor. Haberin ola büyük kaptan. Benden söylemesi.

 

Osman Korkmaz

Kent Gazetesi

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu