Büyük Bursasporlular ve biz düşmanlar!

Çok hüzünlü bir o kadar da sinir bozucu bir süreç!

Öyle ki; sosyal medya hesabımı kapatıp dün akşam ve ondan sonraki günlerde olacakları görmek istememek kadar sinir bozucu…
Takip edenler bilirler, yazmayı bıraktım, zaten ne yazacağım ki!
Çorbacı tayfa ‘bırak karşim bu işleri’ desin diye mi yazacağım…
Yoksa başkanın ‘en büyük Bursasporlu benim’ deyip, bizleri Bursaspor düşmanı ilan etmesini mi?
Menajer Metin Korkmaz’ın kuklası haline gelen kulübü mü yazacağım…
Yoksa siyasilerin oyuncağı olan kulübü mü?
Ali Ay’a destek olup, şimdilerde eleştiren ‘durumagöre‘yazar’ları mı yazacağım…
Yoksa çıkarı için sessiz kalan taraftar görünümlü personeli mi?
Ayrıca hepsini yazdık da ne oldu?
‘Bunları yazdık’ demek için mi yazacağım!
Demedik mi Mustafa Er takımın başında olmalı diye…
Demedik mi kadro mühendisliği gerekiyor diye…
Demedik mi bütçeye uygun oyuncular alın diye…
Demedik mi altyapı oyuncularından yararlanmak için kulüpte mentör bulundurun diye…
Demedik mi sistem kurun diye…
Demedik mi stadı yıktığınızda bu şehrin futbol sevgisini, heyecanını da yıktınız diye…
Demedik mi geçen sene ‘Bursaspor çoktan düştü’ diye…
Dedik de ne oldu!
Kulübün en büyük makamı olan başkanlığa saygı bırakmadınız…
Yaptığınız saçma sapan transferler sonucu oynamaktan aciz oyuncuya saygı bırakmadınız…
Siyasetin gölgesinde kalan taraftara saygı bırakmadınız…
Elde var sadece renk sevgisi, onu da zaten alamazsınız…
Buradan sonra hızlı düşüş başlıyor, kimse umutlanmasın!
1. Lig’de yıllık gelir iddaa falan vs. 11-12 milyon!
Transfer yapmak yasak, eldeki oyuncuları satmaktan çok göndermeye çalışacağız, borç olmuş anasının nikahı!
Seneye döneriz falan hayalleriyle insanları umutlandırmaya gerek yok…
Aşağı doğru süzülüyorduk, bu saatten sonra çakılacağız!
Bunu siz istediniz…
1060’a karşı birleşemeyip, egolarına yenik düşenler istedi!
Atatürk Stadı yıkılırken; ‘Aman Belediye Başkanına söz söylemeyeyim, işler bozulur’ diyenler istedi…
Birleşmekten çok ayrışmayı düşünenler istedi…
Menajerlerin kucağında kulüp yönetenler istedi…
Çıkarları için susan taraftar istedi…
Şimdi hiç konuşmayın!
İşte dün akşam bunların hepsini kaydeden bir kişi olarak hakaret etmemek için sosyal medyamı kapattım!
Biz şampiyon takımı tutmadık, tuttuğumuz takımı şampiyon yaptık’ güzellemeleri yapıp, ‘düşüşten kaygılananlara şöyle hokkalı bir küfür edemeyeceğim için kapattım!
Körüstan’a, Bölükbaşı’na destek verip, Recep Altepe için ‘ama kulübe desteği çoktu’ diyenlere sinkaflı sözler edemeyeceğim için kapattım!
Ama Ali Ay iyi adam’ diyenlere söz söylemekten yorulduğum için kapattım…
Ali Ay’a ağzını açmayıp, Batalla’yı Harun Tekin’i tartaklayanlardan tiksindiğim için gittim…
İstikrardan yana olanlara ‘Al senin istikrarın bu’ diyemeyeceğim için kapattım!
Sonuca gelecek olursak;
Bursaspor’un hangi ligde oynadığı umurumda bile değil, siz gidin Dirilişspor mu, Ertuğrul Gazi Spor mu, Osmangazispor mu ne açacaksanız açın!
Bizi bir rahat bırakın artık!
Siyasetinizi de alın ve çekin ellerinizi kulübün üzerinden!
İstediğinizi yaptınız, bizi renklerimizle baş başa bırakın…
Siz ellerinizi çektiğiniz an, bizim kurtuluş fermanını yazdığımız andır!
Bursaspor’u düşürdükleri için değil, bu çaresiz, sistemsiz hale düşürdükleri için bu isimleri affetmeyeceğim…
Merak etmeyin bu yazıyı yazdığım için ben suçlu olurum, düşman olurum ama onlar yine iyi insanlar, büyük Bursasporlular olur, hatta tekrar göreve gelirler, kurtarıcı olurlar!

45 Yorum Onay bekleyen yorum yok

   1. @Yanlız timsah yorumuna yanıt olarak

    Aynen yaa.. Bu rezilin resmini görünce insanların cinleri tepesine çıkıyor. Sıfatını diktimin uğursuzu. Bursaspor’un başına kara bela gibi çöktü. Lan hiç mi vicdanın yoktu be? 3 yıl üst üste bu takımı düşürmek için uğraştın.

    19
    3
 1. stad yerinde yapilacakti ama atatürk isminden rahatsiz olanlar stadı yikinca o gün bursaspor düsmüstü…..

  107
  17
 2. gidin kurun büyükbelediyesporlular akpsporlular takımınızı rahat bırakın bizi sevdsmızla en kuytu köşelere kadar düşesek bile sizsiz daha mutlu oluruz sonradan bursaporlular 2000 kişi vardı 90 lar da bazı maçlarda stadta bu 1060 tayfası da yoktu kendilerine tribün ab ileri diyen tiplerde cefakar bursaporlular vardı onlarla bırakın bizi

  88
  13
  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   sanki çatır çatır top oynadık şimdiye kadar da Cebrail in banka hesaplarına kaldık , vallahi küfür edecem sizin gibi vizyonsuz taraftara!!!! Cebrail penaltı yaptırmasa nolacak sen ligde kalacan hak mı ettik lan ligde kalmayı!!!!!

   74
   21
   1. @Osman partal yorumuna yanıt olarak

    Bu kadar Bursaspor düşmanı varken,bir Trabzon taraftarının içten ve samimi olduğu aşikar yorumunu olumsuz olarak işaretleyen kişilere (şimdilik 3 kişi) lanet olsun.Bu aramaya bu kadar düşmanı kazandıran sizlersiniz.

 3. Ülkemizde ki metropolşehirler den haklı olarak akp ye vize çıkmadı Bursa hariç.
  Ali Ay denilen adamın seçilmiş proje başkan olduğunu, Bursaspor’u yok etmek için getirildiğini ve akp’nin Osmanlıspor Başakşehir örneğinde olduğu gibi kendi takımını yaratmak istediğini görmemek ahmaklıktır.
  Ekonomi çökmüş, Suriyeli piçler Bursa’nın göbeğinde Türk kafası kesecem diye bağırıyor bunlarda halâ reis diye anırıyor.
  Artık ptt ligte anırırsınız.

  58
  15
 4. Valla helal olsun eline sağlık yazamadıklarımızı dile getirdin ne büyük kralsın sen.. herşeyi özetlemişin kısaca 2 sene içinde 3.ligteyiz sahip cıkılmayan şampiyona bu saatten sonra kılı kıpırdatmz kimse hele düşmüşken herşey bitti..Recep Altepe , Alinur ,Ali ay gurur duyun eserinizle bıraktıgınız enkazlaa…
  Sms yardım kampanyası başlatılsın. en azından 3.5 faydası olur

  49
  5
 5. Ali Ay allah belanı versin şerefsiz sabaha kadar uyuyamadım allah belanı versin,darmadağın ettin bizi,Ali Nur aktaş sen de çek ellerini Bursaspor üzerinden Osmanlıspora çevirdiniz koca klübü,git İnegölspora destek ol bizi sal be,giyme o formayı üstüne

  44
  5
 6. 44 yaşındayım bir çok üzüntüyü sevinci yaşadım. Küme düşmeyi de gördüm, şampiyonluğu da gördüm. Dün akşam ki kadar aşağılandığımı,üzüldüğümü hatırlamıyorum. Sosyal medyada adamlar resmen bizle dalga geçiyorlar neredeyse bir apartman sitesi kadar taraftarı olan takım taraftarları bile bizle kafa bulmaya başladılar.
  Yazımın başında da yazdım 44 yaşındayım bu borçla nasıl çıkarız bir daha aklım ermiyor, Allah cc ömür verdiyse 50 yaşında görürsem çok iyi.
  Bu saatten sonra ne konuşup yazsak boş eserinle gurur duy Ali Ay.

  43
  2
 7. Rahmetli İbrahim Yazıcıya bile istifa diye bağıran çok bilmiş taraftarımız, Ali Ay’a 10 da 1 tepki bile gösterememiştir. Yazıklar olsun sizin gibi satılmış taraftarlara, kendisine tribün lideri diyen müsveddelere. Yazıklar olsun.

  35
  2
 8. Şu kongre sürecinde kravatlı teksas bursaspor taraftarlar derneği başkanı mı ne vardı . Uzun saçlı takım elbiseli arkadaş . Mikrofon uzatıldığında taraftarla dalga geçer gibi konuşmuştu . Ali ayı yalamıştı . Adını hatırlasam yazıcam arkadaşa ama bulamıyorum . Ona burdan sevgilerimi (!) yolluyorum .

  22
  2
 9. Harun ve battala dedin ya en hassas yerimden vurdun beni sevgili tolga… kalemine sağlık.keşke o adam gibi adamlar olsaydı biz bu hale düşmezdik çünkü ne harun ne battala buna asla izin vermezlerdi.gecen sene kümede kaldıgımızda harunun gözyasları aklımdan çıkmıyor kaldık diye sevincten agladı dün düştük diye aglayan futbolcu yoktu…aslında dünü en güzel futbocluların duruşları belli etti zaten…

  19
  3
 10. 3 sene seni başta tutmak hangi akıl hangi hangi vicdan kabul eder. bir başkan 3 sene boyunca bir tane doğru bir şey yapamaz mı …

  16
  2
 11. Her platformda bu takımın sahibi taraftardır diye bas bas bağırıyoruz. Taraftar olarak ne yaptık. İlk önce İbrahim Yazıcıyı yuhaladık. sonra Yeni stadyum dendiğinde alkışladık, yerine stad dendi alkışladık, farklı yere stad dendi sustuk, Atatürk stadı yerinde kalacak dendi alkışladık, Atatürk stadı yıkıldı sustuk, yeni stad bitmedi sustuk.Dibine kadar tribünde siyasete battık. Kardeşi kardeşe yönetim düşman etmedi, sen o partilisin ben o partiliyim diye bölündük. Bu bölünmeyi maraton grubunda bazı partizanlar yaptı. Daha sonra onca başarısızlığa ses çıkarmadık sustuk. Ertuğrul Sağlamı yuhaladık. Sonra yine başarısızlık oldu sustuk. 2 sene küme düşmeye oynadık sustuk sonra Batallaya Haruna saldırdılar kim oldukları belli 1060 kişi içlerinden bazıları. Yine sustuk. Şimdi soruyorum haketmedikmi. Çıkar uğruna, iş sevdasına çorba sevdasına Bursasporluluklarını bazı gruplar ve tribün abileri satmadımı. Her deplasmana biz gidiyoruz dicekler şimdi. Gitsinler onca çorbaya bedavaya herkez gider şekil yapar. bu 1060 kişi kimden diye soracak olursanız. Maraton ve Ünitimsah grubundandır. Sebebi ünitimsah şampiyonluktan sonra her üyesini kongre üyesi yapmıştır. hemen hemen. aynı şekil maratonda. Mevcut yönetimde Görkem Akbaş vardır. Bu adam ünitimsah grubunun üyesidir. Oylar burdan gelmiştir. ayrıca yönetim istifa çorbacı taraftar istemiyoruz diye bağırıldığı maçta rize maçıydı bu seneki maraton grubu maraton altta inerek bağıranlara saldırdı. Yani herşey o kadar ortadaki. Biz düşelim ama bu kamburlardan kurtulalım. Bu yazıyı inşallah herkez okur ve bazı şeyleri anlar. Saygılar.

  13
  2
 12. geçen sene ali ay yine seçildiğinde yanımdaki arkadaşlara bu takımı bu sene kimse kurtaramaz düşeriz demiştim…mantık neydi..ali ay kulübe para verdi başarıda gelmedi..parasını kurtarma telaşıyla iyi transfer yapmayacaktı..iki yıldır düşmeden son anda yırtan takımın bir değişikliğe yeni bir kana ihtiyacı aşikardı..bu mantığı kuramayan 1060 delegenin ya bir menfaati var yada geri zekalılar…Bu mübarek ramazan ayında bize bu acıyı yaşatanlar topunuz geberin..

  9
  1
 13. Bravo Tolgay dümdüz yazı ne ise o yazısı hatayı başkasında arama kendine bak yazısı ,biz hep suçluyu hatalıyı karşıda aradık!!!

  8
  5
 14. TEK İSİM LEVENT KIZILDIR. GERİSİ BOŞ.
  GÖRDÜK DİĞERLERİNİ. LOBİ ÇEVRE MASAYA YUMRUĞUNU VURMADA GERÇEK BURSASPORLU.
  İKNA EDİLEMEZSE HAYRİ YAZICIYA GİDİLMELİ. BU İKİSİNDEN BAŞKA İLK SENEDE BİZİ ÇIKARTACAK ADAM YOK.

  8
  6
 15. bütün duygularımızı bu yazı ile dilendirilmiş bundan sonra bu 1060 kişiyle aynı catı altında üyelik devam etirmek azab ve utanc verici umarım ki başkan adyı cıkmasın böyle klüp yönetilmez olmaması daha huzur verici batsın bida futbolda bursada takım kaybolsun ızdırap verici hale büründü bu iş haketmiyor hic bir şekilde futbolu bu şehir tff ve hakemler de nefret ediyor hepsi rahatladı ortada bursanın b si kalmasın eleştirneye bile deymez bu klüp

  6
  3
 16. ibrahim yazıcıda siyasilerden faydalanıyordu ama takıma karışmalarına izin vermiyordu çünkü işi biliyordu bu takımı bu çorbacılardan önce kurtarmak gerekli bunuda yapacak başkan levent kızıldır

  6
  5
 17. ali ay beceriksizi ilk seçildiği yıl bu işi yapamayacağı belliydi. Almanyada okurken aynı evi paylaşan arkadaşına bu nasıl bir adam bu işi yapamayacak dedim papaz olduk. ilk 2 yılında istifa ettirilmemesi ne kadar büyük bir hata ise bu beceriksizlerin 2. ciye seçilmesi katmerli bir hata. Nemalananlar, yiyiciler, menfaat peşinde koşanlar ne yazık ki herşeyi domine ettiler.

  Ataokay gibi bu adam ilk seçildiğinden itibaren hatalar silsilesini görüp burada devamlı doğruları yazdık. Çok bilmişlerden,ü atgözlüklerini çıkarmayanlardan tepkiler aldık. Tolga nın dediği gibi düşman ilan edildik.

  İşin acı tarafı hâla bu beceriksizi ve klübü batıran çorbacıları, yandaşları destekleyenler var.

  4
  1
 18. Parasi olmayan kulup baskanini secen 1060 delegeye 3yil boyunca bizi televizyonlarda paramiz yok dedirenler ayakta alkisliyorummm bu dusme size kapak olsun1060?????

 19. Sen bidaha yazma dostum
  Burda taraftara sow yapma yazdığın olumsuzlukları googledenmi araştırdin hayırdır defolun gidin alayınız corbacisiniz yazmayın bu takım ile alakalı bişey sizlerde enaz ali ay kadar suçlusunuz bu takımı gerçekten tutanlar çıksin takımı sirketlestirsin hisselere bolsun kimsenin borusu otemesin belediyede çıksın aradan takımın değeri artı borcu kadar bir bedel belirlensin 3 ay süre verilsin hisseler satılsın borç kapatılsın gelen parayla kalan paranın bir kısmı ile tahta açılsin ikinci lige göre bir takım kurulsun başkan ve yönetim encok hisse alanlarara göre sıralansin bu bataktan bir an önce çıkılsin

  3
  18
  1. @Srkn yorumuna yanıt olarak

   Hee oldu. Herkes çorbacı, bi tek sen Bursaspor taraftarısın. Lavuk. Sizin bu iğrenç zihniyetiniz yüzünden küme düştük zaten. Allahın kör cahilleri sizi.

   6
   2
 20. Bde televuzyona ciksinlar sakhoyu nayir hangi sartlarda aldiklarini ve bir kac daha kazma vr nasil aldiklarini kac mlyon dolar veriklerini anlatsinlar

 21. Evet simdi yazilari okudum bizim amogolarda bu seneye kadar olmayan degisik bi sey oldu yoksa yer yerinden oynardi demekkki daire prasini koparmis onlarada yaziklar olsunnnn

 22. Sen klas futbolcu alsan sampiyonluga oynatsan biletleri yuz ml satarsin ama kucuk dusunce boyle 2lig gorursun fabrikani kurarken kucukmu dusunuyodun demekkii buyuk dusundun is adami oldun simdi ne olduu

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu