Büyük Britanya’yı devirdik 84-70

Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda D Grubu’nda yer alan A Milli Erkek Takımımız, Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynadığı ikinci karşılaşmada Büyük Britanya’yı mağlup etti.

Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda D Grubu’nda yer alan A Milli Erkek Takımımız, Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynadığı ikinci karşılaşmada Büyük Britanya’yı 84-70’lik skorla mağlup etti. Ay Yıldızlılarımız, turnuvadaki üçüncü maçında 4 Eylül Pazartesi günü saat 21:00’de Sırbistan ile karşılaşacak.

Mücadeleyi Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, TBF CEO’su Ömer Onan ve TBF Yönetim Kurulu Üyeleri de takip etti.

A Milli Erkek Takımımız mücadeleye Kenan Sipahi, Melih Mahmutoğlu, Cedi Osman, Barış Hersek ve Semih Erden beşiyle başladı. Melih Mahmutoğlu ve Daniel Clark’ın karşılıklı üçer sayılık basketleriyle başlayan mücadelede Büyük Britanya 3.dakikada 9-5’lik üstünlüğü yakaladı. Boyalı alanda özellikle Semih Erden’i iyi kullanan Ay Yıldızlılarımız, ilk periyotu da 23-18 önde tamamladı. Mücadelenin ikinci çeyreğinde Sinan Güler ve Cedi Osman ikilisinin basketleriyle millilerimiz 8 sayılık farkı yakaladı (28-20). Dış atışlarda iyi bir yüzde yakalayan Ay Yıldızlılarımız, devre sonunda soyunma odasına 49-36 üstün gitti.

Üçüncü periyotun ilk dakikalarında Semih Erden ile pota altındaki etkinliğini sürdüren millilerimiz, 25.dakikaya girilirken durumu 56-41 yaptı. Karşılaşmanın dördüncü periyotuna 10 sayı farkla 64-54 üstün giren Ay Yıldızlılarımız, Lawrance’ın basketlerine engel olamayınca 32.dakikada skor 64-59’a geldi. Bu bölümde millilerimiz Semih Erden ve Cedi Osman’ın basketiyle rakibinin serisine son vererek üstünlüğünü korudu. A Milli Takımımız, maçtan da 84-70 galibiyetle ayrıldı.

Salon: Ülker Spor ve Etkinlik Salonu
Hakemler: Marek Cmikiewicz (Polonya), Aleksandar Milojevic (Makedonya), Ferdinand Pascual (Filipinler)
Büyük Britanya: Okereafor 8, Nelson 8, Murray, Olaseni 15, Clark 8, Lawrence 15, Boateng 2, Achara 6, Johnson 3, Mockford 5
Türkiye: Melih Mahmutoğlu 24, Cedi Osman 11, Kenan Sipahi 3, Barış Hersek 3, Semih Erden 19, Sinan Güler 9, Doğuş Balbay, Furkan Korkmaz 11, Sertaç Şanlı 2, Furkan Aldemir, Erkan Veyseloğlu 2

1.PERİYOT: 
 18-23
2.PERİYOT:  18-26
3.PERİYOT:  18-15
4.PERİYOT:  16-20

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu