Büyü bozuldu

Yeşil Beyazlılar'da saha içindeki kötü sonuçların yanı sıra birçok sıkıntı yaşanıyor. Tribünler eskisi kadar dolmuyor, maç sonunda taraftar beraberliğe rağmen ne moral veriyor, ne de tepki gösteriyor.

 

Son olarak evinde Gaziantepspor ile berabere kalan Bursaspor'da sıkıntı devam ediyor. Saha içinde alınan kötü sonuçların yanı sıra tribünlerde de sıkıntı yaşanıyor. Yeşil Beyazlılar, geçen yıllarda oynanan hazırlık maçlarında bile 10 bin kişiyi tribüne çekerken, şimdilerde aynı başarıyı gösteremiyor. Twente karşısında alınan kötü sonuç, transferde izlenen politika ve son olarak bilet fiyatlarındaki kaos, tribünün boş kalmasına sebep olan unsurlar. Bursaspor'un Gaziantepspor ile oynadığı karşılaşmayı yaklaşık 9 bin kişi izlerken, karşılaşma sonunda alınan beraberliğe rağmen tribünlerden olumlu ya da olumsuz hiçbir tepki gelmedi.

 

sessizlik vardı Önceki yıllarda kaybedilen puanın ardından futbolcuları tribüne çağırıp moral veren taraftarlar, bu sefer sessiz bir şekilde stattan çıktı. Yeşil Beyaz’a gönül verenler özellikle şampiyonluk sezonunda takımlarına büyük destek verirken, Türkiye'ye de örnek bir görüntü çizip fair-play ödülünü almışlardı. Günden güne stattaki taraftar sayısı azalırken, Gaziantep maçı öncesi 'tribünleri dolduralım' mesajı da böylelikle yanıt bulamadı. Atatürk Stadı dışında maçı izleyenler ise sosyal medyadan tepkilerini dile getirerek, maça gitmemelerinin sebebinin izlenen politikalar olduğunu yazdılar.

 

Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu