Buyrun size çifte standart!

Galatasaray, 10 Ocak 2012 tarihinde Türk Telekom Arena Stadı'nda oynanan karşılaşmada Adana Demirspor'u Ziraat Türkiye Kupası 3. kademe maçında 4-1 mağlup etmiş, karşılaşma sonrası Türk Telekom Arena Stadı'nda sarı kırmızılı bir grup taraftar arasında kavga çıkmıştı. Kavgada 16 yaşındaki bir taraftarın hafif şekilde bıçakla yaralandığı görülmüştü. Karşılaşmanın ardından Galatasaray, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edilmiş ve Sarı-Kırmızılı takımın bir maç seyircisiz oynama cezası alabileceği ifade edilmişti. Ancak PDFK Galatasaray'a, Adana Demirspor maçında yaşanan olaylar nedeniyle 60.000 TL para cezası vermişti.

 

Bursaspor ile Gaziantep takımları arasında geçen cumartesi günü oynanan müsabakada maçla ilgisi olmayan bir vatandaşın kişisel çekişmeden ötürü bıçak çekmesi sonucunda taraftarlarımız hemen müdahale edip hiçbir yaralama olayı olmadan zanlıyı polise teslim etmişlerdi.

 

Peki bunlara rağmen değişen ne oldu da Bursaspor kulübü 2 maç seyircisiz oynama cezası ile cezalandırıldı?

 

Bursaspor'a ceza kesen TFF adam içeri bıçak sokmuş Eee? Başkan mı izin vermiş? Batalla'mı yardım etmiş? Kulübe ceza vermek nedir?

 

Maça pet su şişelerini bile almayan güvenlik görevlilerinin kapıda yaptıkları gayri ciddi aramalarda koskoca ekmek bıçağını farkedememelerinin cezasını Bursaspor kulübüne ödetmenin manası ne?

 

Türkiye Futbol Federasyonu her takıma farklı farklı cezalar  keserek neyi amaçlıyor ?

 

Hani Avrupa'da olduğu gibi kurumlara degilde  kişilere ceza verilecekti Bursaspor kulübünün bu olaylardaki suçu ne?

 

Sizler zirve yolunda her ne kadar taş koymaya çalışsanızda 25 bin bayan taraftarımızın destegi ile Fenerbahçe'yi sahadan sileceğiz !!!

 

#Federasyonİstifa

 

Bursasporluyuz.net

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu