BURSİAD cevap istiyor!

Bursasporlu Sanayici İş Adamları Derneği (BURSİAD) yönetimi 'Değerli Bursaspor Camiasına' adı altında sorduğu sorulara, Yeşil-Beyazlı camiadan ivedilikle cevap istedi.

Bursasporlu Sanayici İş Adamları Derneği (BURSİAD) tarafından yapılan açıklama şu şekilde.

Değerli Bursaspor camiası,

Dün yerel basında çıkan haberde Bursasporumuzun borcunun 90-100m Euro civarı olduğu ifade edilmiştir. Geçtiğimiz Genel Kurul’da sunulan mali raporlarda kulübümüzün borcunun yaklaşık 60-65m Euro civarı olduğu belirtilmiştir. Genel Kurul’dan günümüze Euro kurunun ciddi artışını göz önünde bulundurduğumuzda Bursasporumuzun borcunun Euro bazında 25-30m Euro artmış olduğunun ifade edilmesi aşağıdaki soruları Bursaspor Yönetim Kuruluna yöneltmemizi zaruri hale getirmiştir.

Bursaspor Yönetim Kurulunun Tüzüğümüz gereği mali Genel Kurulda açıklamakla yükümlü olduğunu bildiğimiz mali verileri, kamuoyuna beyan edilen açıklamalar sonucu camiamızın panik ve mevcut borç yükünün artarak devam etmesinden dolayı endişe halinde olması sebepleriyle kamuoyunun aydınlatılması gerekliliğinin doğduğu kanaatindeyiz.

Bursaspor Yönetim Kurulu‘nun seçildiği günden bugüne belirttiği üzere konuya ilişkin şeffaflık içerisinde ve ivedilikle sorularımızın cevaplanarak kamuoyuna bilgi verilmesini talep ediyoruz. Takdiri kamuoyuna bırakıyoruz.

1) Bursasporumuzun güncel borcu ne kadardır? Toplam borcun detaylı olarak kamuoyuna açıklanması gerekmektedir.

2) 30 Ağustos 2020 tarihli Genel Kurul sonrası Bursasporumuzun borcu Türk Lirası ve döviz bazında ne kadar artmıştır?

3) Borcun artmasına sebep olan borç kalemleri nelerdir?

4) Borcun artmamış olması ihtimalinde göreve geldikten sonra yaptığınız inceleme sonucu tespit edilen borç ne kadardır? Genel kurulumuzda sunulan mali raporlarla örtüşmekte midir?

BURSASPORLU SANAYİCİ VE İŞ ADAMLARI DERNEĞİ (BURSİAD)

26 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Değerli bursiad üyeleri. Sorduklarınıza aynen katılıyorum. Yalnız bu sorduklarınızı daha önceki yönetimlere niye sormadınız. ? Niye klüp borç içinde yüzerken takım küme düşerken milyonlarca euro yu ceplerine koyarlarken niye bu güne kadar olan borçlar nasıl oldu .? Diye sormadınız soramadınız. NİYE EEEE. ?

  134
  19
  1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Bursiad Emin Adanur’u yiyecekmiş. Operasyon için kollar sıvanmış. Alinur Bey start düğmesine basmış. Bu hafta Ankara’da da yine 4 falan yersek, bir Ak Parti şarkısı olan Bir Gece Ansızın Gelebiliriz nağmeleri Özlüce’de duyulacakmış..

  2. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Bu soruların önemi var mı?
   Var
   Öncekilere sormadınız amacınız ne sizin gibi söylemler anlamsız.
   Eski yönetimlerin nasıl körleşmiş destekleyicileri varsa sizde aynı konuma bu yönetim için düşmeyin.

 2. KULÜBE SAHİP ÇIKANLARIN OLDUĞUNU GÖRMEK GÜZEL AYNI DUYARLILIĞI KULÜBÜ BU HALE GETİRENLERDEN HESAP SORMAK İÇİN DE KULLANSANIZ 10 NUMARA OLUR

  92
  2
 3. Sizi gidi aslanlara bak hele! Bugüne kadar kedi olanlar bugün nasıl da aslan kesiliyorlar! BUGÜNE KADAR NEREDEYDİNİZ!!!!

  85
  13
  1. @Emir yorumuna yanıt olarak

   Belediye’ye Bursiad’a ve yandaş herkese ters giden emin adanur’a karşı hesaplar kitaplar yapılmaya başlanmış kendine çuvaldız batıramayanlar iğne ucunda miyaklamaya başladılar

   66
   17
   1. @Asparuh16 yorumuna yanıt olarak

    Ne miyaklaması be ya? İğnenin ucunu size değdirip ,sizi miyaklatmaya başladılar işte böyle. Bak, korkudan hemen oturmuşun klavye başına, yorum yazıyon burlarda. Çorba gitmesin diye. Trol abim benim.

 4. Ayriyeten maça 1 gün kala niye böyle bir kaos yaratma çabasında herkes? Önce selim şimdi siz? Amacınız nedir? Bursaspor’a zarar verdiğinizin farkında mısınız? Geçen hafta maçtan 1 gün önce patlayan ismail olayı bu hafta peş peşe hesap sormalar? Tek bir şeye bile cevap verecek yüzünüz yok!

  59
  16
  1. @Emir yorumuna yanıt olarak

   Selim’in söyledikleri yerden göğe haklı. Beğenmediğiniz o Selim’in futol aklı, bugünkü ceylan yöneticilere 10 basar. Adam 40 yıldır trübünde. Neyin ne olduğunu biliyor, görüyor ve söylüyor.

  2. @Emir yorumuna yanıt olarak

   Kocaeli macından önce burda yazmıştım seri galibiyetler aldığımızda bu böyle gitmez izin vermezler diye koca eli macında hakem faciyası yaşadık rakip takımın taraftarlarının ve yönetimlerinin yaptıklarını saymıyorum bile bursaspor biraz düze cıkmaya başladı herkes topla tüfekle saldırır diye yazmıştım maçlarımıza verilen hakemler olay gazetesi yazarları selim denilen zırtapoz divan kurulu tff şimdide busiad içimizdeki ali akman ismail cok calış gibi zihniyeti bozuk kişiler elinizde avcunuzda ne varsa saldırın bakalım gercek bursasporlular savaşa hazır bizler size EMİN ADANUR U yedirmeyeceğiz neyinize ve kime güveniyosanız buyrun gelin bizler burdayız bekliyoruz

  3. @Emir yorumuna yanıt olarak

   Selimi ciddiyemi alıyorsun, çorba kesilince bağırmaya başladı. Emin başkan işini bilir. Hesapta yanlış varsa düzeltilir, ama sana katılıyorum niye maçtan 1 gün önce kaos çıkartılıyor. Sebebi belli , anlayana.

 5. Sevgili Bursiad yönetimi ,duyarlı olmak çok güzel hemde şu zamanda ve maalesef ülkemizde , bu yönetimi korumak veya koruma hissi yaratmak değil amacım sadece birkaç cevap lazım sizin bu yazınızın altını doldurmak için bu soruların, Erkan körüstan son gün transferleri ( frey – taiwo-civelli ) yaparken ve müthiş paralara anlaşırken , Ali ay gereksiz adamlara çok paralar verirken ,mesut un yaptığı transferlerde, recep bölükbaşının futbolcu satıp 70 milyon topladığıktan sonra arnavut bey ile bir toplantıda mikrofonu açık kalıp bursaspor düşeceği için kredi vermiyorlar dediğinde ve tüm paralar iç edildiğinde , halen bitirilemeyen ama 6 ay öncesine kadar 750 milyon tl harcandığı belirtilen stad ile alakalı öncelikle arnavut beyden hesap sormadığınızı bildirmenizi ehemmiyetle rica edeceğiz…………………amacıınız evet kulubumuz ile alakalı harcamaları bilinçli olarak takip etmek ama neden önceden yoktunuz……..da şimdi varsınız ………….!!!!

  49
  7
 6. Bursiad, son seçim öncesi, transfer tahtası eğer açılırsa, bizz daha fazla katkı yaparız demişlerdi. Bursiad’tan bir katkı bekliyorum açıkçası. Her bir üyesi bursaspora 1 milyon euro borç verse ve kulübün borç yükünü üstlenseler, kendi aralarından birini başkan seçsinler, ve süper lige çıkınca, verdikleri parayı vadeli olarak 10 senede geri alsınlar.

  Bursiad , önemli bir kuruluştur. Bursaspor’un arkası bu işadamları sayesinde daha güçlüdür. Eminim bursaspora katkı sağlayacaklardır.

  Emin başkan seçilmeden önce şeffaf olunacağı vaadini vermişti. Şu ana kadar canla başla bursasporu ayağa kaldırmak için savaş verdiler. Yiğidi öldür hakkını yeme. Elektrik borcunu ödeyemeyen, zavallı aciz bir bursaspor, kendi futbolcularına alacaklarını ödeyemeyen bir batık bursaspor, elindeki futbolcuyu tutamayan, kendi altyapı futbolcusunun ve amcasının dayılandığı racon kestiği bir zavallı bursasporu konuşuyorduk. Tüm ulusal basına haberlerimiz düştü. Bursaspor, süper lig şampiyonu takım battı haberleri ile sürmanşet olmuştuk.

  Sevgili bursiad üyeleri, geçen sene ortaya çıkıp, açıklama yapmadınız, elinizi cebinize atmadınız, şimdide atmıyorsunuz. Biz sizlerin bursasporu ayağa kaldırmak için elinizden geleni yapmanızı bekliyoruz. NErdesiniz? Bu borcu neden kapatmıyorsunuz. her biriniz 1 milyon euro değil çok daha fazlasını verebilecek durumdasınız. Cebinizde akrepmi var. Bursaspor batsın diyemi bekliyorsunuz. Deste olmuyorsanız bari köstek olmayın.

  Bursasporu kim soyuyorsa, ilahi adaleetin tecellisine uğrasın. Emin bey, söz verdiğiniz gibi şeffa olun. Kime ne kadar ödenmiş, doğru veya yanlış, kime ne ödendiyse açıklayın. imse matavza şu kadar ödendi diye hesap soramaz. Bugün istanbul üç küçüklerde bir futbolcu senelik 5 milyon euroya oynuyor. Takım futbolcu ortalaması 2.5 milyon eurolarda. Senelik futbolcu ödemesi 50 milyon eurodan aşağı değil.

  Birileri bursaspordaki iyi gelişmeleri baltalamak istiyor. Bu malum parti ve sempatizanları, bursasporu paylaşamadılar gitti. Amigonun son konuşmasında ben belediye adına konuştuğunu düşündüm. Bursanın maalesef belediyesi , bursaspor üzerinde etkisini yitirmemek istiyor. Belediye başkanının değişmesine az kaldı. Belediye başkanları gider, bursaspora başkanlar gelir gider, ama bursalılar ve bursasporlular birlik beraberlik içinde kendi çıkarlarını düşünmelidir. Bursasporu hep beraber ayağa kaldıralım. Vakit köstek değil destek zamanı.

  Ben son dönemde bursaspor tribünlerinin eskisi gibi bursasporu destekleyemediğini düşünüyorum. amigolar yeterince kreatif değiller. Eski tribünler artık kalmadı. Amigolar işlerini düzgün yapamıyorlar. Yeni amigolar gerekli, bence.

  31
  2
 7. Başkanın açıklamaları malesef panik havası yarattı. 90 100 milyon euro psikopat bir rakama eşdeğer şuan türk lirası cinsinde. 90 milyon euro ile 100 milyon arasında 10 milyon euro fark var. 3-5 lira değil ki bu yuvarlak söyleyesin, 90-100 milyon euro denir mi? Kaldı ki bursiad ın da belirttiği gibi 60 milyon euro ya ne yaptıkta 30-40 milyon euro eklendi? Tamam döviz arttı ama borç 69 milyonsa yine 60 milyonda kalır tl cinsinden artış olur kur nedeniyle. Ama başkan euro cinsinden de artış oduğunu 60 ın 90 100 olduğunu söylüyor. 30 milyon euro luk transfer yapmadık. Bu 60 nasıl 90-100 oldu? Umarım söylemde bir hata vardır yalnızca.

  23
  3
  1. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   Önceki 5 başkan zamanında bunlar yoktu. Dernek yeni kuruldu. O zaman kurulmuş olsalardı, o dönemin başkanlarını da öttürürlerdi. Bnların üyeleri öyle Teksas Tommiks’e benzemiyor. Hepsi iş güç sahbi ve de çoğunun babaları geçmişte yöneticilik yapmış zengin çocukları. Onlar Emin memin dinlemezler. Silindir gibi geçerler.

 8. Madem bu kadar delikanlıydınız niye bundan önceki başkanlara hesap sormadınız?Tabi başkan çorbacıların musluğunu kapattı,o çorbacılarda size açıklama yaptırıyor.

 9. Ali ay döneminde de açıklama yapsaydı ya bu iş esnaf arkadaşlar ama Amaç ali ay ı tekrar başa getirmek başka bir açıklaması yok bunun

 10. ŞİMDİ bursiad denilen kendini bilmez topluluk işi siyasete dökmesse bu taraftar sevinir. ŞİMDİ 1 kulup soyulurken bu duruma gelirken bursiad neden sussmustur?.2 acaba kulubü bu duruma getirenlerle hemen hemen ayni siyasette oldugunuz içinmi sustunuz?.3 bursaspor kongresinden önce kulup kapanma noktasına gelirken,trnsfer yasagı varken,kulup icraya verilirkenBURSİAD nerdeydi?4 ne olduda şimdi yönetimle ters düstünüz?5 emin adanur sizin siyaset anlayısınıza uymadıgı icinmi şimdi böyle davranıyosunuz?6 bursasporun basarısını istemeyenlerin arkasında sizin syasetinizmi vardır.ben bunları size soruyorum bilmiyorumda merak ettim çünkü her seyi bilen sizler NAMKÖR gelmemelisiniz.sizi kınıyorum kongrede bütün hesaplar belliydi yoksa desteklediginiz kazanmadıgı icinmi şimdi bilmemezlikten geliyosunuz sizi kınıyorum.insanda vicdan olur vicdan olursa namkör olmaz biz insan oglu ALLAHTAN korkarız viddanlı insanlar korkar öyle terbiye aldık.okumuş insanlarsınız yazıktır günahtır şu zamanlar bursaspor üzerinden konusulacak zaman mı? bekle sezon sonunu yada basından denklere edersen sana size itimat etmez bu taraftar.çünkü sen bursiad dernegisin 2 sekreterini kulube göndersen ögrenirsin bu yapmassan basından denklere edersen o zaman, söylemiycem sen anladın zaten siz bursasporun üstünden elinizi çekin bursa düzelir.bursaspor kulübünde BİZ SİYASET İSTEMİYORUZ BURSİAD. küb kapanma noktasına geldiginide BAŞKAN ÇIKARSAYDINIZ neden geri kaldınız yemedi dimi?bursaspor baskanıyla ugrasmayın bursasporla ugrasmayın taraftar ve kongre üyesi olarak 2 elim yakanızda öbür dünyada.benim taraftarım aptal degil ne denklere edersiniz edin teksasla beraber.elbet baskanda hesap verir.avukatlarınız vardır her halde kübü bu duruma getirenlerlede ugrasunız lobi olarak.SİZİ KINIYORUM SPOR ANLAMINDA.yorumum spor anlamındadır.

 11. Adamlarin derdi Bursaspor degilki, hicbir zamanda olmadi. Rant sagladiklari Bursaspor ellerinden gitti Emin baskani dusurup yeniden ipleri elimize alirmiyiz, dertleri o. Yoksa sanini Bursasporu dusunuyorlarsa simdiye kadar akillari nerdeydi. Ellerinizi ceplerinize atinda ne kadar Bursasporlu oldugunuzu gorelim. Erzurumlu is adamlarina bakinda biraz utanin. Tabi utanma duygunuz varsa…

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu