BURSİAD “Bursaspor’u kişiler ve polemikler üzerinden…”

Bursasporlu Sanayici ve İş Adamları Derneği (BURSİAD) sosyal medya hesaplarından Bursaspor Olağan Genel Kurulu öncesi bir açıklamada bulundu.

Son zamanlarda Bursasporumuz ile ilgili kamuoyuna yansıyan konuları üzüntü ile takip etmekteyiz.

Gönül isterdi ki Bursasporumuz ligi play-off hattında tamamlasın ve ait olduğumuz yere Süper Lige çıkmak adına mücadelesini sürdürsün. Fakat içinde bulunduğumuz mali problemler kulüp tarihimizde ilk defa 3 sene üst üste alt ligde mücadele etmemize sebebiyet vermiş, mali ve sportif olarak süreci yönetilemez bir hale getirmiştir.

Bu süreçte BURSİAD olarak birçok kişi, kurum ve kuruluş ile görüşmeler yapılmış, kulübümüzün yaşadığı zorlukların çözümüne katkı sunabilmek ve somut adımlar atmak amacıyla girişimlerde bulunulmuştur.

Daha önce de belirttiğimiz gibi Bursasporumuzun daha fazla kaybedecek zamanı kalmamıştır. Mayıs ayında yapılacak kongre öncesi makul, anlaşılır ve somut verilere dayanan projeleri ortaya koyan adaylarla diyalog halinde olacağımızı ve adaylara tüm desteğimizi vereceğimizi kamuoyu önünde açıkça beyan etmek isteriz. Kişiler ve polemikler üzerinden gündemi gereksiz bir şekilde meşgul etmeyi bırakıp şehrimizin bütün paydaşlarına daha güçlü sesle, bir kez daha sevdamız için bir araya gelme çağrısında bulunuyoruz.

Mayıs ayından sonra atılacak her adımın çok geç olacağı ve telafisi güç zararlara yol açacağını bir kez daha dile getirmek istiyoruz. Bu şehrin en önemli marka değeri olan Bursasporumuzun içinde bulunduğu mali sıkıntılardan kurtuluşu için bu kutlu şehir sayesinde kazanım elde etmiş tüm kişi, kurum ve kuruluşları ivedilikle dayanışma içerisinde, ortak çatı altında bir araya gelerek sürece katkı sağlamaya davet ediyoruz.

Bursasporlu Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu

12 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bursasporumuz sahipsiz kalmayacak…
  Bu da demektir ki göz bebeğimiz çok değerli.
  Seçimin öne alınması önemli…

  36
  1. @Oliympos 16 yorumuna yanıt olarak

   Güzel gelişmeler de sana ne.
   Sen çalıntı rumuzlarla yazıyorsun.
   Sen %100 ads li bir zatsın.
   Aklınca haber ads de ki benim yorumlara karşılık veriyorsun.
   Bu taraftar seni bu platform da tutmayacaktır.

 2. Açıklama yerine para verip destek olsanız ya da siz de ortak bir başkan adayı çıkarsanız daha sık olmaz mı sayın sanayiciler !? Rekabet adına güzel yaklaşım sergilemiş olursunuz…

  16
  2
 3. ortak aday cıkarmadıktan sonra bu destek kelimesiyle cok takla atık yorulduk artık baba bir aday aranızdan cıkaramasanız bursaspora aynı yerde sayacaktır ondan eminiz ne destek gördük gecmiş belediya başkanlardan hepsi askıda kaldı biz kendimizi ucurumda bulduk bida da cıkamadık

 4. Bu takımı birilerine cebi dolu diye teslim etmemeliyiz. Cebinin dolu olması tabiki artı puandır ama bu takımın en büyük sorunu finansal şeffaflıkla yönetilmemesidir. Takımda şeffaflaşma şart. BURSİAD ve diğer derneklerimiz şeffaflaşmanın daha yakından takipçisi olmalarını istiyoruz. Daha gür sesle haykırmak gerek bu konuda.

 5. Çare emin adanur.goreceksiniz çıkardıkları adayda bir şey yapamayacak.adam çıkıyor tahtayı açıcam süper lige cikarticam diyor destek olan yok.

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu