BURSİAD “Bursaspor’dan taraf değilseniz bertaraf olacaksınız!”

Bursaspor Yönetim Kurulu Üyesi ve BURSİAD Başkanı Enes Can Demir, düzenlenen basın toplantısında, “Bursaspor geleneklerini kaybetmiş durumda. Bugünden yarına düzeltilecek problemler değil bunlar. Acil planlama yapılması gerekiyor. Camia olarak meselenin ne kadar vahim olduğunu anlamamız lazım. Bu yıl direniş yılı olacak. Az konuşup çok iş yapacağız” dedi.

BURSİAD Üyeleri ile basın mensuplarının yoğun katılım gösterdiği toplantı LifeBursa YouTube kanalından canlı olarak yayınlandı.

Bursaspor Yönetim Kurulu Üyesi ve BURSİAD Başkanı Enes Can Demir, yeşil-beyazlı camianın geleceği ile ilgili açıklamalarda bulundu. Enes Can Demir, şunları söyledi: “Bursaspor yönetim kurulu üyesi olarak değil BURSİAD başkanı olarak konuşuyorum. Artık adımlar atılması gerekiyor. Daha çok sorumluluk alınması gerekiyor. Camia olarak meselenin ne kadar vahim olduğunu anlamamız lazım. Bursaspor’un bir borcu var. Bu borcun bir ay içinde çözüme kavuşturulması lazım gibi düşünüyor. Bunla ilgili elbette mali planlama yapılıyor.”

“SORUMLULUK ALMAYA HAZIRIZ”
Demir 
şöyle devam etti: “Bursaspor geleneklerini kaybetmiş durumda. Bugünden yarına düzeltilecek problemler değil bunlar. Acil planlama yapılması gerekiyor. Bursaspor’un gün kaybetmek gibi bir lüksü yok. Bu sene biz görevimizin başındayız. Bursaspor’un eski günlerine kavuşması için sorumluluk almaya hazırız. Bursaspor camiasının ne kadar büyük bir camia olduğunu herkese göstereceğiz. Acil eylem planı oluşturuyoruz. Bu yılın diriliş yılı olması lazım.”

“SİVİL İNSİYATİFİ OLUŞTURACAĞIZ”
Enes Can Demir
 son olarak, “60 gün sonra planladığımız çok önemli bir organizasyon var. Bursa şehirine belli nedenlerle küsmüş ileri gelenler de olacak. Bu isimlerle görüşüyoruz. Bir yemekte bir araya getirip, belli istişare yapılmasını isteyeceğiz. Biz kaybedilen camia kültürümüzü kazanmak istiyoruz. Sivil insiyatifi oluşturacağız ve tekrar bir araya geleceğiz. Eski günlerimize kavuşacağız. Çok kapsamlı iki projemiz olacak. Bunu şu an için açıklamayız. Artık az konuşup çok iş yapacağız. Sivil insiyatifi oluşturmak için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.


BASIN AÇIKLAMASI ŞU ŞEKİLDE

  Değerli basın mensupları, ilginiz ve katılımınız için hepinize teşekkür ederiz.

  Toplantımıza başlamadan önce camiamızın sevilen isimlerinden Onur Zerey’e Allahtan rahmet, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyoruz.

  Öncelikle bir basın açıklaması yapacağız, sonrasında ise çok fazla vaktinizi almadan varsa sorularınızı yanıtlayıp basın toplantımızı sona erdirme niyetindeyiz.

  Camiamızın tüm fertleri için olduğu gibi bizler için de geçtiğimiz 2 haftanın yoğun bir üzüntü içerisinde geçtiğini belirtmek isteriz. Verilen her türlü mücadeleye ve yapılan her türlü fedakarlığa rağmen Bursasporumuz maalesef TFF 2. Lig’e düşmüş bulunmaktadır. Daha önceki dönemlerde olduğu gibi bu süreçte de BURSİAD olarak sürecin hassasiyetine olan saygımız çerçevesinde hareket edilmiş, kulübümüz menfaatleri doğrultusunda hareket edilmeye azami gayret gösterilmiştir.

Daha önceki dönemlerde BURSİAD olarak  vermiş olduğumuz  demeçlerde ve gerçekleştirmiş olduğumuz basın toplantılarında Bursasporumuzun mali ve sportif olarak bulunmuş olduğu durumdan çıkması için kurtuluşunun camianın tüm fertlerinin kenetlenmesi, mali disiplinin sağlanması, kısa-orta ve uzun vadeli projelerin hayata geçirilmesi, öz kaynak niteliğindeki Vakıf köy’den azami derecede fayda sağlanması gerekliliği defalarca kez ısrarla ifade edilmiştir.

  2021-2022 sezonu başından itibaren yaşanan sıkıntılara ilişkin geçtiğimiz hafta kulübümüz tarafından bir basın toplantısı gerçekleştirilmiştir. Zaman zaman basına yansıyan ve sosyal medyada da gündem olan konulara ilişkin sabırla kulübümüz tarafından mali inceleme ve resmi açıklama yapılması beklenmiştir.

  BURSİAD olarak kurulduğumuzdan günden bugüne kadar olduğu gibi Bursasporumuz menfaatine yapılan her türlü hamlenin yanında ve destekçisi, her türlü yanlışın ise karşısında olduğumuz kamuoyunun malumudur.

Sizlere kısaca BURSİAD yönetimini devraldığımız günden bugüne yaşananlar hakkında bilgi vermek isteriz.

  2020 – 2021 sezonunda kulüp içinde yaşanan sorunlar üzerine 15 Mart 2021 tarihinde sosyal medya üzerinden yapmış olduğumuz açıklamayla genç futbolcularımızın yaşadığı sorunlar  ve kulübümüzün içerisinde bulunduğu mali belirsizliğin çözümlenmesi amacıyla yoğun çaba sarf edilmiş, bu süreçte Bursasporumuza ihtiyaç duyduğu desteğin sağlanması adına girişimlerde bulunulmuş, kamuoyu’nun dikkatinin kulüp içerisindeki sorunlara çekilmesi amacıyla gerekli her türlü açıklama yapılmıştır. Genel Kurul tarihinin açıklanmasından sonra kişilerden bağımsız bir şekilde bu zor günlerde yönetime talip olan tüm başkan adaylarına gerekli her türlü desteği sunacağımıza ilişkin kamuoyu bilgilendirilmiştir.

  5 Haziran 2021 tarihli Genel Kurul’da gerçekleştirmiş olduğumuz konuşmada seçilecek yönetimin futbolcu satışı yapmaksızın transfer tahtasını açması durumunda tüm deplasman sponsorluklarının karşılanacağı ifade edilmiştir. Belirtmiş olduğumuz şart yerine getirilmemiş olmasına karşın BURSİAD, deplasman sponsorluklarını karşılamış ve bunun dışında Bursasporumuza maddi ve manevi olarak elinden gelen her türlü katkıyı sunmaya gayret göstermiştir.

  Mali verilerin şeffaflık içerisinde açıklanmaması üzerine 28 Kasım 2021 tarihinde BURSİAD olarak sosyal medya üzerinden sorduğumuz sorular yanıtsız bırakılmıştır. Mali yapının şeffaf bir biçimde kamuoyuyla paylaşılmaması, kulüp mali verilerinin adeta saklanmaya çalışılmasının sebebinin kulübümüz tarafından geçen hafta gerçekleştirilen basın toplantısında yer alan açıklamalarda rakamlarla da ifade edildiği üzere astronomik maliyetli ve Bursasporumuz aleyhine hükümler içeren futbolcu sözleşmeleri olduğu anlaşılmıştır.

Transfer tahtasını açan eski yönetim Bursasporumuzun, bir kısım genç oyuncuları değerlerinin altında satılmış, çoğu futbolcusunun alacaklarına karşılık sözleşme fesih yetkisine sahip ve mevcut borca milyonlarca Türk lirası borç eklenmiş olarak adeta terk etmiştir. Daha önce tarafımızca ve kulübümüz tarafından detaylıca açıklanan bu hususları tekrarlamak niyetinde değiliz ancak maalesef ki Bursasporumuzun bugün içinde bulunduğu durumun akılla ve izanla açıklanacak bir tarafı bulunmadığı hususu çok açıktır.

  BURSİAD sonraki süreçte inisiyatif alarak kişi, kurum ve kuruluş ayırt etmeksizin şehrimizin ve camiamızın ileri gelen isimleriyle bir çok görüşme gerçekleştirmiş, kulübümüzün içinde bulunduğu kaos ortamından çıkabilmesi ve sezon sonunda ligde kalabilmesi adına camiamızın tüm fertlerini birlik ve beraberlik içerisinde harekete geçirmeye çaba sarf etmiştir. Süreç içerisinde yapılan görüşmelerde maalesef Bursasporumuza bir çok kişi ve kurum tarafından sırt dönüldüğü acı gerçeğine şahit olunmuştur.

  Başta Divan Kurulu Başkanımızın Sayın Galip Sakder olmak üzere Bursaspor camiasının taleplerine sessiz kalmayan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Alinur Aktaş’ın girişimleri ve çabaları sonrasında oluşan mevcut yönetim kurulu bu zorlu süreçte ve kaos ortamında adeta ateşten gömleği giymiştir.  Daha önceki yönetimlerin aksine mevcut yönetim sezon sonuna kadar olan süreci yönetebilmek  adına yaklaşık olarak 40 milyon TL gibi bir meblağı bağış olarak kulübümüze vermiştir. Başta taraftarımız olmak  üzere başarılı olduğumuz yıllarda yakaladığımız heyecan ve birlik beraberlik ile TFF 1. Ligde küme düşme potasında bulunan Bursasporumuz iç saha maçlarında 35.000 taraftarı aşan dolu tribünler önünde büyük bir destekle mücadele etmiş, şehrin Bursaspor aşkının başarıya endeksli olmadığı tüm spor camiasına bir kez daha kanıtlanmıştır.

Tüm bu süreç sonrasında büyük hedeflerle başlanan sezonda en azından ligde kalınması için mücadelemiz son ana kadar sürmüş ancak başta mevcut yönetimin çabası olmak üzere yapılan tüm fedakarlıklara rağmen maalesef Bursasporumuz başarılı olamamıştır.

  Yaklaşık 2 senedir yoğun bir şekilde içerisinde bulunduğumuz bu süreçte üzülerek belirtmek istiyoruz ki; çok kısıtlı bir kesim ve bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar sivil toplum kuruluşu dışında tüm Bursa sessizlik içerisinde tüm olanlara adeta seyirci kalmıştır.

  BURSİAD daha önceki yıllarda olduğu gibi bundan sonra da her türlü şart ve koşulda mücadelesini sürdürmeye devam edecektir. Bursasporumuza katkı sağlayacak her türlü projenin koşulsuz şartsız destekçisi olacaktır. Bursasporumuzun bulunduğu bu sıkıntı günlerden çıkabilmesi  adına  verilecek her türlü savaşta en ön cephede yer almayı sürdürecektir.

Saygılarımızla,

BURSASPORLU SANAYİCİ VE İŞ İNSANLARI DERNEĞİ

29 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Eser yorumuna yanıt olarak

   1- şu 35 bin seyirci kac maçta olmus ? 2- siz toplamda kaç para verdiniz ? Devamlı bos muhabbet..akıla değil paraya ihtiyaç var

   6
   16
  2. @Eser yorumuna yanıt olarak

   ya bunlar ne konusuyor hala kulübün anası sikilmiş tff 2 ye düşmüşüz kırmızı beyaz torbadayız neredeydiniz bugüne kadar aq

   10
   23
 1. MERAK ETMEYİN ARKADASLAR BİZİ BU DURUMDAN AMİGO SELİM VE TAYFASI KURTARACAK BİZİ BU HALE DÜŞÜREN SELİM VE TAYFASİDİR KOSKOCA KLÜBÜN BU HALDE OLMASININ TEK SEBEBİ BUNLARDIR CEBİNDE SİGARA ALMAYA PARASI YOK YÖNETİM BEGENMEZ HOCA BEGENMEZ FUTBOLCU BEGENMEZ SELİM’İN VERDİGİ ZARARI BU KOSKOCA BURSASPOR CAMİASINA BAŞKA KİMSE VEREMEZ SELİM ORTAYA ÜÇLÜ ÇEKTİR TAYFANA

  20
  2
  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Doğru söylüyorsun ama ne yazık ki İbrahim Yazıcı öldüğünden beri Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin arka bahçesi olmuş durumdayız. Üzgünüm, yorumunu da bu yüzden eksiledim.

   7
   3
 2. Abicim artık yeni bi laf bulun yaa. Neymiş, Bursaspordan taraf olmayan bertaraf olacakmış. İyi ki Tayyip Aga bundan 3-5 sene önce bi slogan attı da, hepiniz ona sarılıyonuz. Bi de İmamoğlu’nun Herşey Güzel olacak geyiği vardı. Bi de onu söyleseymişin tam olcakmış be Japon başkan. Yıkıp geçecekmişin salonu.

  6
  4
 3. Sevgili Bursasporlular lütfen camianın saygın insanları Allah aşkına tirbün abilerini amigoları lütfen uzak tutun lütfen sırtlan çakal akbabaları yaklaştırmayın lütfen bu işi profesyönelce plan programa göre yapın

  6
  1
 4. 15 yıl fabrikalarda çalıştım, bizim işçileriniz olarak fabrikalarınıza katkımız ne kadarsa Bursasporada katkımız o oranda kazancımız ölçüsündedir, ama sizin için durum bizimkinden farklı, bir araya geldiğinizde voltranı oluşturabilirsiniz, bunu sözde değil özde yapın, ya bu takım bizim be sayın iş adamlarımız! Locaların hepsini alın, herkez ortaya bişeyler koysun ve takipçisi olun, daha önce 30 dev adamda olduğu gibi ilgisiz kalmayın, yoksa bizim şahsi ne çıkarımız var, bu durumu fırsata çevirebiliriz, burdan taraftara bir iki şey söylemek istiyorum, küfür ve şiddeti bırakın, kendine hakim olamıyacağını düşünen gelmesin, şu kembo ya yapılan o uğursuz tezahüratı bi hatırlayın, öyle gıcık olurdumki, sizene lan elalemin dalga dümeninden, inanın derdim bu takım bu lanet durumlardan dolayı düşer diye, he bunlar itikadi durumlar, öyle herkez bilmez ve inanmaz ama ben inanırım, çok kişinin ahını aldık onada inanırım,tıpkı şampiyon olduğumuzda fair play şampiyonu olduğumuza inandığım gibi..

 5. Bursaspor’un nesi kalmış daha ne kadar batabilir kimse talip değil bakın emin sahip çıkıyor diye düşündük daha da battık. Bundan daha kötüsü kulübü kapatmak olur Allah korusun. Bursaspor’u buradan ayağa kaldıracak adam şampiyonda yapar

 6. Gecen sene aldığınız insiyatifi gördük emin ile el ele kolkola geliyoruz diye geldiğimiz yer ortada bu iş çoluk çocukla olcak is deil

 7. Şovmensiad her yerde maç bağladık diyen siz ,maç sonu Furkan nerde Furkan i getirin bana başkana bunu söyleyebilecek kadar hadsizleşen siz .. aynası iştir kişinin lafa bakılmaz

  5
  3
 8. Herkes bir el atsında yeşil timsahımızı süper lige geri döndürelim… Genç yöneticimizede ve yönetimdeki arkadaşlarına başarılar dilerim… Sanki baskette sezer sezgin başkanın yaptığını futbolda da Enes can demir yapacak gibi hissediyorum…

  4
  2
 9. BURSASPORU soyan ve BURSASPOR üzerinden şehri soyanalra hesap ne zaman sorulursa işte BURSA ve BURSASPOR o zaman hayat buluuur.

 10. Tamam bursasporun menfaati için bireyler yapmayı anlıyorum çabalamalarina da saygı duyuyorum ama bu arkadaş birincisi yonetim kurulu üyesi olup onun dışında niye hareket ediyor 2. Si bunlar bursanin zengin çocukları evet bir dernekler toplanmışlar ama futboldan anlamadıkları cok belli bu ekip emin adanurun en çok arkasında duran ve onu pazarlayan dernekti 3.su Enes Can Demir sayesinde kulübün içine girip transfer yapan Pertev ve alihan barışıci bu Enes Can demirin kancası degilmiydi bursada eger böyle bir ortam sağlanacak sa yada böyle bir birlik beraberlik olacaksa bu sitelere deil büyük bas is adamlarının yapacağı istir kesinlikle artık bursaspor üzerinden reklam işlerini yemiyoruz ama yinede bireyler yapmaya çalıştığınız için saygı duyuyoruz

  2
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu