BURSİAD adımları atıyoruz

Bursasporlu Sanayici ve İş Adamları Derneği (BURSİAD), Bursaspor'a sahip çıkılması için kentin tüm katmanlarına destek olma çağrısında bulundu.

BURSİAD, yeşil-beyazlı camiada yaşanan son gelişmelerle ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Değerli Bursaspor Camiası;

Bursasporumuz bütün sezon üst üste yapılan yönetim hataları sonucunda içinden çıkılamaz bir sürece girmiştir. Sabırla ve dikkatle takip ettiğimiz bu süreçte kulübümüz tarafından resmi olarak bir açıklama yapılması beklenmiş ancak yaşanan gelişmeler neticesinde aşağıdaki açıklamayı camiamızın dikkatine sunmak zorunlu hale gelmiştir.

Bursasporumuz daha önce de belirttiğimiz üzere bir kurtuluş mücadelesi içindedir. Gelinen süreçte tüm sezon boyunca Bursasporumuz 4 adet hoca değiştirmiş, bir kısmı yüksek maliyetli yabancı olmak üzere 17 adet futbolcu transferi gerçekleştirmiş, verilen sözlere rağmen futbolcu maaşlarının büyük bir kısmını ödeyememiş, sezon başında açılan tahta yeniden kapanmış, bütün umudumuz olarak gördüğümüz gençlerimiz tüm camianın hemfikir olduğu üzere değerlerinden düşük bedellere satılmış veya elden kaçırılmış, ait olmadığı bu ligde küme düşme hattına demir atmış şekilde terk edilmeye yüz tutmuştur.

Futbolcularımızdan Taha Altıkardeş, Batuhan Kör ve Kerem Şen Trabzonspor Kulübü’ne toplam 29m-TL ve 3m-TL değerinde olası prim ödemesi karşılığında satılmıştır. Trabzonspor Kulübü söz konusu ödemenin 9m-TL’lik kısmının nakit geri kalan bedelin ise taksitler halinde ödeneceğini belirtmiştir. Söz konusu ödemelerin hiçbir şekilde futbolcu ödemelerine ve kulüp borçlarına sayılmayarak yönetici alacaklarına mahsup edildiği şüphesi uyanmıştır. Bahse konu transfer ücretlerinin ödemesinin yapılması ile evraklarının tesliminin hemen akabinde istifa verilmiş ve bu durum mevcut futbolcularımızın alacaklarına ilişkin ilgili merciilere başvuruların yapılmasına sebebiyet vermiştir. Bursasporumuzun değerlerinin göz göre göre bir bir kaybolmasına seyirci kalmayacağımıza mücadelenin takipçisi olacağımıza söz veriyoruz.

Yapmış olduğumuz araştırmalar ve Divan Kurulu tarafından elde edilen bilgiler doğrultusunda Bursasporumuzun kısa vadede ödemesi zorunlu borçları tahmin edilen miktarın çok daha üzerinde ve çok büyük tehlike arz etmektedir. Bursasporumuz acil olarak belirli bir kaynağın yaratılamaması ihtimalinde tüm futbolcularının ve teknik heyetinin bedelsiz olarak serbest kalması tehlikesiyle karşı karşıyadır.

Bu süreçte sorumluluktan kaçınılması Bursasporumuza yapılacak en büyük ihanet olacaktır. İlk günden bugüne söylediğimiz üzere kişi, kurum ayırt edilmeksizin bir arada hareket edebilmesi adına şehrin ileri gelenlerinin sorumluluk alması zorunlu bir hale gelmiştir. Şehrimizin mülki idare amirleri, belediye başkanları, sanayi ve ticaret odası başkanları, görüş ayırt etmeksizin her türlü siyasi partinin, şehrin ileri gelen insanlarının bu şehrin en önemli değerini ayağa kaldırmak ve camiamızda yeniden birlik beraberliği sağlamak adına ivedilikle harekete geçmesini diliyor ve adımlarımızı buna yönelik attığımızı kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunuyoruz.

54 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

   Aynen kardeşim.busiad bu çağrıyı başkan varken yapsaydınız ama yapmışsınız sizi kınıyorum neler yazarimda neler neler yazarimda yazmıyorum ALLAH A bırakıyorum hepinizi

   1
   4
  2. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

   O bağıran çorbacılar her zaman eğlenip halay çekerler onların derdi bursaspor değil çorbalarıdir ama artık çorba verecek dayılarıda kalmadı vah vah

   1
   4
  3. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

   Ya siz haikaten gercek misiniz. Yönetim mi vardı?? Adamlarîn neler yaptığını yazmış iste BURSIAD niye hala anlamiyorsunuz. Kosulsuzca arkasinda durup hala desteklediginiz yönetim bizi ne hale getirdi. Sevmem ama Ali Ay’ ı mumla arattırdi. Ben anlamiyorum ortada bir basarı yok,plan yok, program yok sadece çıkıp futursuzca yapılan sacma sapan aciklamalar var buna inanıp güvenen binlerce insan var. Yazık ya ne hallere düştük

  4. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

   Hala bu yönetimi savunanların ya aklı yoktur, ya vicdanları satılıktır. Bunları yazmaya yüzünüz kızarmıyorsa ekranın sağındaki puan tablosuna bir bakın belki utanırsınız. Açtık diye övünülen tahta yine kapalı, geçen senenin pırıl pırıl gençlerinden bir tanesi kalmamış, ya peşkeş çekilmiş yada yok pahasına gönderilmiş. Alınan 17 tane futbolculuğu sorgulanan çöp, borç yüzde yüz artmış. Tahtanın kapanmasına bir sürü dosya eklenmiş, futbolcuların hiç birinin parası ödenmemiş. Kulübe gelen paralara yöneticiler tarafından el konulmuş. Hala çocukça yorumlar, Biz Bursasporluyuz ve bunları ilk günden dile getirdik. Biz ilk günden bu yönetimi eleştirirken ve içimiz kan ağlarken siz çok eğleniyordunuz, Çünkü biz gerçek BURSA’lı ve BURSASPOR’luyuz, sizin gibi MUŞ’lu değiliz. Bu kentin değerleri zarar gördüğünde bizim içimiz kan ağlar, çünkü gidecek başka yerimiz, gönül verecek başka sevdamız yok.

  5. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

   Arkadaş hem Bursaspor u birilerinin eline bırakacaksınız hemde çekireceksiniz.Emşnin koyacağı para Levent kızılda yok mu ne ded adam ben gelmem.gelende para koydu ama kurnaz üç futbolcuya paraları topladı.üç futbolcu milli futbolcu bir Enis destan etmiyor.kim bilir alttan kaç para aldı emin.savcılık eminin hesaplarını yakınlarının hesaplarını incelemeli uzun bir süre.

  6. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

   Ya amk zaten bu hale getiren yönetim, kime neyi soruyorsun? Pertev’in kucağına oturanlar, kendi değerlerini taksitle millete peşkeş çekip 2. sınıf yabancılara 3-4 yıllık sözleşme kitleyenlere sorsana eğleniyor mu diye!!!

  7. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

   Yönetim ortada aldı paralarını,futbolculara sezon başından beri para verilmedi bende aynısını yönetirim.Sattı çocukları aldı parasını gitti bu kadar.Sanki herşey çok güzelde.

  8. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

   Arkadaşlar yorumun nesini beğenmiyorsunuz acaba? Yönetimin başarısız olduğu bir gerçek ama istifa için sezon sonunu beklemesi gerektiğini aklı selim herkes biliyordu. Tutturdunuz hemen istifa diye. Alın şimdi çıkın işin içinden. Adam demedi mi ben şuan istifa edersem herkes alacakları için bir yerlere gider daha büyük kaos olur diye? Düşünemiyorsunuz ama ahkam kesiyorsunuz herkese. İmza toplayan Selim bey vardı bir yerlede. Ne oldu acaba. Şuan kime yalvarıyoruz başkan olması milyon liralar bayılması için. Kulübü daha büyük bir kaosa soktuğunuzun farkındasınız değil mi? Bunları söylüyor olmam eski yönetimi desteklediğim anlamına gelmiyor arkadaşlar. Doğrular yanlışlar bir çok şey var. Ama şuan istifa doğru değildi. Tepkiler haklı mı? Sonuna kadar haklı. Ama şu da bir gerçek; biz bu arkadaşlara diğer yönetimlere olduğu kadar sabretmedik. Son 2 yıldır kim geldiyse üzerine ateşten gömleği giyerek başladı bu göreve. Her gelene küfrediyoruz. Her gelen hırsız. Yahu rahmetli başkandan sonra gelen herkes hırsız herkese sövdük. Rahmetliye bile sövdüler ya. Yıllardı onlarca futbolcu, teknik adam, yönetici, başkan değiştirdik. Stadyum bile değiştirdik, ne değişti? Hep geriye doğru gidiyoruz. Sorun kimde? Cevabı çok iyi biliyorsunuz. Sorunun en büyük kaynağı taraftarda. Gelen hiçbir yöneticiye, futbolcuya, hocaya sağlıklı bir ortam sağlayamadık hiç. Burası farklı burası futbol şehri diye diye herkese sövdük. Bizden gidenler yollarına bir şekilde devam ettiler. Biz ne haldeyiz? Biz taraftar olarak kendimizi değiştirmedikçe aynı şeyler tekerrür etmeye devam edecek. Selim bey bi ara başkan bulamayacağız diye yırtınıyordu. Artık susun diyordu. Bu aralar maşallah “sosyal tv” de bülbül gibi şakıyor. Konudan bağımsız çok açık bir şey söyleyeceğim. Bugünden sonra maçlarda protokol tribünü dolarsa bilin ki oraya gelen herkes çıkarcıdır. Kişiler yüzünden kulübe uzak kalan kişilerdir. Siyasilerinden tutun iş adamlarına kadar. Özellikle o kişi. Evet kim olduğunu biliyorsunuz. Bilmem neyin başkanı..

   3
   1
  9. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

   yahu kardeşim, niye eğlenelim ya da sevinelim?
   siz haklı ve mantıklı eleştirileri niye Bursaspor düşmanlığı olarak algılıyorsunuz?
   geldiğimiz noktada tahta yine kapalı işte.
   üstelik, alt yapı dağıtılmış, borçlar katlanmış, itibar sıfırlanmış, marka değeri bitmiş, umutlar tükenmiş, can havliyle ligde kalmaya çalışır vaziyette.
   daha söylenecek çok şey var da dinlemiyorsunuz ki.
   çünkü gözleriniz terazinin ibresinde değil, kefesinde kim oturuyor onda…

  10. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

   150 bin euro için tahtayı açamıyorlar borç 1 milyarı bulmuş lig bitiyor düşme hattındayız siz zevk alıyorsunuz mutlusunuz demek ki bu durumdan

  11. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

   20 ye yakın oyuncu alıp yarım sezonda 4 td değiştirilirken , geliyoz diye alınan oyuncular sürekli kollanıp,neye uğradığını şaşıran alt yapıdaki çocuklar günah keçisi ilan edilirken,yine bu çocukların bazıları bedavaya, bazıları üç otuz paraya satılırken, geçen sezon ki ışıldayan takım yetersiz denilip neredeyse tamamı değiştirilirken,satarken kiralık anlaşması yaptığın iki oyuncu,tahta kapalı diye biletlerini iptal ederken,para bende deyip plansız programsız yapılan menajer itelemesi transferlerle sondan ikinci limana demirlerken, yapılan bu saçma sapan işler yüzünden Bursaspor’un borcu milyarı aşarken,demek ki siz eğleniyordunuz.Noldu eğlenceniz mı bitti?

   23
   3
    1. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

     Lig başlarken bu kadar transfer yapılırmı,bu kulübün parası yok diyen bizim gibi aklı evvellere,bu sene çıkamazsak şöyle ölürüz, böyle biteriz diyodunuz. Sanki üst lige çıkınca borcunu siliyorlar.Altay çıktı,noldu, tahtası kapalı düşüyor.Simdi de kayyum diyosunuz. Ne olacaksa olsun, amatörse amatör,kayyumsa kayyum. Paralı başkan ve onların sevdalıları olmadan da bu kulüp, doğru yönetimle, doğru yapılanma,plan ve program ile hakettiği yere en kısa sürede gelecektir.

     15
     3
     1. @Anti-yorum yorumuna yanıt olarak

      Senin futbol profesörü olduğunu bilmiyoduk yoksa dinlerdik tabi. Diyebileceğin tek şey amatöre düşerse düşsün demek zaten sizin gibilerin yazık utanıyorum sizden

      4
      6
      1. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

       Bence utanma tam tersi ÖRNEK AL.
       para-pul. tahta-transfer. süper lig-play of diyenleri gördük. onlara bakıpta İBRET AL…
       “hem 50 kuruş, hem cam kenarı olsun,, devri kapanalı yıllar oldu.

 1. Allah yardımcımız olsun ama bu sefer gerçekten gidiyoruz beyler…
  Transfer yapmamız lazım ama kulübün başkanı yok hadi diyelim o da sıkıntı değil ama ortada para yok… Yeni gelen adama gel sana 5 milyon vereyim desen ne olacak ki o da biliyor bir peşinat alabilirse alacak geresini alabilecegi bir para yok … Eldeki oyuncularla devam edelim diyelim ne ile kandırıp tutabileceksin yakında onlarda gidecek çünkü onlara ödeme yapabileceğin bir para yok… Hadi gittiler alt yapı ile oynayalım diyelim ama orada oynayabilecek bütün adamlar gitti hiçbiri yok…
  Bursiad açıklama yapmış ama kaç senedir malum durumda bize sahip çıkabilecek bir baba yiğit bu şehirde o da yok…

  84
  4
  1. @tu_navy1645 yorumuna yanıt olarak

   BURSİAD ancak açıklama yapar zaten başka bir şey yok . Dostlar alışverişte görsün . Kuru gürültü . Geçen Haziran kongresinde doğru düzgün bir aday çıkarıp taşın altına elimizi koyalım diyen olmadı . Ancak KURU SIKI atmak .

  2. @tu_navy1645 yorumuna yanıt olarak

   Dostlar yapılacak tek birşey var artık bir tane akil insan cikicak öyle TV den internet ten değil gerekirse kapı kapı gezilecek ve kim ne kadar verebilirse 50 100 200 yada daha fazla bu şehir komple bu takımı ayağa kaldıracak. Ben corbacilar hariç kimse kaçmaz diye düşünüyorum. Şöyle bi etrafiniza sorun aldığınız cevaplar gs Fb bjk ts taraftarı farketmez 100 lira veririz ya nolcak şehrin takımı kurtulsun olacaktır

  3. @tu_navy1645 yorumuna yanıt olarak

   Yahu madem bursaspor o kadar umurunuzdaydı geçen seneki seçimlerde aday çıkaraydınız o zaman. Bugün teneke bağlanıp giden adam seçimi ezici çoğunlukla kazandı. Kongre olduğunda aday çıkarma ondan sonra da vay efendim niye bu durumdayız?.

  1. @harbici yorumuna yanıt olarak

   Aynen öyle kardeşim hep reklam hep boş vaat emin adanur’a kızıyorum ama bu busiad eminden de beter hep tıraş eee boşuna dememişler”zenginin parası da canıda tatlıdır” diye

  2. @harbici yorumuna yanıt olarak

   Hadi bakalım selim arkadaş koy bakalım paraları ortaya. Koyamazsınız nankör taraftarlar istifa diye bağıran taraftarlar hadi nerde başkan adayınız yok aklı olan aday olmaz.ALLAH ………….versin mahvettiniz kulubü

  3. @harbici yorumuna yanıt olarak

   Aynen öyle madem sanayicisiniz alin iki tane topcu da gorelim. 150 bin euro yuzunden tahta kapalı. 150 bin euro veremiyorsanız sanayiciyim diye gezinmeyin ortada.

  4. @harbici yorumuna yanıt olarak

   KARDEŞİM, adamlar adanur lehınde yazınca kabul ediliyor, bursaspor aleyhında yazılınca yine kabul ediyor, bunlar düşman mıdır.. adanur bursayı kandırdı, gitti, adama övgü düzmekteler. sahtekarlar baş tacı olmuş… çok yazık….

  1. @KaraMustafa yorumuna yanıt olarak

   O zaman kendileri belirlesin bi tane güvendikleri başkan adayı ve başkan olsun resmi olarak takip edilsin..mesele başka her zaman dediğim gibi
   “Zenginin parası da canıda tatlıdır”.

 2. İyi de… bu yazıyı bende yazardım. Sonuç ne ? Bir başlangıç yaparak 100- 200 Milyon TL destek yapabilseydiniz arkasının gelmesi için her türlü girişimi yapmaya kendinizde bie hak görürdünüz.. Kısacası laflarınız her Bursaspor taraftarının hislerini yansıtıyor, fakat elde var sıfır…. yapılmış olması için yapılan bir davranış şeklinde görülüyor ( şu anda)

 3. Haydi sn Divan kurulu üyeleri haydi amigo selim göreve, artık başkan mi olursunuz yada BBB aktaş ı mı gizli başkan yaparsınız, top sizde

 4. Yorumları anlamak mümkün değil , hangi kafadasınız veledin biri geldi play station oynar gibi kulüp yönetmeye kalktı sıçtı sıvadı! O 40 milyonu bırakacak kaldı ki eğer bu kadar kolaysa herşey bitmiş demektir kapatın kulübü gitsin başta Altepe olmak üzere arkasından gelen tüm başkanların ( KAMAT HARİÇ) allah belasını versin!

 5. Ya bırakın traşı böyle açıklama yapana kadar kendi içinizde 5.10 milyon Euro toplayıp kulübe bağışlasanız o zaman size deriz helal olsun diye. Bursiadsiniz o parayida toplayamiyorsaniz kapatın o derneği.

 6. Çorbacı Selim halledecek bu işleri eğer halledemezse bu takıma bugüne kadar yapılmış en büyük kötülüğü yapmış olur

 7. Bursiad açıklama yapacağına icraat yapmalı, bir başkan adayı çıkarıp yönetime talip olmalı, sonrada o bahsettiğiniz şehrin ileri gelenlerini tek tek ziyaret edip kaynak oluşturmalı, açıklama biz bu işe talibiz demekle olur, boş açıklama yapmakla değil.

 8. Sanki hep bir mucize bekledim.
  Bir yol bulunur düzlüğe çıkarız, biz büyük bir camiayız bu rüyadan da uyanacağız diye umutlu oldum.

  Şu an ilk defa son derece karamsarım.
  Bursaspor efsanesi bitiyor mu?

 9. Şu şehirde binlerce milyoner var.. ulan hepsi 100 bin lira verse takımın bütün borcu biter..100 bin lira çoğu işadamının 1 haftalık kazancı bile deği Bursa’da..ama hepsi kaçıyor bizden..sorun ise tamamen bizde..her gelen yeni başkana ana avrat küfür ediyoruz ikinci günden..problemi taraftar kendisinde aramalı..özellikle gazla çalişan ve siyasilerin yönlendirmesiyle hareket eden tayfayi staddan silmeliyiz..

 10. insanlar bir işin sonunu düşünmeden veya bir işin sonunda doğabilecek sonuçlara önlem almadan yanlızca kendi menfeatları için hareket ederse böyle sonuçlarla karşılaşırız ,ben şahsen yönetimi tehtit eden divan kurulu başkanını şimdi göreve davet ediyorum haydi mağdem bursasporlusunuz ki ben şahsen inanmıyorum utandırın bizleri özür diliyelim bu bataktan kurtarın bursasporu

 11. BURSİAD dışında el ile tutulur destek veren çıkmadı bu sezon dilerim ki BURSİAD adam akıllı bir lider çıkarır adamlar gönülden bağlı olduklarını her seferinde gösteriyorlar.

 12. Bitane delikanlı adam yokmu masaya yumruğunu vuracak yok ise defterlerin incelenmesi için acilen devlet memurları kulübün içine girip önlem alınmalı mali polis, maliye, kayyum, ne ise hangisi ise veya topluca yoksa koskoca çınar devrilmek üzere.

 13. Bursiad açıklaman yerinde harekete geç divan kurulu harekete geçsin genel kurul yapılsın toparlayıcı biri başkan olsun kentin ileri geleni olur siyasi si iş adamı her neferi destek olmalı olacağız da lafla değil icraatla harekete geçin önce adanur yönetimi ayıklanmalı sonrasında işimiz tufan olsa da bu yılı bir şekilde düşmeden kapatmamız lazım umarız alt lig amatöre kadar giden bir süreç olmaz bu şehirde topçu da eksik olmaz 2-3 yıla toparlanırız ciddi radikal hatalar yapmazsak cukkacı yönetimler seçmezsek amatör ruhuyla çalışacak profesyoneller bulabilirsek tekrar hak ettiğimiz yere çıkmamız için hiçbir sebep yok.

 14. YÖNETİM İSTİFAAA diyenler hani neredesiniz? Başkan aday ya da adaylarınız nerede? Pirinç ararken, bulgurdan da oldunuz. Parasını, zamanını harcayan insanlara atıp tutuyordunuz haydi çıkın meydana ödeyin borçları, acın tahtayı. Yapın en az 3 transferi!

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu