Bursa’ya yerleşeceğim

Bursaspor’un tecrübeli file bekçisi Mert Günok, Belek kampında Olay Spor’un sorularını yanıtladı. Ligin ilk yarısında kötü dönemler geçirdiklerini ifade eden Mert, “İlk yarı hayal kırıklığı oldu. Sezon başındaki ilk 3 mağlubiyet bizi etkiledi. Futbolcular olarak demoralize olduk. Bu durumu düzeltmek gerekiyor. Bu kampta her şey çok olumlu. Bu durum saha sonuçlarına da yansıyacaktır. Elimizden gelenin daha fazlasını yapmak istiyoruz. Bu işin şakası kalmadı” diye konuştu.

    

ÖNEMLİ OLAN TAKIM OYUNU

Bursaspor’un isim olarak kaliteli futbolculara sahip olduğunu belirten tecrübeli eldiven, “Kağıt üzerinde kaliteli bir kadromuz var. Diğer takımlara göre farklıyız. Ancak bireysellik fazla bir şey kazandırmıyor. 1-2 maç kurtarıyor o kadar. Önemli olan takım oyunu. Bizim ikinci yarı da bunu sağlamamız gerekiyor. Göze hoş gelen futbol oynamak ve iyi sonuçlar almalıyız. Tek eksik takım olma konusunda. Bu kampta takım olma yolunda ilerliyoruz” dedi.  

TARAFTAR MÜCADELE BEKLİYOR

Taraftara mesaj da veren Mert Günok, “Taraftarın üzerimizde inanılmaz bir etkisi var. Bizim beklentilere cevap vermemiz gerekiyor. Yeni statla birlikte her şeyin daha güzel olacağına inanıyorum. İlk yarı geçmişte kaldı artık. Geçmişi konuşmak yersiz. Birbirimize destek olarak bugünleri aşacağız. Taraftar sahada mücadele görmek istiyor. Bunu gösterirsek onlar arkamızda zaten olacaktır. Olumsuz bir durum yok şuan takımda. İyi ve güzel günler bizleri bekliyor” diye konuştu.

Kaynaşmaya başladık!

Kamp döneminin çok iyi geçtiğini belirten Mert, “Çalışmalar yoğun geçiyor. Kaleciler olarak da böyle. Güzel bir ortam var burada. Oyuncular olarak da hissediyoruz bunu. Türkler ve yabancılar artık tamamen kaynaşmaya başladı. İdmanlar da daha sert ve çekişmeli geçiyor. Bunlar bizim için oldukça artı gelişmeler” dedi.

Daha fazlasını vermeliyim

Kendi performansı hakkında da değerlendirmelerde bulunan Mert, “Bir bütün olan takımda oyuncu kendini daha fazla gösterebiliyor. Ben daha fazlasını verebileceğini düşünüyorum. Yakın zamanda evliliğim oldu. İşler benim için daha çok rayına oturacak. Takımım için daha fazlasını yapmalıyım. Bunun için de çok çalışıyorum” dedi. 

Harun çok iyi bir arkadaş

“Harun’la Milli takımdan bu yana tanışıyoruz. Harun karakterli bir insan ve benim arkadaşım. Okan Koçuk’ta aynı şekilde. Diyaloğumuz çok iyi. Sevimsiz bir ortamda çalışmakta oyuncuyu etkiler. Ancak biz de böyle bir şey yok. Birbirimize destek oluyoruz. Bu arkadaşlığımız hep böyle devam edecek” 

Bursa’ya yerleşeceğim

“Her şeyde bir hayır olduğuna inanan biriyim. İnsan kaderini kendi çiziyor. Daha önce oynamak istediğimi belirmiştim. Benim hedefim her zaman Avrupa oldu. Futbol yaşantım bitine kadar bu devam edecek. Ancak Bursaspor’da çok mutluyum. Bursa şehrinde yaşamaktan dolayı da çok memnunum. Eşimle Bursa’dan ev almayı düşünüyoruz. Futboldan sonra da burada yaşamak planlarımız arasında. İstanbul’un yoğunluğu beni hep rahatsız etmiştir. Bursa çok güzel bir şehir. Çok hoşuma gitti. Bursaspor’da olmaktan ve Bursa’da yaşamaktan bize büyük keyif veriyor.”

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu