Bursaspor’un yeni menajeri Atılgan oldu

Filenin eski sultanlarından Mesude Atılgan uzun bir aranın ardından voleybola menajer olarak dönüş yaptı. Eski Milli voleybolcu Bursaspor ile menajer olarak anlaştı.

Kariyeri boyunca üst düzey voleybol oynayan Mesude Atılgan, Filenin Sultanları ile Avrupa İkincisi olan kadroda yer aldı.

Mesude Atılgan kimdir?

10 yaşında Bursa D.S.İ Nilüferspor Kulübü‘nde voleybola başlayan 1976 doğumlu Mesude Kuyan voleybola tam 19 yıl hizmet etti ama çok sevdiği voleybolu sakatlık yüzünden erken bırakmak zorunda kaldı.

1986-1993 yıllan arasında Bursa D.S.İ Nilüferspor’da forma giyen başarılı oyuncu o tarihten sonra hep büyük takımlarının formasını giydi. 1993 yılında Eczacıbaşı‘na transfer olan ve adından bahsettiren Mesude, 1998 sezonunda Vakıfbank Güneş Sigorta kadrosuna dahil oldu. 3 yıl burada forma giydi. 2001 yılında tekrar Eczacıbaşı‘na dönen Mesude, voleybolu şanssız bir sakatlık sonucu bırakmak zorunda kaldı.

13 yıl A takım olmak üzere toplam 19 yıl faal olarak voleybol oynayan Mesude Kuyan, voleybolu bıraktıktan sonra kısa bir süre Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımı yardımcı antrenörü olan Kamil Söz ile birlikte Soyak Yenişehir‘de voleybol okulu organizasyonunu yaptı.

Daha sonra hamile olduğunu öğrenen Mesude, spor okuluna ara verdi ve ikiz bebeklerini büyüttü.

MESUDE KUYAN’IN BAŞARILARI

Kulüp:
  • Türkiye Voleybol 1. Lig Şampiyonluğu
  • 5 Türkiye Voleybol 1. Lig Finali (2.lik)
  • 5 Türkiye Kupası Şampiyonluğu
  • 3 Vakıfbank Güneş Sigorta

Konfederasyon Kupası 3.lüğü Eczacıbaşı Şampiyonlar Ligi Final Four 2002 4.lük Eczacı başı Top Teams Cup 2005 3.lük

Milli Takım
  • 1993 Akdeniz Oyunları 2.lik
  • 1997 Akdeniz Oyunları 2.lik
  • 2001 Avrupa Şampiyonası 2.lik 2003

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu