Bursaspor’un yeni Başkanı Ömer Furkan Banaz

Bursaspor Kulübü'nün 57. Olağanüstü Genel Kurul'u Tofaş Spor Salonu'nda 490 genel kurul üyesinin katılımıyla gerçekleşti.

Kongrede tek aday olması nedeniyle oylamanın açık oylama ile yapılıp yapılmayacağı Divan Kurulu tarafından oylamaya sunuldu. Oybirliği ile kabul edildi. Genel Kurul Geçici Divan Başkanı İlhan Parseker, tek Başkan Adayı Ömer Furkan Banaz ve yönetim kurulu listesini üyelere tek tek okudu. Daha sonra açık oylamaya geçildi. Ömer Furkan Banaz oy çokluğu ile Bursaspor Kulübü Başkanlığına seçildi.

Bursaspor Kulübü’nün yeni başkanı Ömer Furkan Banaz yaptığı konuşmada, ‘‘Önce selam eder sonra kelam ederim. Efsanelerle yoğrulmuş bu şehri kuranları selamlarım. Nice badirelere göğüs gerenleri selamlarım. Şampiyonluk görmeden yitirdiğimiz nice canlara hem selam hem rahmet olsun.
Öncelikle genel kurulumuzun camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Rengini Bursa Ovası’nın yeşili ve Uludağ’ın beyazından alarak kuruldu bu kulüp. 5 ayrı spor kulübünün birlikteliğinden doğan güçtür Bursaspor. Aramızda bu başarılara şahit olan başarısızlıklarda uykuları kaçan büyüklerimiz var.
Birçok insanın emeği var bu kulüpte. Ben bu vesileyle ilk günden bugüne kulübümüze emeği geçen herkese şükran sunuyorum. Bursa emanettir. Bize değil bizde emanettir. Tüm takımların bir yanılgısı var geçmişle övünmek. Farklı kulüp organizasyonlarında ve Avrupa’da çeşitli başarılara imza attık. Önemli olan geçmişten ders alıp yarınları inşa etmektir. Kulübümüzün içinde bulunduğu açmaz ortadadır. Dört yılda dört başkan değiştirdik. Bursaspor içinde bulunduğu durumu hak etmemektedir. Genç bir ekibiz. Dolayısıyla içimizde umutla bakanlar olduğu kadar bizlere tereddütle bakanlar da var. Tüm inisiyatif ve imkanlarımı kullanarak kulübümüzün marka değerimi arttıracağım. Bizim öncelikle hedefimiz mali dengeyi sağlamak olacak. Camiamızın yüzümü güldürmek istiyoruz. Türk spor camiasına tekrardan güven vermek istiyoruz. Bunu gerçekleştirmek yalnızca yönetimle çözülecek bir durum değil. Bu zorlu süreçte her kesime ve herkese sorumluluklar düşüyor. Bizim bu süreçte sahadaki oyuncularımızdan tutun da kapıdaki güvenlik görevlimize kadar herkese ihtiyacımız var . Bir ve beraber olmalıyız. Bursaspor sevdalıları olarak toparlanmaya ihtiyacımız var. Düştüğümüz yerden kalkmaya tekrardan toparlanmaya ihtiyacımız var. Kazanılan güven ortamını seçildiğimiz ilk günden itibaren her kesim hissedecek. İnşallah ben ve yönetim kurulum var gücümüzde büyük bir dikkatle çalışacağız. Başta BB Başkanımız Alinur Aktaş olmak üzere bizlerden desteklerini esirgemeyen tüm herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. Türkiye sevdamız Bursaspor aşkımız diyenlerle yola devam edeceğiz
.” dedi.

Olağanüstü Genel Kurula katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da açıklamalarda bulundu. Aktaş, ”Ben Bursasporluyum. Çocukken bu işe ağlayacak kadar Bursasporluyum. Bu şehir her sene 45-50 bin büyüyor. Bu şehrin altyapısı da sanayisi de her şeyiyle çok büyük adımlar gerektiriyor. Bu şehir beni bu işleri yoluna koymam için seçti. Lakin benim pozisyonum ne olursa olsun ben Bursasporluyum. Bu memlekette hürriyet var. Ben tüm takımlara saygı duymak zorundayım. Bursaspor bağış alamıyor şu an. Bursaspor 3-4 haftadır yönetimsiz bir şekilde sahaya çıkmaya çalışıyor. Beni arayanlar oldu. Hiç tahmin etmediğim insanlar aradı. Ağlayanlar oldu. Bir muhtarlar toplantımız vardı. Altmışlı yaşlarda bir abimiz biz bir şey istemiyoruz yalnızca Bursaspor’u yalnız bırakma dedi. Biz hala düşme hattındayız. Bazı takviyeler yapılmalı. Transfer tahtası için. Ama mevcut yönetim yoktu. Yaklaşık 60 yıllık mazisi olan bir kulüp için bu durumlar çok üzücü. Transfer tahtasının rakamına 3 milyon diyorlar. Öyle bir şey yok. Belirli imkanlarımızı kullandık. Bazı yerlere telefonlar açtık. Sonraki sürecimiz yönetim kurulu oluşturmaktı. Ben Bursaspor’u yönetmeyeceğim. Ben Bursaspor’a katkı vermeye çalışacağım. Bu kongremizin ve yeni yönetimimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Ömer Furkan Banaz’ın Yönetim Kurulu Listesi

Ömer Furkan Banaz, Talha Temurhan, Mehmet Zahit Yanar, Sinan Topuk, Enes Can Demir, Ramazan Çetin Kaya, Onur Özen, Ali Karaca, Mustafa Kuzu, Rıdvan Gültekin, Ahmet Güngör, Selim Yolgeçen, Metin Alp

Yönetim Kurulu Yedek Listesi

Şaban Serbest, Mustafa Ermiş, Ersel İkiyıldız, Emre Planalı, Semih Şevik, Sezayi Çelik

Disiplin Kurulu Listesi

Volkan Aksu, Umut Önel, Yıldırım Hacıoğlu

Denetim Kurulu Listesi

Ali Nazım Tekelioğlu, Onur Dağlı, İbrahim Hoşgül

TFF Delege Kurulu Listesi

Emre Şankaya, Abdülkerim Demir, Yunus Tan, Mert Uz

42 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Fotoğrafta Alinur amcanız eksik. Hadi kutlama yapın siyasetspor hayırlı olsun. Teksas kına yakarsın artık istediğiniz oldu. Planlı şekilde bursasporu buralara getirdiniz. Ali ay dedenize laf edemediniz, erkan amcanıza laf edemediniz bakalım yeni “kukla” başkana laf edecek misiniz…

  92
  109
  1. @Koris yorumuna yanıt olarak

   Aynen dediğin gibi mevzu ama tribünler çok seviyor belediyeyi devamlı ona yanlıyorlar. Kulübü bu hale akp yandaşlığı getirdi. Şimdi yine aynı hikaye bakalım bu sefer ne olacak. Bu işin sonu belediyespor olur gözüküyor. Bunları deyince de sanıyorlar ki mesele parti muhabbeti. Gerçek şu ki benim önceliğim Bursaspor ama çoğu taraftarın önceliği akp sonra Bursaspor sıkıntı da bu zaten.

   5
   1
  2. @Koris yorumuna yanıt olarak

   Bİ BİTMEDİNİZ BE DÜŞÜN ARTIK BURSASPORUN YAKASINDAN DEEF OLUP GİDİN EKİP LİDERİNİZLE BERABER GÖLGE ETMEYİN ARTIK YETER.

   7
   4
  3. @Koris yorumuna yanıt olarak

   YEMİN EDİYORUM BU SİTEDE BU YÖNETİM BAŞARILI OLURSA KAHRINDAN OTURUP AĞLAYACAK SAHTE BURSAPORLU O KADAR ÇOK İDEOLOJİK SİYASİ KÖR VAR Kİ.FOSİL OLACAKSINIZ İNŞALLAH

   9
   6
  4. @Koris yorumuna yanıt olarak

   Bir güruh var iyi kötü doğru yanlış eksik fazla kim gelirse gelsin eleştiren. Sadece eleştiren. Sadece köstek. Sen şimdi bu yorumunla siyasi fikir belirtmedin demi? Düşğn kardeşim şu takımın yakasından düşün. Tek bildiğiniz eleştirmek. Yahu takımın kulübün durumu ortada asamlar iyi kötü aday olmuş ve kazanmış. Yok akpartili yok pokpartili yokocuymuş yok bucuymuş. Yemin ederim şu barcelona, bayern taraftarı kafasında yaşamanızdan bıktık usandık artık. Sanırsın milyar dolarlık avrupa kulübü de başkan beğenmiyor yönetim beğenmiyor. Ne olduysa şampiyonluktan sonra oldu işte böyle bir güruh türedi. Herşeyi eleştiriyorlar. Tek yaptıkları da bu. Yıldık vallaha yıldık takımdan taraftarlıktan soğuduk artık.

   47
   24
   1. @Omer Bisiren yorumuna yanıt olarak

    O GÜRÜH İŞTE ASIL BURSASPORU KENDİ KAFA VE SİYASİ YAPISINA BASAMAK YAPIP KULLANAN ONLAR İÇİN BURSASPOR ARAÇTIR AMAÇ ASLA OLMAMIŞTIR.KÖKÜNE KİBRİT SUYU

    5
    1
    1. @bursaspor1963 yorumuna yanıt olarak

     Yav kardesim ben bunu defalarca yazdim,adanur elbetteki akpli,onun muhalif gibi lanse edilmesinin sebebi cikar catismasi hepsi bu,yoksa bu devirde kendinden olmayana mutahitlik yaptirirlarmi,yami yonetimsel acidan degisen birsey yok.

     16
     13
  5. @Koris yorumuna yanıt olarak

   Unutmadan söyleyeyim siyasetle yükselen siyasetle düşer. Osmanlısporun durumuna bakın örnek alın. Melih gökçek tarafından senelerce para yardımı yapıldı avrupa liginde oynadı şuan nerde haberiniz var mı? Seneye akp gidince bu takıma ne olacak hiç düşündünüz mü ? Neyse şimdi satılmışlar gelip eksiler beni hadi Allaha emanet

   57
   52
   1. @Koris yorumuna yanıt olarak

    O olay başka kardeşim Osmanlısporla Bursaspor’un durumunu kıyaslama bile yanlış oradaki amaç Ankaragücünü tek takım yapıp başarılarla dolu bir takım haline getirmekti ama orada da Cemal Aydın diye bir güruh vardı olayları başka yollara taşıdı mahkemeler ipotekler şikayetler neyse sonuçta Ankaraspor oldu Osmanlıspor ama oda olmadı Gökçek ailesi desteğini çektikten sonra kayboldu gitti Osmanlıspor(Ankaraspor)

   2. @Koris yorumuna yanıt olarak

    Ankarasporun kurucusu zaten Melih Gökçek idi. Kendi takımına destek olması gayet normal. Normal olmayan… Senin gibi, Koskoca Şampiyon Bursamı, Belediye takımlarıyla kıyaslama. Evet şimdi halimiz Yaman ama gerçek Bursasporlular asla pes etmez ve ümit kesmez. Senin gibiler zaten İstanbul gönüllü olup, arada bir Bursaya bakan tipler. Kendinize gelin. Bu takımı yedirmeyiz sizin gibi Ruhsuzlar.

    1
    1
   3. @Koris yorumuna yanıt olarak

    Sen önce adam ol AKP MHP veya başka bir parti olmuş önemli değil bursaspor bir alt lige düşmesin diye burda takıma kim sahip çıkıyorsa saygı duyman lazım senin gibi 3 tane teneke ortalığı karıştırıyor karıdan farkınız yok…

    3
    1
   4. @Koris yorumuna yanıt olarak

    yahu kardeşim, hamamböceği misali aydınlıktan neden bu kadar çok korkuyor, güzelliklerden neden rahatsız oluyorsun?
    kulübün 5 kuruş olmaz. bütün birimleri tıkır, tıkır çalışır, takım önüne gelene vurur. ligin zirvesinde oturur o zaman ben de nerden çıktı bu siyaset! der yorumunu anlarım.
    ama öyle değil ki. emin adanurun kulübü getirdiği yer ortada. belediye devreye girmese bir adım ötesi bırak küme düşmeyi ”kapıya kilit!”
    Valla ben olsam, nasılsa istemeyeceksiniz. size eminler müstahak. ne haliniz varsa görün der hiç bu işlere girmezdim.
    ama seçilmiş ve sorumlu biri olarak bld. bşk. nı bunları benim söylediğim rahatlıkta söyleyemiyor.
    çünkü yumurta küfesi benim değil onun sırtında.
    keşke kulüp kendi ayakları üzerinde durabilse de, belediye bu işlere hiç girmese. buraya ayıracağı kaynakları Bursalıların refahına harcasa.
    son olarak ben belediyenin çok da gönüllü olduğunu düşünmüyorum. kötünün kötüsü yönetimler onları kulübün içine adeta itiyor. ya da başka bir ifade ile kulüp onları adeta kendine çekiyor.

 2. Sayın alinur aktaş büyük bursasporluyum demiş. Tamam kabul edelim bunu. Kafama takılan şey şu. Madem böyle bursasporluydunuz, adanur varken nerdeydiniz. Onlar gidince çöktünüz ki.
  Taraftar hariç kimse büyük bursasporlu değildir. Kalan hepsi çıkarcı. Bu böyle biline

  27
  25
 3. Ya adamlar el atmadan önce olaya neredeler diye laf söylerler adamlar gelir bataklıktan alır kulübü sahipsiz bırakmaz tahtayı açar her türlü yardımı yapar niye siyasete bulaştık. Bunlar her duruma bir kılıf bulur vasıfsızdır çünkü alayı bakın işinize

  16
  7
 4. Emin adanur seçildiğinde de bu işin sonu felaket demistim ve yazın bir kenera demistim…şimdi de aynısını söylüyorum.. yine felaket ..yazın bir kenara

 5. Furkan başkan seni Allah gönderdi. Birlik beraberliği tekrar sağlayacağına inanıyorum. Herşeye muhalif ite köpeğe aldırmadan yola devam. Yıkım ittifakı PKK’lı ve fetöcü itlere aldırış etmeyin. Bu ülke onlara bırakılamaz.

  2
  9
 6. Bursaspor Kulübü Derneği ‘nin seçme ve seçilme iradesi kalmamış, Bilinen geçmiş kötü idarelerle ( bozuk sistem de kötü idareler doğurduğu için ) Dernek , fiilen iflas etmiş, yönetimi belirleyen üyeler-kongre değil artık bir siyasi parti adına B.şehir Belediye başkanı olmuş . Diğer kulüpler de çok farklı değil gerçi. Böyle bir ortamda, “Futbol Kulübü olursa- şirketleşirse arma elden gider” demenin ne derecede doğru bir yaklaşım olduğu soru işareti ? Kişisel fikrim hiç bir şey elden gitmez, Belki bu anlamda kulübün namusu kurtulur . Barcelona, City ve dünyanın % 90 başarılı kulüplerinin diğerlerinin taraftarları kulübü şirket yönettiği için utanç içinde değiller hepsi bize her bakımdan %Bin fark atarlar. Armaları da göklerde. Neden mi ? Dernek denen bitik sistemde bu iş artık yürümüyor gitmiyor, kala kala Belediyeye kalınır işte böyle. Yöneticisini seçemeyen bir derneğe kim saygı duyar ?. sevgiler.

 7. BURADA 5-6 TANE HIRSIZ EMİNİN MAAŞLI TAM YALAMALI TROLLERİ VAR HALA UTANMADAN BURSASPOR ÜZERİNDEN SİYASET YAPMAYA ÇALIŞIYORLAR KİM OLDUKLARI BELLİİSME GEREK YOK BU SİTEDE BUNLARA GÖZ YUMUYOR.KÖKÜNÜZE KİBRİT SUYU

  1
  4
 8. YAZIN YAZIN. 12 HAFTA DAHA YAZIN
  GECIN KLAVYENIN BASINA SIYASETMI YAPCANIZ NE YAPACAKSANIZ YAPIN
  CUNKU ONUMUZDEKI SENE YAZAVAK BISEY BULAMAYACAKSINIZ

 9. Takım 3. Lige düşecek neredeyse siz halla siyaset muhabetleri yapıyorsunuz bursasporu zerre kadar düşündüğünüzü sanmıyorum o akp li bu chp li ne alaka bursaspor taraftarları tek partilide bizimi haberimiz yok köstek olmayı bırakında bursaspora faydası dokunacak herkese sahip çıkalım

  1
  2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu