Bursaspor’un yaşaması sizin elinizde!

Olay Medya Spor Yazarı Erdal Akçay'ın köşe yazısıdır.

Cumartesi günü son yıllarda görmeye hasret kaldığımız olağanüstü kongreye tanıklık ettik. Elverişsiz hava şartları nedeniyle Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 800 kişilik salonda yapılan olağanüstü kongreye katılım olağanüstüydü…

Recep Günay ve arkadaşları koltuğu bırakmamakta ısrar edip yeşil beyazlı kulübe öylesine büyük zarar verdi ki efsane kaptanlardan Sinan Bür ve eski yöneticilerden Raşit Barışıcı’nın aday olduğu kongreye üyelerin katılımı yoğun oldu. Salon kapasitesinin iki katı insanın geldiği kongre beklenildiği gibi Sinan Bür’ün açık ara üstünlüğüyle sona erdi. Rahmetli Orhan Özselek’ten sonra Bursaspor’da forma giyip başkanlık görevine seçilen Sinan Bür, 60 yılını geride bırakan Koca Çınar’ı eski günlerine döndürmek için bugünden itibaren eski futbolculardan oluşan ekibiyle birlikte kolları sıvayacak.

Son yıllarda şehirde kaybolmaya yüz tutmuş Bursasporluluk ruhunu geri getirmek için öncelikle güven ortamı oluşturulması şart. Bunu yapacak ehil bir yönetim var artık. Sinan Başkan Bursa kenti ile Bursaspor’u yeniden barıştırıp etle tırnak olduğunu her kesime hatırlatacak girişimleri en kısa sürede yapacaktır.

Süper Lig’de şampiyon olarak bu kente çok büyük onur yaşatan Bursaspor’un tekrar eski güzel günlerine dönebilmesi için topyekun harekete geçme zamanı…

Bir taraftan kulübün yerle bir olmuş itibarı tekrar kazandırılırken, diğer taraftan 2.Lig’de düşme hattına gömülen Bursaspor’un kurtuluşu için de bugün göreve başlaması beklenen Teknik Direktör Ümit Şengül ile futbolculara büyük görev düşecek. Karacabey karşısında yine kötü bir sınav veren Murat Sözkesen ne yazık ki göreve hayal kırıklığıyla bırakıyor. Bu takım 10 maçtır nasıl galip gelemez? Maçın ikinci yarısında iki değişiklikle işlerin nasıl değişebildiğini gördük. Bursaspor eğer doğru dokunuşlar yapılabilirse gencecik çocuklarla da ligde kalmayı başarabilir. Ancak önce buna inanmak gerek.

Son sözümüz de taraftara olsun… Tarihin en zor günlerini geçiren bu kulübün yaşaması sizin elinizde. Kongrede üzerinize düşeni fazlasıyla yaptınız. Şimdi sıra ilk seyircili maçtan itibaren tribünleri doldurup Bursaspor’a koşulsuz destek vermekte.

10 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Kongre esnasında herşey ortaya çıktı.
  Sanki çocuk bahçesi, gelen bağırıyor giden bağırıyor.
  Hiç düzen falan kalmamış, halimiz korkunç şekilde ilerliyor .
  Rezaletin kralı olmuşuz. Millet ağzıyla değil başka yeriyle güler bizlere.
  Utanç verici insanlar ele geçirmiş kulübü!

  31
  1
 2. şu yazıyı yazan olay gazetesici arkadaş sende hiç utanma yokmu ali ayı akladınız iki lafı doğru düzgün konuşamayan sinan bürü göreve getirdiniz şimdide allayıp pullayıp millete kakalamaya çalışıyorsun evet sinan bür bursaspor kaptanlığını yapmıştır ama her bursaspor kaptanlığını yapanıda başkan yapamayız bu adam ne vaad etti tahtamı açılacak hayır borçlarmı kapanacak hayır vakıfköyde bilmediğimiz 3 .4 yetenekli topçu vardıda onlarımı keşfetti hayır sinan bür ve yönetim kurulu ne kadar nakit akışı sağlayacak bilen varmı yok bu adam neden seçildi söyliyeyim ali ay ve ondan evelki hırsızları kurtarmak için ve sizler bunu becerdiniz şimdide vatandaşı kandırmaya çalışıyorsunuz yazıklar olsun size ama ne yazıkki ekmek yediği kalemini satan biri bursasporu neden satmasınki 20 yıldır cavit abisinin ipotekli binalarını kurtarmak için top yekün iktidarı destekleyenler sizler değilmisiniz ne beklenirki başka zaten bu kadar ayağa düşmeyin gazetecilik onurlu şerefli bir meslektir halka doğruları söylemektir halkı yalan dolan yazılar ve yorumlarla kandırmak değildir

  16
  13
   1. @Efkarlı yorumuna yanıt olarak

    Murat hocaya laf atanlar 3 hafta sonra sizleri gorecegim.Bu oyuncularla olmaz heleki net bilgi Çağatay yiğit ve Yusuf u satacaklar geçmiş olsun.
    Sinan bur ve ekibi Ali ay in pisliklerini temizlemek için geldiler bitirdiler bursasporu

    6
    5
    1. @Ahmet sert yorumuna yanıt olarak

     Çağatay dan bi Bok olmaz.
     Ali Akman örneği…

     Anca Bursaspor’da oda belki.
     Çağatay problemli biri olduğu için, en yerinde satın gitsin . Futbolcular arasında
     Bursaspor’u zabote en kötü duruma sokan kişi Çağatay.
     Yollar ayrılması şart.
     Sağ içinde dövüş eden kişilerden kurtulmalıyız,Bursapor için da yararlı olur. Takımda huzur çok önemli.

     6
     3
     1. @erenler yorumuna yanıt olarak

      Kavga etmesini tasvip etmem ama takıma da kıvılcım verecek biri lazım. Çağatay kadrodaki kıvılcımı korukleyecek tek kişi olarak görüyorum. Kavga tartışma bile takımın ölmediğini gösterir. Ceza almadan agresif olmak lazım karşıyı biz daha ölmedik demek lazım.

      1
      4
  1. @Tahsin yorumuna yanıt olarak

   Tahsin bey kardeşim, kardeşim diye yazdım, çünkü 1969 yılından bu yana Bursaspor’un maçlarını seyreden, lisanslı ürün haricinde bir tane olsun atkı dahi almamış, kampanyalara katılmış, kombineler almış, iki oğlunu ve kardeşlerini Bursasporlu yapmış emekli bir öğretmen olarak konuşuyorum. Maalesef Körristan’dan itibaren kulübü futboldan anlamayanlar idare etti. Bu durum sadece Bursaspor için değil, bütün kulüpler için geçerli. Ancak Bursaspor’a uygulanan hiçbir kulübe uygulanmadı. Uygulansaydı şimdiye başta üç büyükler denilen takımlar yer ile yeksan olurdu. Bursaspor’a şampiyon olmasının diyeti çok kötü ödetiliyor. Ben Sinan Bür’ü 1969 sonu beye 1970 yılı başlarıydı; Sacit Karabaş ile birlikte genç milli takımda tanıdım. Hitabet ayrı bir yetenektir ancak şunu bil ki Sinan Bür sonradan üniversiteye bağlanan Bursa Ticari İlimler akademisi mezunu bir kişidir. Ayrıca Heykelden Setbaşına giderken kitabevi vardı. Cahil birisi değil, kültürlü birisidir. Bursaspor bu konuda çok geç kaldı. Ajaks bir ara krize girmişti Kroyfu işbaşına getirdi vetoparladı. Bayer Münih yakında vefat eden Bekkembaveri iş başına getirdi yıllarca başarıya koştu. Dortmund krizden aynı futbol aklıyla kurtuldu. İnşallh Bursaspor da Sinan Bür önderliğindeki futbol aklıyla kurtulur. Selamlar.

   21
   3
 3. Bursaspor’a çöp transferleri yapıp maaşları ödemeyip Bursaspor’un çöküşüne sebep olan Ali Aydır.
  Paul le guen ile İlk yarıda güzel giden takımı, futbolcuların maaşlarını ödemeyip.
  Paul le guen hocamızın ve futbolcuların futbolu bırakmasına sebep olan Ali dedemiz.
  Zaten süper ligten düşünde Ali Dede.
  Işte yapılan borçların yüzünden Bursaporumuzun durumu ortada.
  Doğruları kimse inkar etmesin lütfen. Babanız olsa bile suçlu!

  Ali Ay Bursaspor’u bu duruma getirdi… baş mimarı!

  12
  2
  1. @erenler yorumuna yanıt olarak

   Ali Ay suçlu. Kimse inkar edemez. Futboldan anlamadığından kulübü menajerlerin arpalığı yaptı. En az onun kadar suçlu olan birisi daha var ki; millet onu ders unuttu. Bölükbaşı. Döneminde Bursaspor Türkiye’nin en büyük transfer gelirine sahip kulübü oldu; ama borcu da üç katına çıktı. 28,5 milyon Euro transfer geliri.

   18
   1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu