Bursaspor’un tüzüğünü satmaya çalışıyorlar!

S Medya Spor Müdürü Süha Gürsoy'un bugünkü köşe yazısıdır.

Bugün yazıma konu olan olay Bursaspor Kulübü‘nün imajıyla büyüklüğüyle bağdaşmayacak
cinsten…

Bir çağrı merkezi, kulübün resmi ürününü satmaya çalışıyor ama bakın nasıl bir yöntemle… Okuyunca gözlerinize inanamayacaksınız. Vakit kaybetmeden detaylara geçelim…

Son iki gündür gelen ihbar üzerine detaylı bir çalışma içine girdik…
İhbar çok enteresandı…
Bursaspor kongre üyesi bir dostum telefonla şu soruyu yöneltti…
Bir çağrı merkezinden aranıyorum. Bursaspor’un almanağını satmak istiyorlar. Farklı rakamlardan bahsediliyor. Kulübe bir sorar mısın? Böyle bir almanak satışı var mı? Yoksa birileri kulübün adını kullanıp dolandırıcılık mı yapıyor?
Gelen rica üzerine kulüp genel müdürü Erhan Başoğlu’na konuyu aktardım…
Erhan Başoğlu da merhum Başkan İbrahim Yazıcı döneminde yaptırılan ve bir türlü satılamayan ‘Yeşil Beyaz Devrim‘ adlı Bursaspor’un şampiyonluk almanağının satışı için İstanbul‘dan bir çağrı merkezi ile anlaşma sağladıklarını, firmayla 450 TL’nin üzerinde satılmamak kaydıyla bir sözleşme yapıldığını söyledi. Başoğlu ayrıca benden satıcı firmanın almanağı kongre üyesi dostuma kaç liradan satmaya çalıştığını da sormamı istedi.
Detaylıca yazıyorum çünkü ortada çok vahim bir durum var…
Erhan Başoğlu‘ndan aldığım bu yanıtı kongre üyesi dostuma aktardıktan sonra ofiste buluştuk. Kendisini daha önce 0539 ile başlayan bir numaradan arayan isminin Emre olduğunu belirten kişi ile irtibat kurduk.
Kendisini Emre olarak tanıtan kişi görüşmenin kayıt altına alınması için 0850 ile başlayan ve 5111963 numaralı çağrı hattından kongre üyesi dostuma geri dönüş yaptı.
Ve işin daha da vahim kısmı bundan sonra başladı.
Bursaspor adına Bursaspor almanağını satmaya çalışan kişi kongre üyesi dostuma aynen şöyle konuştu; (Hepsi kayıt altında, kulübe de iletildi)

NOKTASINA, VİRGÜLÜNE DOKUNMADAN YAZIYORUM
“Listede 9 kişi var şu anda. 9 kişinin 4 tanesi aktif. Geride kalan 5 kişi aidatlarını ödemedikleri için üyelikleri düşürülecek. Sizinle beraber 4 kişi var. Tüm üyelere de standart yapılıyor ama mali olarak bizim bir kastımız yok. Tüm üyelere giden fiyatıyla gitsin istiyoruz. Bir ayrımcılık olsun istemiyoruz. Size de o yüzden aynı fiyatı söylüyoruz. Eğer ‘Bunu karşılayacak mali gücüm yok’ diyorsanız, kulüp tarafından biz kendimiz de sağlarız. Ama biz sizi her projede biliyoruz. Tüm Bursaspor’un projelerinde yanımızda oldunuz. Sadece siz değil. Sizin diğer üyelerden farkınız şu:
‘Onun formasını sen al’ projesi bizim için çok önemli bir projeydi. Bu projede sizin de isminiz kulüp tarihine geçti. Futbolcularımızla aynı listedesiniz. Onun için biz kulüp yöneticimiz Vasfi beyle de görüştük. Kendisi de belirtti. Diğer üyeler tamam da sizin bu projede olmamanız birazcık mustarip olur. Çünkü internette bu konuda bir teşekkür olacak. Firmanıza ve size bir teşekkür olacak. 12 ay taksit ile bütün üyeleri tamamlayıp satarsak aylık 370 TL’ye tekabül ediyor. (Toplam 4 bin 440 TL) Eğer indirim istiyorsanız indirim ile ilgili bir sorunumuz yok. Ürünümüz Bursaspor’un tüzüğü. Tüzüğümüz. Bursaspor’un sadece üyelerine açmış olduğu tüzük. 55 yıllık tüzüğü. Bir kopyası müzemizde var şu an. Müzeye gönderildi 2 gün önce. Diğerleri de yönetim kurulu, divan kurulu ve genel kurula hazırlandı.
Vasfi beyi tanıyor musunuz? Çok kısa tanıştıracağım sizi. Listelerde kontrollerimizi yaptık. Yöneticimiz Vasfi Gürpınar, illaki görmüşsünüzdür kendisini internette veya televizyonumuzda. Programlara da dahil oluyor sürekli çünkü. Kendisiyle yaptığımız görüşmeden sonra direkt olarak aylık 300 TL olacak. 299 TL. (Toplam 3 bin 588 TL) Şunu yineleyeceğim. Size bu mali kısmını geçiyorum. Ama inanın bu yaptığınızın önemi çok çok büyük. Çünkü artık Bursaspor camiası size 5 yıl boyunca bir ürün yönlendirmesi sağlamayacak…”
Kongre üyesi dostum karşısındaki Bursaspor Kulübü adına satış yapan Emre olduğu bilinen kişinin bu anlamsız sözleri üzerine, “Ben bu konuyu bir kulübe soracağım” der ve karşıdan şu yanıt gelir
“Neyi soracaksınız kulübe anlayamadım…”

Görüşme de burada noktalanır…
Deli saçması desek olmaz… Çünkü bir kongre üyesi kulüp adına kayıtlı bir telefonla aranıp kulübün resmi ürünü satılmak isteniyor…
Bu gelişme üzerine dün birçok telefon görüşmesi gerçekleştirdim. Genel Müdür Erhan Başoğlu, kulüp avukatı Jale Demir, Bursastore’dan sorumlu yönetim kurulu üyesi Osman Dinsever, Bursastore Müdürü İlyas Yavıç ve kulüp medya sorumlusu Suat Paçacı ile defalarca konuştum.
Öncelikle şunu belirteyim, herkes bir şaşkınlık içinde…
Konuyu detaylıca araştırma içine girdiler, işin hukuksal boyutu, savcılığa başvuru gibi hususlar ele alındı, sonuç olarak resmi internet sitesinden bir açıklama yapılmada karar kılındı…
Şimdi iyi niyetle yapılmış bir durum var ortada…
Kulübün elinde kalan almanağı bir şekilde alıcı ile buluşturulmak isteniyor…
Bunu anlarım fakat…
Bu kadar amatörlük dünyanın en gelişmemiş ülkesinde bile yapılmaz…
Bu çağrı merkezini kim buldu?
Bunun bir denetimi yapılmadı mı?
9 üye ne demek?
Bu üyelerin aktif/pasif olduğu ne anlama geliyor?
Ürün neden bir kişiye 10 adet satılmaya çalışılıyor? Vasfi Gürpınar kimdir?
Hangi internet sitesinde ve televizyon kanalında çıkmaktadır?
Neyin yöneticisidir?
Sattığı ürünün ne olduğunu bilmeyen isminin Emre olduğu bilinen bu kişiye bu iş nasıl yaptırılır?
Kulübün Tüzüğü‘nü satmak nasıl bir kafa yapısıdır?
Kulüp Tüzüğü’nün satıldığı dünyanın neresinde görülmüştür?
Alana da satana da ‘deli’ demezler mi?
İndirim miktarı 10-15 saniye içinde nasıl, neye dayanarak belirlenmiştir?
Ve en önemlisi Bursaspor‘un imajı hiç bu kadar düşürülmüş müdür?
Ayıptır, yazıktır…
Eskiler Sülün Osman‘ı bilir, yeniler için de bunun benzeri Çiftlik Bank değil mi?

Satılmak istenen

Satılması gereken

14 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Süha’dan zerre hazetmem, ama bu durum hakikaten rezillik. Şu durumlara düşen bir kulübe kim sponsor olmak kim yatırım yapmak ister?

  19
  1
 2. Kulüp hakikatten rezillik boyutunu aştı. Bu iş Hiç mi denetlenmez ?

  Denetleme diye bir şey var. Kocaman kulüp bu. Kafaya göre hadi siz bu işi alın ve satmaya başlayın mı denir ? Yönteminiz nasıl? Kendi aramızda 10 kişiye bir satış yapmaya çalışın bakalım ikna olacak mıyız denmez mi?
  Bu işe okey veren kim varsa acilinden çekip gitsin artık ordan yeter küçük duruma dusurdugunuz haller YETER

  9
  2
 3. Rezillik ten rezillik beğen.Ne diyelim ki artık.Bize gayet normal geliyor böyle şeyler.Yonetimin olamadığı yerde bu oluyor.Ali ay,arkasındaki Altepe desteğini kaybedince iyice maskara olmaya başladı.

  5
  2
 4. Bir de beni aradıklarında söylediklerini duysanız. Adam 20 dk ikna için uğraştı. Kendisinin satış Müdürü olduğunu beni bizzat aradığını şanslı 1963 kişi içerisinde olduğumu, satışının hiçbir yerde yapılamayacağını çünkü çok talep gördüğünü falan söyledi. Zaten çok konuşturmuyor devamlı sıralıyor. Yazsam roman olacak cinsten. Yukarıdaki röportajdaki yine ılımlıymış.

  3
  2
 5. Kim ne yapsın bizim tüzüğümüzü sanki çok esrarengiz sırlarla dolu ele geçiren başarılı olucakmış gibi ulan zaten işe yarasa bize faydası dokunurdu .

 6. Süha yine yönetimi yıkma peşinde , kulübün satış anlamındaki başarısına gölge düşürmeye yönelik hamleler yazık ki ne yazık !!!!

  1
  2
 7. Külğbe üye değilim beni aradılar kulube uye yapacakşarmıs vırde mayıs ayındalı kongrede oy kullanacagımı soyledıler. Böyle yalanlardan dolayı kulupten taraftarı uzaklaştırıyorlar. Gene erayan emre bey numarasınıda verırım acık acık buradan

 8. Beni de aradılar 180×12 ay carsamba gunu alı ay verecekmiş ürünü neyse de benim amotör kulübe başkan olduğunu kim söyledi bu adama inan yazik

 9. Şu süha ‘dan hiç haz etmem ama ilk defa doğru söylüyor benide aradı kendini kulüp müdürü olarak yanıttı ben bi araştırayım bakalım sayılan ne diye söyleyince araştırmamak için bin bir dil döktü tam bi sokak satıcısı adam

 10. EMRE DENİLEN KİŞİ BENİMLE KONUŞMASINA BAŞLARKEN BURSASPORDA YÖNETİCİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ BEN BU ŞAHSI SAVCILIĞA VERECEM BENİM GİBİ MAĞDUR OLAN KİŞİLER BENİMLE İRTİBATA GEÇSİN 0535 698 92 50 BEN KART BİLGİMİ VERMEDİM DAHA ÖNCE BURSASPORUN SATMIŞ OLDUĞU MONT SAAT VE İSİMLİ ATKIYI ALMIŞTIM AYNI KART BİLGİMİ KULLANDILAR.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu