Bursaspor’un Timsah Arena projesi reddedildi!

Olay Medya Spor Yazarı Erkan Sağlık'ın bugünkü köşe yazısından alıntıdır.

Biliyorsunuz Bursaspor yönetimi gelen bir teklif sonrasında Büyükşehir Belediye Stadı etrafında yer alan boş araziye “Sosyete Pazarı” kurmayı hedefliyordu. Bununla birlikte beklenen kaynak 25 milyon TL’ydi.

Bu konu geçtiğimiz hafta Büyükşehir Belediye meclesinde gündeme geldi.

Ancak oy çokluğuyla kabul edilmedi.

Benim aldığım duyum, “Çarşı esnafı ile birlikte Bursa’daki küçük esnaf biter. Sosyete Pazarı’nda tezgah açanların yüzde 85’i İzmir ve İstanbul’dan” diyerek öneriyi geri göndermişler.

Bakalım ilerleyen meclis toplantılarında yeniden gündeme gelecek bu konu meclisten geçecek mi?

16 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Çok iyi olmuş inşallah da mecliste bir daha gündeme gelmez. Abi saçmalığın daniskası ya. Biraz vizyonunuz olsun, o pazarı oraya dikersen o boş dükkanları doldurabilir misin? Şu stadyumu bi sosyal yaşam alanına dönüştürmeyi hedefleyin ya, pazar ne gözünüzü seveyim. Şu vizyonsuzluğunuz yüzünden Bursaspor’u batıracaksınız.

  80
  7
 2. Madem pazar kurulacak patates soğan satsin hatta hıyar satsin malûm vizyonumuz bir hıyar kadar artık, pazar mı çok büyük fikir ?

  44
  3
 3. Doğru karar. Bursa yeteri kadar İstanbul’un çöplüğüne döndü zaten. Bir de bu taraftarın büyük bir kısmı kapalıçarşıda çalışıyor, onlar parasız kalırsa İstanbullular mı gelip takımı destekleyecek. Adam gibi proje bul Ali.

  16
  2
 4. Bu yapilmalimiydi emin değilim, başka kaynakmi yok, en büyük kaynak doğru futbolcuları almak,şu anda istediğimiz 2 futbolcu olsaydı belki liderdik, 3 yıldır kulübü zora sokan 10 larca gereksiz futbolcu ve t.d secimleridir, futbol iyi futbolcularla iyi t.d lerle oynanan bir oyundur, hâlâ bizden ayrılan ve şu an takımda oynamayan oyuncuların yüküyle yaşıyoruz..

  14
 5. Klubümüz için kötü bi durum gibi gözüksede kentimiz için iyi bir durum reddedilmesi, sosyete pazarı kurulursa esnaf kepenk indirir zaten piyasa bozuk

  13
  7
 6. Yanlış bir karar bence, doğru karar diye yazan arkadaşlara sorma istiyorum.
  1 TL’ye dahi muhtaç olduğumuz şu günlerde 25 MİLYON TL gibi bir rakamı kim verecek size sorarım,
  Üstelik sosyete pazarı dediğin oluşum haftada 1 ya da 2 gün açık olacak, stad çevresine de hareket getirecek,
  İnsanların pazar bahanesiyle stada gelme alışkanlığı artacak, store ve içindeki işyerleri gibi mekanların kullanımı artacak

  6
  19
  1. @ŞİPTAR yorumuna yanıt olarak

   1tl’ye bile muhtaç bırakan Ali ay ve o 1060 kişidir sanırım sen de onlardan birisin. Lemi keskin 50milyon € ya yabancı bir firma ile anlaşmıştı o günkü kurla 50×7 350 milyon tl yapıyordu borcumuzun büyük çoğunluğu bitecek, böyle aptal saptal pazar projelerini değil Bursaspor’u konuşacaktık. Başkan’ın dediği 300milyon€ teklif edenler nerde acaba. Çünkü sürekli Deniz bitti diyor ama bir türlü karayı göremiyoruz.

   3
   3
 7. Yerinde bir karar.alayi İstanbul İzmir Sakarya dan gelicekler tezgah acicaklar.bos işler daha farklı şeyler düşünülebilir mesela oto pazarı gibi

 8. Boş olan araziye meydan projesi şeklinde alışveriş merkezi yapılıp. Alışveriş merkezi içerisindeki herşeyin kirası dahil bursaspor’a verilse 25 milyondan daha faxla gelir elde edilir. Stad çevreinde pazarın işi ne.

 9. Kur sosyete pazarı ortada örneği var eski stadımız altında Kiralık araç Rentacarlar, Ivır zıvır köfteciler olduğu gibi uğraş dur başına dert olur.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu