Bursaspor’un tadı yok

Yeşil-beyazlılar 23.Cevat Soydaş Turnuvası’nın beşincilik mücadelesinde ligin yeni takımı Çağdaş Bodrumspor’a yenilerek son sırada yer aldı.

Tofaş tarafından bu yıl 23. Kez düzenelenen Cevat Soydaş Turnavası’nda Bursaspor İnfo Yatırım ile Çağdaş Bodrumspor beşincilik için Nilüfer Tofaş Salonu’nda karşı karşıya geldi.Yeşil beyazlılarda Tofaş ile yapılan hazırlık maçında sakatlanan David Benooiut Michineau turnuvada ilk kez forma giydi. Yeşil-beyazlılar karşılaşmayı 92-78 kaybetti.

İlk bölümde Çağdaş Bodrumspor, Benjamin Alexandrer Moore’nun etkili oyunuyla ilk andan itibaren üstünlüğü ele aldı. Yeşil beyazlılar Young Jr ile direnmeye çalışsa da ilk bölümü 8 sayı farkla 28-20 geride tamamladı. İkinci bölüme Bursaspor İnfo Yatırım 17. Dakikada David Mutaf’ın üçlüğü ile aradaki farkı eriterek 3 sayıya (36-33) indirmeyi başardı. Çağdaş Bodrumspor Warren Artıst ile bulduğu sayılarla farkın kapanmasına izin vermedi. Konuk takım soyunma odasına Fatih Cantitiz’in son saniye üçlüğü ile 49-40 önde gitti.

Üçüncü bölüme Çağdaş Bodrumspor, Amar Alibegovic’in dış şutuyla başladı.Bursaspor İnfo Yatırım 4 hücumdan boş dönünce 23’de sayılar 54-40 oldu. Çağdaş Bodrumspor, 25’de skoru Fatih Cantitiz’in üçlüğü ile 60-42’ye getirirken fark maçta ilk kez 18 sayıya çıktı. David Mutaf üst üste denediği 5 dış atışta isabet bulamayınca fark 28’de 23 sayıya (70-47) çıktı. Ve Ege temsilcisi son bölüme 72-51 önde girdi.

Dördüncü bölümde Bursaspor İnfo Yatırım’ın saman alevi gibi parlayan hücumları vardı. Ancak Çağdaş Bodrumspor, hızlı hücumlarla sayılar bulmayı sürdürünce 35.dakika 80-66 geçildi. 37’de Hamilton’ın dış, David Mutaf’ın içeriden attığı basketlerle fark 12 sayıya indi. Son dakikaya girilirken Bursaspor İnfo Yatırımfarkı tek hanelere Hamilton ile indirdi: 82-74 Çağdaş Bodrumspor, mücadeleyi Amar Alibegovic’ın dış şutuyla 9278 kazanarak turnuvayı beşinci, Bursaspor İnfo Yatırım ise altıncı sırada tamamladı.


Salon: Nilüfer Tofaş

Hakemler: Hüseyin Çelik, Burak Yılmaz, Metin Erol

Çağdaş Bodrumspor: Domnic Artis 5, Can Uğur Öğüt 3, Christopher Tırrel Warren 12, Amar Alibegovic 20, Fatih Cantitiz 8, Ege Arar 6, Hakan Yapar 4, Berkay Genç 0, Benjamin Alexandrer Moore 20, Cavit Ege Havsa 5, Jaron Trevel Johnson 9

Bursaspor İnfo Yatırım: Michael Lamor Young Jr. 12, Jordan Malik Floyd 16, David Benoiut Michineau 6, Enes Berkay Taşkıran 3, Ömer Utku Al 5, Ahmet Can Duran 0, Anthoney Lejohn Brown 2, David Mutaf 12, Mehmet Nihat Atalanb0, Metin Türen 6, Johnathan Hamilton 16

1.Periyot: 28-20 Çağdaş Bodrumspor

Devre: 49-40 Çağdaş Bodrumspor

3.Periyot: 72-51 Çağdaş Bodrumspor

5 Faul Alanlar: 25.12 Anthoney Lejohn Brown(Bursaspor İnfo Yatırım)

4 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Turnosol gibi sonuç. Takım takım olamamış, sayı atamasan bile savunma yaparsın, Ömer hariç savunma yapan yok. Hoca tepkisiz. Başkan moralsiz. Basketbolun da ömrü kısa oldu. Biz 2.lig futbolla kahrolmaya devam.

 2. Yeni kurulan bir takımız diyerek savunma yapılabilir.
  Sonuçta altı takım arasında altıncı olabilen bir ekip.
  Basketbol da her şey çok hızlı ve değişken.
  Takım ruhunu kazanmayı beklemekten başka çare görünmüyor.
  Biz Bursasor taraftarları bekleye bekleye şampiyon olduk.
  Günün birinde yeniden olabiliriz.
  Çok çalışacağız.

  3
  1
 3. Takım statik oynuyor, alınan oyun kurucu ne size olarak bu lige uygun ne de yaratıcılık vasfı var. 20 snye topu tutup drive etmeye çalışıyor. takımın bir taktik algısı yok, olsa da bu ligde o taktiği uygulayabilecek yetenekleri yok. Bu ligde tutunabilmek için olmazsa olmaz 4 ve 5 numara katkısının olabilmesinin imkansız olduğu 4 ve 5 numaralarımız var. Metin Türen bu takımın abisi tamam ama artık şut dinamiğini kaybetmiş, Hamilton pota altı dışından isabet bulması imkansız bir 5 numara bunların üstüne Semih Erden gibi sadece pota altı savunabilen, pota altından sayı bulabilen bir 5 numara alıyorsunuz. Çok çok acil bir şekilde 1 ve şutör 2, şutör 4 alınmazsa maalesef bu ligden düşeriz. Bir de Bursa halkının Uludağ içecek sponsorluğunu neden kaybettiği, tüm takımını bjk’ye neden kaptırdığının açıklanması ve temiz bir sayfa açılması gerekiyor. Başkan çok iyi niyetli ve şehre muazzam hisler yaşatan biri olabilir ve bu detay tartışmaya kapalıdır. Fakat sürdürülebilir başarı ihtimalinden neden vaz geçildi mereak ediyorum.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu