Bursaspor’un Şampiyonlar Ligi programı

Geçtiğimiz sezon Spor Toto Süper Lig'i dördüncü sırada bitirerek 2013-2014 sezonunda UEFA Avrupa Ligi'ne 3. Eleme Turundan katılma hakkı elde eden Bursaspor, camiasında Şampiyonlar ligi heyecanı yaşanıyor

 

UEFA'nın Fenerbahçe ve Beşiktaş'ı Avrupa kupalarından men etmesinin ardından yaşanan bu süreçte, UEFA tahkim kurulu da alınan kararları onarsa Bursaspor,2013-2014 sezonunda Türkiye'yi şampiyonlar Ligi'nde temsil etme hakkını kazanacak. Şampiyonlar Ligi'ne 3.Eleme Turundan katılacak olan Bursaspor'un rakibi 19 Temmuz 2013 Cuma günü,İsviçre'nin Nyon kentinde çekilecek kurayla belli olacak.3. Eleme Turunda ilk maçlar 30-31 Temmuz, rövanş maçları ise 6-7 Ağustos'ta oynanacak. Bursaspor bu turu geçerse Play-Off turuna yükselecek.

 

PLAY-OFF PROGRAMI

Play-Off turunun kuraları da yine Nyon'da 9 Ağustos 2013 Cuma günü çekilecek. Bu turdaki ilk maçlar 20-21 Ağustos, rövanşlar ise 27-28 Ağustos'ta oynanacak. Bu turdan sonra Şampiyonlar Ligi'nde grup kuraları çekilecek ve grup maçları programı işleyecek. 6 maç haftası üzerinden oynanacak grup maçları ise 17 Eyül'de başlayıp 11 Aralık'ta sona erecek.

 

bursadabugun.com

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu