Bursaspor’un pilot takımı hangi ekip olacak?

Bursasporluyuz.org ve Bursa Kent Gazetesi'nin ortak canlı yayınına konuk olan Bursaspor Kulübü Başkanı Mesut Mestan, Bursaspor’un pilot bir takıma ihtiyacının bulunduğunu vurguladı.

Başkan Mesut Mestan, “Biz kiralık oyuncularımız da dahil tüm oyuncularımızı topladık, gözden geçirdik. 28 futbolcu var ama altyapıdan 4-5 oyuncu daha almak istiyorum ancak antrenmanda kalabalık olduğu için alamıyorum, oyuncular kötü diye değil, onlara yer açamıyoruz. O yüzden bize bir pilot takım lazım. Karacabey Belediyespor ile inşallah anlaşırız, dışarıya vereceğimize Karacabey’e veririz. Hazır olarak Bursaspor’a gelirler, Bursaspor’un yarışmacı bir pilot takıma ihtiyacı var. Süper Lig’e çıktığımızda da altyapıdan çıkan oyuncu direkt olarak Süper Lig’e dahil edemezsiniz, bir geçi süreci olmalı. Sadece antrenman yapsın diye oyuncuları tutmak istemiyoruz, kiralık oyuncularımızı da yakından takip ediyorum. Rapor istedim, yakından bakıyorum. Hepsi Bursaspor’un oyuncuları, Bursaspor genç oyuncularının sayesinde Süper Lig’e çıkacak” ifadelerini kullandı.

12 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Burak yorumuna yanıt olarak

   bu programda, hem yönetim, hem teknık kadro uzun süreli çalışabilmelidir. tüm bölgesel amatör takımlarına, 3,2,ve 1 lig bursa takımlarına paylaştırılmalıdır. sürekli de kontrol edilmelidir. O takımlara malzeme desteği de sağlamalıyız.

   3
   1
  2. @Burak yorumuna yanıt olarak

   Karacabeyspor , Orhangazispor ve Bursa yıldırımspor açıkcası bence 3 takımda düşünülebilir ama bize yakın olmasıyla bursa yıldırım olursa daha iyi olur bursa yıldırım şuanda amatörde 9 grupta 52 puanla lider eğer seçilecek olan ilderleri yenerseler 3 lige çıkacaklar bence yakın olması dolayıyla yıldırımspora verebiliriz hem gidip bakma şansmızda var

 1. Bu şehrin takımları olması gerek
  İnegölspor da olabilir, karacabeyspor da olabilir.
  Sadece bu takımlarla anlaşma yaptıgımızda giden genç
  Oyuncuların 15-20 maç ve maç başı en az 20 dk oynama süresi şartı konulmalı

 2. Pilot takıma gönderilirken oyuncuların yaptığı küçük görme problemi tekrardan yaşanmaz umarım. Zamanında Yeşil Bursa’da oynamak istemeyenler, kabul etmeyenler gibi.

 3. Orhangazispor olursa daha iyi olur adamlarda 8 oyuncu var bizimler garanti oynama şansı var bence değerlendirilebilir

  3
  2
 4. Süper Lig’e çıktığımız zaman pilot olmalı
  Alt yapıdan gelişmesini istenen oyuncular pilot takıma gönderilsin, başarılı olanlar A takıma çıkarılsın. Böyle daha verimli olur.

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu