Bursaspor’un parlayan yıldızı Sezer Sezgin

Yöneticilik yaptığım dönemde Sezer Sezgin ile bir süre birlikte mesai paylaştım.

Kendisi aynı zamanda rahmetli İbrahim YAZICI’nın çocuğu gibi sevdiği  bir kişiydi. Sezer Sezgin, Uludağ Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği mezunudur. Spor Yöneticiliği, Spor Sosyolojisi, Spor Fizyolojisi konularında eğitim almış bir kişidir. Ayrıca ana branşı ise Basketbol Antrenörlüğüdür. Birlikte çalıştığımız dönemden de bizzat gözlemlediğim üzere sorumlu olduğu konuya kendisini tamamen odaklayan ve özverisini sonuna kadar kullanan, kendine güveni sağlam ve becerikli  bir kişidir. “Güneş balçıkla sıvanmaz”  atasözü Sezer Sezgin için söylenmiş bir sözdür. Bizim taraftarımız taktir etmesini çok iyi bilir. Sezer Sezgin,  Haziran 2019 Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu’na Ali Ay yönetiminin tamamı kayıpları oynar iken bu yönetim  içerisinden Genel Kurula katılan tek yöneticiydi. Hak ettiği taktirin ve sevginin karşılığını da Genel Kurul üyelerinden aldığına da bizzat şahit oldum.

Mesut Mestan tarafından da kendisine yeniden görev verilmesi doğru bir karardı. Çocuğu gibi büyüttüğü Bursaspor Basketbol takımını akıllı bir hamle ile şirketleştirerek bağımsız bir bütçeye kavuşturdu. Eldeki kısıtlı imkanlar ile en iyisini yapma savaşını halen sürdürüyor. Bunu yaparken Bursaspor Kulübü genel bütçesinden 1 kuruş destekte görmemektedir. Sezer Sezgin’in bu  mücadelesine hepimizin saygı duyması, saygı duyduğu kadar da destek olması gerekmektedir. Kendisinin Bursaspor Basketbol Takımını ayakta tutmak için yok imkanlar ile mücadele etmeye çalıştığının da yakından şahidiyim. Bursaspor Basketbol takımı çok mütevazi bir bütçe ile başladığı Basketbol Süper Ligi‘nde ilk iki maçından da sahadan zafer ile ayrıldı. Üzüldüğüm konu ise Bursaspor Basketbol takımının bu tarihe kadar satabilmiş olduğu kombine bilet sayısı henüz 600 adeti bile geçmiş değil. Taraftarın bu konuya duyarsız kalmaması ve Bursaspor Basketbol takımını maddi olarakta desteklemesi gerekmektedir.

Hafta sonu kendi sahamızda Pınar Karşıyaka ile maçımız var. Bu maçta ateşli bir seyirci kitlesine sahip olacağımızdan kuşkum yok. Ancak agresif tribün yapar iken küfür ve sahaya yabancı madde atmak gibi eylemlerden uzak durularak kulübü maddi zarara uğratacak bir ceza aldırmamaya dikkat edilmesi gerekmektedir. Kimse aklından çıkartmasın ki Bursaspor Basketbol takımının şu an tek bir kuruşu bile çok değerlidir.

Saygılarımla…

Kaynak
bspor.net

6 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Basketbol gibi müsabakalarda sahaya yabancı cisim atmayı düşünebilecek!! Hiçbir şahıs orda bulunmasın zaten kardeşim.

  57
  1
 2. TOFAŞ ile oynanan maçta 100 civarında koltuk kırılmış.
  iki Bursa takımının maçında bile böyle olursa.
  Üçüzlerin maçlarını düşünmek bile istemiyorum.
  İnşaallah taraftarlarımız sağduyulu davranarak dikkatli olur.

  40
 3. Bakın işin eğli ve dürüst bir yönetici olunca herşey güzel gidiyor Sezer sezginle ekibi yaptığı transferlerden belli 5 Amerikalı aldılar hepsi süper hemde maliyeti çok az menajerlerin eline bakmadan yapılan transferler çok iyi Kombinemide aldım tofaş maçına gittim takım süper yenilseler bile canla başla mücadele ediyorlar nazar değmesin inşallah hep böyle devam ederler iki tane kafaya oynayan takımı yendiler bu takımların arkasında holdingler var bütçeleri bizden 100 kat daha fazla ama herşey para değil takımda ruh olcak aynı bizim 2010 senesindeki Şampiyon olduğumuz futbol takımımıza benziyor Bursaspor Basket takımını bize seyrettirdiği için Sezer sezgin ve ekibine teşekkür ediyorum Ali tay Basketbol Şubesinide kapatıyordu buradan çorba götüremedi Bursasporumuzu yedi bitirdi kümeye düşürdü yazıklar olsun Bursasporumuzun bir kuruşunu kimler yediyse haram zıkkım olsun daha bu dünyada çıksın

  20
 4. Basketbolda gelir yok,gider cok ! Basarinin sirrida burda ! Sezer gibi karsilik beklemeden amatorce mucadele eden Yoneticiler bu yuzden basarili oluyor ! Futbol gibi geliri olsaydi Ali Ay ve ekurileri bu isi Sezere birakirlarmiydi ? Kendilerinden baska kimseye yar etmez,bransinda icine sicarlardi,tipki futbolda oldugu gibi !

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu