Bursaspor’un menfaatleri doğrultusunda

Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Galip Sakder bir açıklamada bulundu.

Son günlerde özellikle Sosyal Medya ve Basın aracılığı ile Bursaspor Kulübü ile ilgili olarak yapılan çeşitli açıklamalar karşısında Bursaspor Divan Yönetim Kurulu olarak zaruri bir açıklama yapmak gereği duyulmuştur.

Çok kritik bir dönemden geçen Bursa’nın tek ortak paydası olan Bursaspor Kulübü‘müzün yapılan karşılıklı açıklamalar ile bir kaos içine sokulduğu, Birlik, Beraberlik ve Kenetlenme yollarının sağlanmasına çalışıldığı bir süreçte yaratılan bu olumsuz havanın hiçbir kimseye şahsi bir fayda yaratmayacağı bilinmektedir.

Hal böyle iken; Bursaspor’umuza zarar verecek, kamuoyunda yanlış anlaşılmalara neden olacak açıklamaların şahsi hesaplar aracılığı ile sosyal medya üzerinden yapılması Bursaspor Kulübü’nün menfaatleri açısından son derece tehlikelidir.

Bursaspor Kulübü Divan Yönetim Kurulu olarak bu tür iddiaların ve açıklamaların öncelikle Divan Toplantılarında gündeme getirilmesini, tartışılmasını ve kamu oyunun buradan çıkacak sonuçlarla bilgilendirilmesinin en sağlıklı ve en doğru yol olduğunun bilinmesini isteriz.

Konu Bursaspor ise iddiaların etkili, yetkili tüm organlarda tartışıldıktan sonra sonuca ulaştırılması en büyük dileğimizdir. Bursaspor’umuz tüm Bursa’nın ortak değeridir. Bu değere verilecek olan her türlü karar ve açıklamaların bir an önce sona erdirilerek 58 yıllık geçmişi olan bu ’’Koca Çınar’ın’’ daha  fazla zarar görmemesi en büyük dileğimizdir.

Bursaspor Divan Yönetim Kurulu olarak Bayram tatili sonrası Bursa’nın Mülki İdari Erkanını ve Sivil Toplum Örgütlerini ziyaret ederek Bursaspor Kulübümüzün menfaatleri doğrultusundaki konularda fikir alış verişinde bulunacağız.

Bayramlar küskünlerin Barıştığı, Kırgınlıkların sona erdiği, Birlik, Beraberlik ve Bütünlüğün sağlandığı kutsal günlerimizdir. Bu vesile ile tüm Bursaspor camiasının Kurban Bayramlarını kutlar, gözbebeğimiz Bursasporumuzun aydınlığa  kavuşacağı günlerde buluşmak Dileğiyle Sevgi ve Saygılarımı Sunarım.

 

Galip SAKDER

Bursaspor Kulübü Divan Yönetim Kurulu Başkanı

17 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Divan kurulu doğru demiş.Bursaspor olarak birlik beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz ve her görüş ve kesimden destek almamız gereken bu kritik ve tarihi günlerde twetter üzerinden Bursasporu özel şahsi husumetlerden dolayı kullanmak kesinlikle fayda değil zarar verir.Divanda çözülsün tüm bu iddalar vs

  39
  64
  1. @YAŞLI TİMSAH yorumuna yanıt olarak

   Menfaatlerinde birleşelim işi gecti küme düşerken kümeden çıkmalarda kimse sesini çıkartmadı Bursaspor rozetiyle prestij devri bitti artık herkes konuşcak bu açıklamaları yapanlar çıkarları olanların açıklamasıdır.

   9
   7
  2. @YAŞLI TİMSAH yorumuna yanıt olarak

   adam gayet doğru açıklama yapmış bunu niye eksiliyonuz,ben söyleyeyim sizin geçinmeye niyetiniz yok, gezide ülkeyi bitirdiniz şimdi bursasporamı geldi sıra

   14
   22
  3. @YAŞLI TİMSAH yorumuna yanıt olarak

   ön yargılar, egolar, kompleksler, ve siyaset Bursaspor sevgisinin ve Bursasporluluğun çok önüne çıkmış.
   sanki tek tip insan ve taraftar profili isteniyor.
   oysa bu kulübün her görüşten taraftarı var, ama bu unutuluyor.
   zaten azalan taraftar sayısına bir de bu bölünmüşlük..!
   ne diyelim camiaya hayırlı olsun..!

   16
 2. Başkan değişikliğinde bir işe yaramayacak bu kulüp yamyamyanların elinde olduğu sürece hiçbir zaman düzelmeyecek ben şahsen tahtanın açılacağına inanmıyorum açılsaydı şimdiye kadar açılırdı mestan kadar olamadınız adam kimsenin talip olmadığı dönemde elini taşın altına sokup başkan oldu tahtayıda açtı playof ta oynattı adam yaranamadı dursaydı belkide şu an süperligdeydik bizim camianın içinde çok kuş beyinliler var alın şimdi çalın başınıza kafayı yiyip durun.

  14
  88
  1. @OSMANLI-16 yorumuna yanıt olarak

   Mestan ‘ın müdürümüzün sen,Batalla 1 milyon euro parası için sesini çıkarmıyor,şehre ailesi ile yerleşiyor ve takımda görev alıyor ya senin sahibin Mestan ne diyordu,ben paramı alırım,kim istiyorsa bırakır,şimdi sana tavsiyem birlik çağrılarının yapıldığı bu dönemde sabredip beklemen ve sonuca göre yorum yapman,adamlar ellerinden geleni yapıyorlar,Mestan zamanındaki meblağ ile şimdiki meblağ aynı mı sence.

   8
   1
 3. Divan mı..!!Kaç senedir Bursaspor zor durumda ne katkınız oldu? Hangi soruna çözüm buldunuz? Bu kadar borç olurken kulaklarını tıka, gözlerini kapa,belediye başkanı taraftar karşısında zor duruma düşünce bu iş divan da çözülsün !! Ba ba ba ba…

  13
  2
 4. Divanı bursaspor umrundami bursaspor da buza ana kadar aman bursaspor zarar görmesin diye hersey Divan olarak kapattınız. Divanlik görevinizi bursaspor un çıkarları doğrultusunda yapın. Bundan sonra böyle kimin zararı varsa bursaspor uzaklaştırılması lazım. Bize gerçek bursasporlular lazım. Divan ya başkana destek olun yada susun. Eyer bursaspor un iyiliğini düşünüyorsanız sizde kampanya yapın oturduğunuz yerden Bob boş konusmayin

  11
  1
 5. Baskan dik dur bunların hepsi belediyeye gebe siz açıklama yapmayın i..ler divan kurulu neymiş ne iş yapar başkan nediyosa o

  11
  5
 6. Neler geldi neler geçti hiç kimse ve parti Bursasporumuz dan büyük değildir ör: (DYP,ANAVATAN,) hepsi tarih oldu biz kaldık bu atıyorum 50 veya 100 sene sonrada böyle olacak…

 7. Bursaspor Divan kurulu Bşaknımız Sn.Galip SAKDER i soğukkanlı olmaya davet eden tavrı için tebrik ederim.Yalnız Galip başkana sorarım basında stadın gelirleri için net bir açıklama bekliyoruz.

  Bize yarım yamamlak inşaat molozları içinde stad açanların,168 milyonluk stadı nerede ise milyara yakın maliyetle yapıp hem BURSA HALKINA HEMDE BURSASPORA ZARAR ÜSTÜNE ZARAR VERENELRİN bu yanlışn hesabını vermesi şart.

  Bakın stadın çevrsinde para kazandıracak birçok fırsat var.Önce duvarlar kaldırılmalı,çevre temizliği kesinlikle olmalı.İSTASYONUN GÜĞNEY DUVARI YIKILIP GİRİŞ-ÇIKIŞ TURNİKELERİ KONMALI,İSTASYONDAN BATI GARAJI OLARAK DÜZENLENEN YERE BAĞLANTI MESAFESİ 97 METRE.BELEDİYE BUNU BURSASPOR İÇİN DEĞİL HÜDAVENDİGAR MAHALALESİ VE ÖĞRENCİLER,YARIN HASTAHANAEYE GELECEKLER İÇİNDE YAPMAK MECBURİYETİNDE.

 8. Aman çatışma bizim çıkarlara da dokunur korkusu divan üyelerini sarmış! Neredeydiniz ihtiyacımız olduğunda??? Bırakın belediyeye yalakalanmayı da gerçek Bursa’lı gibi dik durun! Başkanımızın arkasında olduğunuzu gösterin.

  3
  2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu