Bursaspor’un Le Guen ile olan davası…

Futbal Federasyonu Tahkim Kurulu dünkü toplantısında gündemdeki dosyaları görüşürken, Bursaspor'un sözleşmesini tek taraflı feshettiği Fransız çalıştırıcı Paul Le Guen ve yardımcılarıyla ilgili de karar çıktı.

Yapılman açıklamada, “Bursaspor Kulübü‘nün, Teknik Adam Paul Josep Marie Le Guen ile arasındaki uyuşmazlığa ilişkin Uyuşmazlık Çözüm Kurulu‘nun 07.06.2018 tarih ve E.2018/201 – K.2018/181 sayılı kararına itirazı incelendi.

Yapılan müzakere neticesinde; Bursaspor Kulübü‘nün başvurusundan feragat etmesi nedeniyle başvuru hakkında karar verilmesine yer olmadığına, oyçokluğu ile karar verildi” denildi.

Ayrıca Le Guen‘in yardımcıları Yves Pierre Roger Colleu,  Christian Armand Emilele Mas ile ilgili de TFF‘ye feragatname gönderildiği açıklandı.

4 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. garip gelebilir belki ama le guen’den göndermek yerine idari menejer olarak faydalanılabilirdik diye düşünüyorum. kulübün transferlerini yönetir idari ve mali yapılanmayı sağlardı. bence çok da başarılı olabilirdi. saha içine karışmazdı. bu durumda Mustafa er ile çalışabilirdik. şimdi her sene olduğu gibi transfer arapsaçı oldu. samet söyledikleri ve getirmeye çalıştıkları ile biraz mide bulandırmaya başladı şimdiden. yasin olayı tam bir fiyaskoydu şimdi gönderilecekler gelecekler darken hızlı bir güven erezyonu başladı. samet’in geçen döneminde de bunlar yaşanmıştı. idari menejer olmadığı için samet ali ay’ı istediği gibi yönlendirmeye başladı. bakalım sonuç ne olacak.

    7
    1
    1. @mert can yorumuna yanıt olarak

      Çok doğru tespit. Kendisi zaten Fransa’da ekonomi ve iktisat okumuş üniversitede. Aynı zamanda da fuybol oynamaya devam edip Fransa Milli takımına kadar yükselmiş. Hakkaten iyi fikirdi. İdari menajerlik.Ama öyle olsa bu sefer de Samet Aybaba lavuğu onu kıskanır ve adamın ayağını kaydırmak için her türlü katakulliyi yapardı. Bizim tingildek başkan da herifin arkasında sağlam duramaz ve yine dansöz gibi davranırdı ve iş biterdi. Bu tip kaliteli adamlar bize göre değil. Bize Samet gibi harcı alem adamlar lazım.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu